Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Mitsubishi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-14, 13:29   #1
adrian1viper

Stock
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 3
Question Mitsubishi Colt tunning

Salut,

Caut o firma (ideal japoneza) in Bucuresti care m-ar putea ajuta cu un mic tunning pentru Coltul meu 2006 - stiti cumva vreuna?

Merci mult.
adrian1viper is offline   Reply With Quote
Old 04-12-14, 12:45   #2
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Colt tunning

Quote:
(ideal japoneza)
1. nu o sa gasesti firma japoneza in BUC ....
2. mic tuning ce inseamna?? vrei doar soft sau si piese nu ai prea dat multe informatii.

si asa ca si info e pe baza de smart for four brabus .... eu zic ca in germania gasesti tot ce trebe de la soft la hardware nu japonia
__________________
Anything is legal until you get caught and Drive it like you stole it

http://mercedesbenzclubtm.webs.com/
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-14, 16:03   #3
adrian1viper

Stock
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 3
Default Re: Mitsubishi Colt tunning

Salutare,

Merci mult. As vrea sa-mi pun leduri pe spate si faruri xenon pe fata cu tot cu proiectoare de ceata. Modelul meu este din 2006 cu 5 usi.
adrian1viper is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 08:44   #4
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Colt tunning

Quote:
Originally Posted by adrian1viper View Post
Salutare,

Merci mult. As vrea sa-mi pun leduri pe spate si faruri xenon pe fata cu tot cu proiectoare de ceata. Modelul meu este din 2006 cu 5 usi.

Inteleg ... problema la faruri e urmatoarea din fabrica doar versiunea japoneza de czt Raliart avea xenon cu lupe .... mai exista rar pe net asaceva de vanzare dar o sa dai pe far in jur de 300-400 euro, eu zic ca nu merita.... mai bine iti ei un set de xenoane de 4300k sau max 6000k culoare si ai terminat treaba asa am facut si eu si te costa 200-300RON max. depinde de unde iti procuri si daca e cineva care ti le monteaza.

stopuri aftermark nu exista deloc. la varianta ta de 5 usi e si mai nasol, la varianta de 3 usi exista odata normal si odata inegrite usor de pe versiunea ralliart.

Ce poti sa incerci sa iti schimbi becurile classice cu niste becuri pe led dar trebuie sa vezi sa nu iti dea eroare de bord sau ceva de genu aici trebe incercat si vazut

Referitor de proiectoare de ceata aia e usor ai locas in bara trebuie sa gasesti numai un model care se potriveste prin piata sau online
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-14, 10:48   #5
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Mitsubishi Colt tunning

Quote:
Originally Posted by Batman1986 View Post
sa iti schimbi becurile classice cu niste becuri pe led dar trebuie sa vezi sa nu iti dea eroare de bord
Am testat eu la colt 2007, am schimbat toate becurile din lampile spate cu leduri si nu arata nicio eroare

Quote:
Originally Posted by Batman1986 View Post
proiectoare de ceata aia e usor ai locas in bara trebuie sa gasesti numai un model care se potriveste prin piata sau online
Exista proiectoare (integrate in grile) originale, la importator, insa destul de scumpe
http://accesorii.mitsubishi-motors.r...100-293-1.html
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -