Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-03-09, 11:13   #781
eddie4speed99

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

A FOST CEA MAI MARE HOTIE, a fost CEA MAI PROASTA ORGANIZARE DE CURSE DIN CATE AM VAZUT, unde s-a mai pomenit liniute sa te dai 1 singura data, lumea chiar a venit pregatita in mare majoritate, cu rotzi de schimb, etc etc, REPET DAR NU MA POT ABTINE,


A FOST O MAREEEEEE HOTIE,

nu politie, nu jandarmi pardon au fost vreo 10, a fost o salvare, dar daca chiar se intampla ceva, se transforma cumva in elicopter??? 2 benzi, cu sant de ambele parti si sute de oameni gramada pe asa zisa PISTA, 5 garduri, care erau degeaba, in momentul cand te dadeai in loc sa te poti concentra la turometru de ex, trebuia sa te uiti sa nu cumva sa agati pe careva cu oglinda si cate si mai cate.
A FOST PRAF cu exceptia demonstratiei de cerculete facute de cei din BUCURESTI, Drumu Taberei, JAE, CALIN, ALEX, TRAIAN (brigada de ursuletzi)
eddie4speed99 is offline  
Old 16-03-09, 11:22   #782
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

am pus si eu poze dar peste tot numai si numai tarani frate ,bine ca na fost nici un incident neplacut
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM2239.JPG
Views:	1118
Size:	1.29 MB
ID:	833118   Click image for larger version

Name:	HPIM2242.JPG
Views:	1095
Size:	1.33 MB
ID:	833119   Click image for larger version

Name:	HPIM2243.JPG
Views:	1103
Size:	1.28 MB
ID:	833120  

Click image for larger version

Name:	HPIM2244.JPG
Views:	1117
Size:	1.30 MB
ID:	833121   Click image for larger version

Name:	HPIM2245.JPG
Views:	1104
Size:	1.28 MB
ID:	833122   Click image for larger version

Name:	HPIM2251.JPG
Views:	1137
Size:	1.30 MB
ID:	833123  

Click image for larger version

Name:	HPIM2252.JPG
Views:	1097
Size:	1.30 MB
ID:	833124   Click image for larger version

Name:	HPIM2253.JPG
Views:	1099
Size:	1.36 MB
ID:	833125   Click image for larger version

Name:	HPIM2254.JPG
Views:	1086
Size:	1.29 MB
ID:	833126  

Click image for larger version

Name:	HPIM2255.JPG
Views:	1066
Size:	1.30 MB
ID:	833127   Click image for larger version

Name:	HPIM2256.JPG
Views:	1097
Size:	1.29 MB
ID:	833128   Click image for larger version

Name:	HPIM2258.JPG
Views:	1117
Size:	1.30 MB
ID:	833129  

sparly is offline  
Old 16-03-09, 11:23   #783
sht3fu

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Alte filmulete si poze
Mie unu mi-a placut cursa. Nu a fost organizare dar a fost frumos.
sht3fu is offline  
Old 16-03-09, 11:24   #784
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

sincer chiar nu aveai cu cine sa te intelegi sus la bucovat, merci ca mi-ai zis de aeroport sharpe, aeroportul a salvat ziua, am apucat sa ma dau si eu de 3 ori

si inca o data domnului cu ursulet care a plecat aruncand cu nisip si pietre in acel civic din dream squad, daca cumva citesti, ai fost inca un exemplu clasic despre care se povesteste de vreo 10 pagini!!! felicitari! esti roman!!!!!!!!!!!
__________________
PROUD MEMBER OF DREAM SQUAD

Last edited by STIprdr; 16-03-09 at 11:28.
STIprdr is offline  
Old 16-03-09, 11:28   #785
iustin_x

Stage 5
 
iustin_x's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 894
Member of:
[Extreme Racing]
[Opel]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Daxter View Post
Cand eram sus in comuna la cursa si l-am invitat pe iustin sa ne dam a spus ca masina nu mai merge bine, i-am spus sa ne dam pe autostrada a spus ca masina s-a stricat de tot, cand a venit vorba de aeroport a spus ca nu se mai da niciodata pe aeroport ca de fiecare data isi sparge baia in gropile de acolo. La 5 minute dupa ce "m-a batut" cum ii place lui si altora sa spuna au inceput sa curga telefoanele de la cunoscutii pe la care se laudase iustin. Il invit pe Iustin si pe oricine altcineva care mai are pretentii de genul acesta sa ne dam pe autostrada sau pe un drum fara public pe jumatate din banda de mers! Cand ai oameni pe mijlocul masinii la 20-30 de metri in fata ce faci? alegi sa dai peste oameni doar ca sa castigi?
Semnat DGH
motive motive motive.....dupa ce am facut cursa la sfarsit mi-ai zis sa ne dam iar si ti-am zis hai....si dupaia l-ai trimis pe tano sa ma cheme sa vb cu tine si mi-ai zis ca nu ai adernta ca nustiu ce .......ti-am zis ca nu ma mai tine masina deloc si ti-am zis sa o iei sa mergi cu ea sa vezi cum merge.....nu-ti mai baga motive acuma.....sunt destule filme in care se vede clar ca nu ti-a derapat deloc..........cu prima ocazie ne dam din nou......eu pana acuma nu am zis nimik da vad ca ai inceput cu motivele si ai inceput sa te umfliii...................cand m-am dat cu tine eram convins ca o sa-mi dai rau..........da s-a dovedit ca o masina facuta in curte intr-o zii sa fie mult mai buna decat una facuta pe la nustiuce serviosuri smechere de pr buc............gandestete ca a ta fara turbo are cam cati cai are a mea cu turbo.....................
iustin_x is offline  
Old 16-03-09, 11:30   #786
iustin_x

Stage 5
 
iustin_x's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 894
Member of:
[Extreme Racing]
[Opel]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

https://www.youtube.com/watch?v=IDXWo...eature=related
ca sa nu iti mai bagi motive...........si vezi ca nu imi sta in fire sa ma laud asa ca nu mai delira ca am sunat pe nustiu cine sa ma umfluu.....a fost destula lume acolo ca sa vada....asta e...data viitoare poate ma faci u
iustin_x is offline  
Old 16-03-09, 11:32   #787
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

in primul rand vreau sa le multumesc pt ajutorul acordat lui Gabu, Alexius, Sharpe, Tenu si tuturor celor care au fost din afara clubului si au dorit sa salveze cursa de la anulare (din pacate nu s-a putut)...
noi clubul Redline Motorsport ne asumam toata vina si injuraturile aferente pt aceste eveniment de ***, asa cum zic unii.......dar in acelasi timp ii rog pe cei care ne critica sa incerce macar odata sa organizeze un eveniment legal, sa vada cat de simplu este si de la care sa plece toata lumea multumita


este adevarat ca lipsa de experientza si-a spus cuvantul ieri.....


p.s printre concurentii au fost oameni mai de *** ca organizatorii si nu vreau sa dau nume....


atunci cand s-a produs haosul majoritatea concurentilor au inceput sa plece de la finish spre start, fara sa ii indrume cineva......cand i-am intrebat de ce au plecat de la finish mi-au rasp ceva de genu "ma duc sa vad si eu ce e in fatza"


cand mana aia de oameni din organizare, a incercat sa ii grupeze cat mai ordonat toti s-au ingramadit in fatza spre start....nu conta de la ce grupa este

cand le-am spus celor care vin distre bucuresti ca la ora 8 max sa fie la intrarea in craiova nu ne-au ascultat(o parte din ei)....drept urmare la ora 10 a trebui sa cobor la intrarea buccovat sa pot sa mai drumu la o parte din masinile intarziate.....si tot noi am fost cei injurati ca nu i-am astept la intare, eventual pana la ora 12
dun3_g is offline  
Old 16-03-09, 11:37   #788
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by iustin_x View Post
https://www.youtube.com/watch?v=IDXWo...eature=related
ca sa nu iti mai bagi motive...........si vezi ca nu imi sta in fire sa ma laud asa ca nu mai delira ca am sunat pe nustiu cine sa ma umfluu.....a fost destula lume acolo ca sa vada....asta e...data viitoare poate ma faci u
vezi ca nu merge filmuletu' dihoare.
a3ds is offline  
Old 16-03-09, 11:44   #789
[cash]SexY

Stage 4
 
[cash]SexY's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 289
Member of:
[FullSpeed Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

pentru cei care au participat si nu au mai avut ocazia sa se dea, se face o petitie impotriva acr dolj pt a restitui suma platita ...pentru cei interesati, mail la ombladon_pitesti@yahoo.com

respect
__________________
==> www.devicearea.com <==


Presedinte FullSpeed Racing Club
[cash]SexY is offline  
Old 16-03-09, 11:46   #790
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Robbert View Post
din cate stiu eu masina aia o are de ceva timp, pana acum ar fi trebuit sa'i dea de cap cum sa dezactiveze sistemele care il impiedica sa'i dea fum la plecare, stiu ca si la alte liniute din alte zone tot plecari relativ lente avea... eu zic ca probabil are un sistem de'l impiedica ce nu poate fi oprit....sau in cel mai rau caz sa nu poate el sa'l opreasca dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie luat la caterinca
oameni buni, terminati-va cu caterinca pe seama omului cu gallardo...bucurati-va ca a venit sa va incante urechile si privirile..
omu a avut probleme cu ea si acel sistem de ziceti voi ca nu reuseste sa-l scoata sa dea fum in roti la plecare e pur si simplu cutia ca are a 1-a foarte lunga ~120 km/h(a se vedea filme cu ono cand se dadea prin 2006...sau uitati-va la datele tehnice)

bv czr pt post, cel mai fair-play...
George_P. is offline  
Old 16-03-09, 11:47   #791
iustin_x

Stage 5
 
iustin_x's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 894
Member of:
[Extreme Racing]
[Opel]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by iustin_x View Post
https://www.youtube.com/watch?v=IDXWo...eature=related
ca sa nu iti mai bagi motive...........si vezi ca nu imi sta in fire sa ma laud asa ca nu mai delira ca am sunat pe nustiu cine sa ma umfluu.....a fost destula lume acolo ca sa vada....asta e...data viitoare poate ma faci u
https://www.youtube.com/watch?v=IDXWo...eature=related
iustin_x is offline  
Old 16-03-09, 11:54   #792
crystyvik89

Stage 3
 
crystyvik89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 95
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Mai are rost sa intrebi? ... normal ca a castigat IUSTIN ... are cel mai tare urs din TARA ... a spulberat si un 63 AMG si un 911 turbo si un Gallardo ... si pe WPP ... etc ... a rupt tot ce a miscat.
Daca te referi la 911 turbo din buzau iti spun ca nu l-a facut,mai exact nu l-a facut nimeni,este drept ca nici nu s-au dat...P.S. BUZAU TEAM rules..."Nu era decat o CUPRA R>"
__________________
2.0TFSI
crystyvik89 is offline  
Old 16-03-09, 11:57   #793
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by crystyvik89 View Post
Daca te referi la 911 turbo din buzau iti spun ca nu l-a facut,mai exact nu l-a facut nimeni,este drept ca nici nu s-au dat...P.S. BUZAU TEAM rules..."Nu era decat o CUPRA R>"
l-ar fi facut daca s-ar fi dat o fi vrut sa zica omu'
a3ds is offline  
Old 16-03-09, 11:58   #794
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by dun3_g View Post
in primul rand vreau sa le multumesc pt ajutorul acordat lui Gabu, Alexius, Sharpe, Tenu si tuturor celor care au fost din afara clubului si au dorit sa salveze cursa de la anulare (din pacate nu s-a putut)...
noi clubul Redline Motorsport ne asumam toata vina si injuraturile aferente pt aceste eveniment de ***, asa cum zic unii.......dar in acelasi timp ii rog pe cei care ne critica sa incerce macar odata sa organizeze un eveniment legal, sa vada cat de simplu este si de la care sa plece toata lumea multumita
Nu o lua in nume de rau dar decat sa "incercati" sa faceti o cursa dasta mai bine NU .. INTENTIA voastra de a orgniza o cursa m-a costat 300 ron ... plus k altora le-au aparut probleme la masini pe drumul de intoarcere ..
Sfatul asta nu e neaparat numai pt voi .. e pentru toti viitori "organizatori" de astfel de evenimente .. mai bine nu decat asa..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline  
Old 16-03-09, 12:00   #795
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: 402 m @ Craiova, 15 martie 2009 (REPROGRAMATĂ + LOCAŢIE SCHIMBATĂ)

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
Nu o lua in nume de rau dar decat sa "incercati" sa faceti o cursa dasta mai bine NU .. INTENTIA voastra de a orgniza o cursa m-a costat 300 ron ... plus k altora le-au aparut probleme la masini pe drumul de intoarcere ..
Sfatul asta nu e neaparat numai pt voi .. e pentru toti viitori "organizatori" de astfel de evenimente .. mai bine nu decat asa..
MARE DREPTATE AI ,DECAT ASA MAI BINE DELOC ,SI CU BANII LUATI SI FARA DISTRACTIE
sparly is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -