Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-02-09, 12:03   #61
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Talking Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
nu cred ca ti-ar conveni sa mergi de la arad sau timisoara tocmai pana la constanta si sa descoperi ca taxa e 150 .
nu te obliga nimeni sa participi
+ ca in acesta pasiune se stie de la inceput ca implica timp si bani la infinit
B-11-AYG is offline  
Old 09-02-09, 13:13   #62
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Chiar daca o ssa fiu in ct la curse,consider si eu putin taxa cam mare,nu ma mai gandesc la ceilalti care vor avea de platit bani grei pe drum. Dar intr-un final merita totul. Chiar daca nu stiu ce inseamna sa organizezi asa eveniment,sunt sigur ca Sebastian isi da toata silinta sa fie cat mai bine pentru toti si sa fie cat mai multa lume prezenta la Constanta.
magnifiqo is offline  
Old 09-02-09, 15:24   #63
Zein
Registered

Stage 5
 
Zein's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 612
Member of:
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

OverSpeed Tuning Club va fi prezent la acest eveniment ....
Zein is offline  
Old 09-02-09, 19:54   #64
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Cum am spus si intr-un post anterior, ma bucur sa vad ca toata lumea e receptiva la acest eveniment Cu siguranta vom face tot posibilul ca aceasta cursa sa fie una din cele mai reusite curse din Romania. Locatia va va satisface pe toti, insa mai aveti putina rabdare si vom face tptul oficial in scurt timp.
tase_astra is offline  
Old 09-02-09, 20:58   #65
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

E foarte ok 1.5 mil taxa. In felul asta poate totusi se vor inscrie masinile care chiar au ce arata.
Lucian is offline  
Old 09-02-09, 21:27   #66
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
E foarte ok 1.5 mil taxa. In felul asta poate totusi se vor inscrie masinile care chiar au ce arata.
pt tine e perfecta taxa pt ca tu nu te dai
76BPR is offline  
Old 09-02-09, 21:33   #67
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

si pt domni organizatori la taxa de 150 ron ce premii sunt ?
76BPR is offline  
Old 09-02-09, 22:13   #68
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
si pt domni organizatori la taxa de 150 ron ce premii sunt ?
de hartie
kidu2006 is offline  
Old 09-02-09, 22:26   #69
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
si pt domni organizatori la taxa de 150 ron ce premii sunt ?
Posibilitatea de a participa la curse in conditii civilizate.
Ma mira ca totusi un om care investeste cat ai investit tu in masina intreaba de ce 150 RON.
Noi nu primim bani de la nimeni si trebuie sa ne gospodarim cu ce avem, iar la costurile unei etape ... si nu uitati ca anul trecut am organizat si am platit fara a incasa un leu din motive meteo.
Nimeni nu este oligat sa vina sa participe si este foarte posibil sa se faca o triere foarte dura pe criteri tehnice, penru siguranta.
Lumea intreaba de una de alta de cronometrare ..., pai de unde sa scot peste 1000 euro sa inchiriez instalatie de cronometrare cu arbitri profesionisti? Iti da cineva ceva gratis?
Cand o sa fie un loc, dupa multe etape cand putem vinde publicitate banul de inscriere nu mai conteaza si taxa poate scadea, acum e posibil chiar sa o modificam si in sus.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 09-02-09, 22:33   #70
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

1 . Masina mea nu este inmatriculata ,deci nu pot participa. 2. 150 Ron ......sunt 150 Ron. Nu am nimic cu nieni , dar.....vad oameni pro 150 ron in conditiile in care masinile lor nu costa mai mult de 1000......ron.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 09-02-09, 23:11   #71
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

se poate participa si cu masini neinmatriculate, noi nu vrem sa excludem pe nimeni dar se vor verifica, frane , directie si suspensie + starea anvelopelor.
La taxa daca putem o vom reduce nu ne face placere sa fim si sa aplicam masuri nepopulare.
SEBASTIAN is offline  
Old 09-02-09, 23:12   #72
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Posibilitatea de a participa la curse in conditii civilizate.
Ma mira ca totusi un om care investeste cat ai investit tu in masina intreaba de ce 150 RON.
Noi nu primim bani de la nimeni si trebuie sa ne gospodarim cu ce avem, iar la costurile unei etape ... si nu uitati ca anul trecut am organizat si am platit fara a incasa un leu din motive meteo.
Nimeni nu este oligat sa vina sa participe si este foarte posibil sa se faca o triere foarte dura pe criteri tehnice, penru siguranta.
Lumea intreaba de una de alta de cronometrare ..., pai de unde sa scot peste 1000 euro sa inchiriez instalatie de cronometrare cu arbitri profesionisti? Iti da cineva ceva gratis?
Cand o sa fie un loc, dupa multe etape cand putem vinde publicitate banul de inscriere nu mai conteaza si taxa poate scadea, acum e posibil chiar sa o modificam si in sus.

stiu ca esti bine intentionat, vrei sa faci curse dar totusi 150 ron .........................
dar totusi sa asteptam sa vedem ce lume vine la start
76BPR is offline  
Old 09-02-09, 23:17   #73
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Si anul trecut a fost aceeasi problema si am fost impresionat.
In ciuda faptului ca a trebuit sa aman etapa, la locul de desfasurare au venit masini f tari si multe, foarte multe. Afara turna cu galeata!
Pot sa fac si astea sunt conditile sau pot sa nu fac!
Daca nu vreti eu nu ma mai zbat si gata, lafel si Tase care e trup si suflet pentru cursele astea.
SEBASTIAN is offline  
Old 09-02-09, 23:41   #74
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

-Probabil ca daca nu ne pasa ne vedeai mancand seminte in public.
-Cu verificarea tehnica a masinilor sunt de accord 100% , dar mai periculoase sunt masinile care vin pe roti la curse (tehnic) decat cele care vin pe platforme. Am ales varianta neinmatriculata deoarece banii care i i plateam sa o inmatriculez i am folosit in alta parte si oricum veneam pe platforma cu ea.
-Cat despre reducerea taxei ar fi binevenita nu din lipsa banilor ci doar din respect pt multi oameni care nu se mai bat la 150 cp si rabda luni de zile si muncesc la acele masini pt a oferi spectacol si ceva de buna calitate ....uneori unui public mizer care nu merita sa vada nimic.
F_L_R is offline  
Old 09-02-09, 23:42   #75
_wanted_cars_

Presedinte The Wanted Cars

Stage 4
 
_wanted_cars_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 280
Default Re: 1 MAI 2009 CONSTANTA

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Si anul trecut a fost aceeasi problema si am fost impresionat.
In ciuda faptului ca a trebuit sa aman etapa, la locul de desfasurare au venit masini f tari si multe, foarte multe. Afara turna cu galeata!
Pot sa fac si astea sunt conditile sau pot sa nu fac!
Daca nu vreti eu nu ma mai zbat si gata, lafel si Tase care e trup si suflet pentru cursele astea.
--

ai foarte mare drepatate , eu sunt unul din nebuni sa zic asa care am fost acolo! cum zicea si un coleg aici pe forum ce ar fii daca ai face taxa macar 100 ron , ai avea masini mai multe la start=bani incasati! poate pe multi nu ii deranjeaza 150 dar sa luam in calcul si faptul ca vor veni de peste tot din tara si drumul +txa de participare =cheltuieli ne rentabile! asa ca sper sa faci in asa fel incat sa fie toata lumea impacata, sa nu mai iesi nici u in pierderee, dar sa vina si lume cat mai multa!
_wanted_cars_ is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -