Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Mitsubishi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-06, 17:18   #46
npeti

Stage 5
 
npeti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 630
Default Re: 3000 GT

Pacat ca abia acu citesc ca se mai si vb despre asa o masina la noi in tara...
Eu sint din TIMI...am un 3000 Gt rosu SL (versiunea veche) cu 24 v non turbo...222 CP. DA masina e greoaie intradevar.. 1450KG si nu 1800 Kg cum spun altii pe aicea.si totusi si versiunea de 222 cai face multe masini chiar mai puternice.M-am dat cu seria 7 ...motor de 5000 parca...cu bmw 330 de prin 2002 nou si mai puternic...
singurul loc unde pierde este la plecare...dupa ce se lanseaza...treapta 2-si a 3 sunt foarte sprintene...si se intinde bine
cu mici modificari ce i le-am facut...evacuare..filtru...chip si setari de soft de prin ECU....am castigat destul de mult..
Din cate stiu mai sunt vreo 2 prin arad...un Dodge rosu....si un mitsu alb...
dar oricum inmarticulate sunt extrem de putine...(cam rare pe drumurile noastre)
Poate sa zica cine ce vrea...despre ea...dupa parerea mea este o masina cu un design foarte placut.Pe sosea la viteze mari sta foarte bine. Sunt curios sa cunosc alti proprietari de genu de prin zona de vest a tarii...
Vreau sa ma bag un pic mai adanc in modificari...deja am o masina de piese dar fara motor (un fost twin turbo..de pe care vreau sa iau cutia si tot ce tine de transmisie (cardan,punte...ca sa fie 4WD...si discurile de frana cu tot ce tine de ele ca sunt mai mare decat la cele non turbo..
cu toate ca e o masina veche...si piesele sunt scumpe la noi...mie mi-o place...atasez si niste poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	LPIC0020.JPG
Views:	131
Size:	101.3 KB
ID:	158140   Click image for larger version

Name:	LPIC0023.JPG
Views:	103
Size:	104.7 KB
ID:	158141   Click image for larger version

Name:	LPIC0025.JPG
Views:	105
Size:	102.8 KB
ID:	158142  

Click image for larger version

Name:	LPIC0029.JPG
Views:	154
Size:	101.2 KB
ID:	158143   Click image for larger version

Name:	LPIC0002.JPG
Views:	194
Size:	104.3 KB
ID:	158144   Click image for larger version

Name:	LPIC0005.JPG
Views:	180
Size:	105.8 KB
ID:	158145  

npeti is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 15:24   #47
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: 3000 GT

bine ai venit. Eu am un Dodge stealth r/t tt. masina ta arata f bine, am vazut poze cu ea pe net mai demult. Masina ta este modelul US. Conversia poti sa o faci. am sa vin si eu prin timisoara, poate ne intalnim.
__________________
www.ToolMan.ro

Vanzari si Service la standarde ridicate
Husqvarna|Makita|Benza|Oregon|Fronius|Unior

tel: 0244 347414 / 0721 991892
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 08-10-06, 01:34   #48
npeti

Stage 5
 
npeti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 630
Default Re: 3000 GT

pai cand vii prin timisoara anunta-ma..si ne intalnim dc doresti.....oricum modificarile cred ca am sa prind primavara....ca deocamdata mai lurcu pe celalat pacient nu de alta dar vreau s-o duc la capat ceea ce am inceput.... https://forum.4tuning.ro/showthread.p...st578652..ceaa ce as mai fi curios de exemplu de la tine ..(zici ca ai twin turbo) atuncea ai si 4wd si 4ws..dc cutia are ceva legatura electrica...ce controleza computerul de bord ? ca de exemplu....ceasul de bord (kilometrajul este electronic la cel integral ) ..pe cand la meu este...mecanic...
npeti is offline   Reply With Quote
Old 17-10-06, 19:28   #49
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: 3000 GT

Un 3000 GT este in Suceava(unul rosu) am sa fac poze imediat ce o zaresc din nou
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 06-02-07, 22:21   #50
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by npeti View Post
Pacat ca abia acu citesc ca se mai si vb despre asa o masina la noi in tara...
Eu sint din TIMI...am un 3000 Gt rosu SL (versiunea veche) cu 24 v non turbo...222 CP. DA masina e greoaie intradevar.. 1450KG si nu 1800 Kg cum spun altii pe aicea.si totusi si versiunea de 222 cai face multe masini chiar mai puternice.M-am dat cu seria 7 ...motor de 5000 parca...cu bmw 330 de prin 2002 nou si mai puternic...
singurul loc unde pierde este la plecare...dupa ce se lanseaza...treapta 2-si a 3 sunt foarte sprintene...si se intinde bine
cu mici modificari ce i le-am facut...evacuare..filtru...chip si setari de soft de prin ECU....am castigat destul de mult..
Din cate stiu mai sunt vreo 2 prin arad...un Dodge rosu....si un mitsu alb...
dar oricum inmarticulate sunt extrem de putine...(cam rare pe drumurile noastre)
Poate sa zica cine ce vrea...despre ea...dupa parerea mea este o masina cu un design foarte placut.Pe sosea la viteze mari sta foarte bine. Sunt curios sa cunosc alti proprietari de genu de prin zona de vest a tarii...
Vreau sa ma bag un pic mai adanc in modificari...deja am o masina de piese dar fara motor (un fost twin turbo..de pe care vreau sa iau cutia si tot ce tine de transmisie (cardan,punte...ca sa fie 4WD...si discurile de frana cu tot ce tine de ele ca sunt mai mare decat la cele non turbo..
cu toate ca e o masina veche...si piesele sunt scumpe la noi...mie mi-o place...atasez si niste poze

Salut , eu sunt Lucian ..din Arad , suntem foarte aproape ....tocmai mi-am cumparat un 3000 gt , modelul de top Twinturbo 4x4 3 l , mi-ar face placere sa discutam de masina , tu probabil sti foarte multe si ma poti sfatuii si pe mine " despre ce si cum , etc" eu nu am mai avut nici macar masina sport si e greu nah....
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 07-02-07, 13:34   #51
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by loveextreme View Post
Salut , eu sunt Lucian ..din Arad , suntem foarte aproape ....tocmai mi-am cumparat un 3000 gt , modelul de top Twinturbo 4x4 3 l , mi-ar face placere sa discutam de masina , tu probabil sti foarte multe si ma poti sfatuii si pe mine " despre ce si cum , etc" eu nu am mai avut nici macar masina sport si e greu nah....
bun venit cu VR-4 in "club". cu toate ca suntem cam singuri ma bucur sa aud ca a mai aparut inca un posesor de 3000GT VR-4/ Stealth TT. detalii ceva despre masina? ce an e? culoare? poze
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 00:43   #52
npeti

Stage 5
 
npeti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 630
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by loveextreme View Post
Salut , eu sunt Lucian ..din Arad , suntem foarte aproape ....tocmai mi-am cumparat un 3000 gt , modelul de top Twinturbo 4x4 3 l , mi-ar face placere sa discutam de masina , tu probabil sti foarte multe si ma poti sfatuii si pe mine " despre ce si cum , etc" eu nu am mai avut nici macar masina sport si e greu nah....
Cand ai drum prin TImisoara...
Anunta-ma cu o zi in prealabil.. sa imi fac timp si ne putem intalnii dc doresti.....
npeti is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 00:50   #53
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
bun venit cu VR-4 in "club". cu toate ca suntem cam singuri ma bucur sa aud ca a mai aparut inca un posesor de 3000GT VR-4/ Stealth TT. detalii ceva despre masina? ce an e? culoare? poze
ma bucur mult ca am gasit acest forum ...a fost greu , fiindca nu prea sunt locuri unde se poate discuta ...cel putin romanesti, detalii despre masina , culoare rosu ferari , fabricatie 1993 , twinturbo vr4 , circa 300 cp , arata impecabil , a fost foarte bine intretinuta , a fost masina lui Rat ...fotbalistul ce a jucat la Rapid ( acum e la Sahtior) , motorul e in stare foarte buna ( trage de rupe) bat putin tachetii fiindca masina a stat mult , s-a circulat cu ea 1500 kilometri in 4 ani .....inca nu am facut poze , dar am sa-i fac si postez consumul in oras 13-15 , afara depinde ...daca o tin in 2 mi de ture maxim imi ia 10...daca ma duc tare cine stie..
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 00:56   #54
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by npeti View Post
Cand ai drum prin TImisoara...
Anunta-ma cu o zi in prealabil.. sa imi fac timp si ne putem intalnii dc doresti.....


pai sincer eu vin in Timisoara in fiecare saptamana cel putin odata ...acolo imi place sa ies in weekend ...asadar , in weekendul asta ne putem vedea daca vrei ...stam undeva la un suc si povestim , lasa-mi nr tau de telefon ..e mai simplu , al meu este 0740 188 059 ( Lucian) , posteaza si tu un mesaj cu nr tau si te sun eu cu o zi inainte de ce sa vin in Timi ca sa vedem ce si cum ...
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 09:22   #55
npeti

Stage 5
 
npeti's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 630
Default Re: 3000 GT

0744474104 , 0788176487
npeti is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 09:42   #56
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by loveextreme View Post
bat putin tachetii fiindca masina a stat mult
se poate rezolva problema, si ai mei sunt zgomotosi. nu este din cauza ca a stat masina, asa sunt ei. te costa pe undeva pe la 150$ sa ii schimbi cu unii de pe a 3-a generatie de 3000GT, care sunt mult mai buni - au gaura din centru mai mare. uite aici:
http://www.3sx.com/store/comersus_vi...dProduct=12153
astia sunt, dar nu ii iei de aici ca sunt cam scumpi. am sa ma uit sa gasesc undeva mai ieftin ca erau cu 114+ shipping toti.
cam astea ar fi magazinele de unde poti sa te uiti dupa piese:

www.ipsmotorsports.net preturi foarte bune
www.dnperformance.com
www.kormextrans.com - pentru piese de transmisie
www.gtpro.com
http://supercar-engineering.com
www.dynamicracing1.com - foarte bun
http://www.importpoweronline.com

si inca ceva:

taticu site-urilor unde poti gasi absolut aproape orice informatie despre masina ta- o sa iti ia cateva zile sa cittesti ce a scris Jeff Lucius acolo, dar merita.

http://www.stealth316.com/ THE BEST- o sa vezi ca acolo gasesti lucruri care nici la Mitsu la reprezentanta nu le stiu. plus un cele mai bune sfaturi in cazul in care vrei sa faci upgrad-uri la masina.
apropo masina ta este adusa din USA sau este din Europa?? pune o poza cu ea.
succes

Last edited by stealth r/t tt; 08-02-07 at 09:46.
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 22:04   #57
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
se poate rezolva problema, si ai mei sunt zgomotosi. nu este din cauza ca a stat masina, asa sunt ei. te costa pe undeva pe la 150$ sa ii schimbi cu unii de pe a 3-a generatie de 3000GT, care sunt mult mai buni - au gaura din centru mai mare. uite aici:
http://www.3sx.com/store/comersus_vi...dProduct=12153
astia sunt, dar nu ii iei de aici ca sunt cam scumpi. am sa ma uit sa gasesc undeva mai ieftin ca erau cu 114+ shipping toti.
cam astea ar fi magazinele de unde poti sa te uiti dupa piese:

www.ipsmotorsports.net preturi foarte bune
www.dnperformance.com
www.kormextrans.com - pentru piese de transmisie
www.gtpro.com
http://supercar-engineering.com
www.dynamicracing1.com - foarte bun
http://www.importpoweronline.com

si inca ceva:

taticu site-urilor unde poti gasi absolut aproape orice informatie despre masina ta- o sa iti ia cateva zile sa cittesti ce a scris Jeff Lucius acolo, dar merita.

http://www.stealth316.com/ THE BEST- o sa vezi ca acolo gasesti lucruri care nici la Mitsu la reprezentanta nu le stiu. plus un cele mai bune sfaturi in cazul in care vrei sa faci upgrad-uri la masina.
apropo masina ta este adusa din USA sau este din Europa?? pune o poza cu ea.
succes

sincer nu stiu , cred ca e din Europa , am sa-i fac niste poze , nu am apucat fiindca am avut mult de umblat ....chiar maine tre sa primesc numerele ca acum am inscris-o , multumesc foarte mult pt informatii , sunt foarte utile ...am inceoput deja sa citesc pe acele situ-ri , putine lucruri inteleg fiindca sunt multi termeni tehnici si nu prea le am ..dar incerc..daca poti sa-mi lasi si tu nr de mobil sa discutam in legatura cu tachetii si una alta....as vrea si eu sa-i schimb , dar e mai bine sa discutam la tel .....merci
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 09:46   #58
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
se poate rezolva problema, si ai mei sunt zgomotosi. nu este din cauza ca a stat masina, asa sunt ei. te costa pe undeva pe la 150$ sa ii schimbi cu unii de pe a 3-a generatie de 3000GT, care sunt mult mai buni - au gaura din centru mai mare. uite aici:
http://www.3sx.com/store/comersus_vi...dProduct=12153
astia sunt, dar nu ii iei de aici ca sunt cam scumpi. am sa ma uit sa gasesc undeva mai ieftin ca erau cu 114+ shipping toti.
cam astea ar fi magazinele de unde poti sa te uiti dupa piese:

www.ipsmotorsports.net preturi foarte bune
www.dnperformance.com
www.kormextrans.com - pentru piese de transmisie
www.gtpro.com
http://supercar-engineering.com
www.dynamicracing1.com - foarte bun
http://www.importpoweronline.com

si inca ceva:

taticu site-urilor unde poti gasi absolut aproape orice informatie despre masina ta- o sa iti ia cateva zile sa cittesti ce a scris Jeff Lucius acolo, dar merita.

http://www.stealth316.com/ THE BEST- o sa vezi ca acolo gasesti lucruri care nici la Mitsu la reprezentanta nu le stiu. plus un cele mai bune sfaturi in cazul in care vrei sa faci upgrad-uri la masina.
apropo masina ta este adusa din USA sau este din Europa?? pune o poza cu ea.
succes
multumesc pentru linkuri , intradevar foarte utile ....insa am incercat sa comand ceva si am observat ca ..de exemplu: placute de frana 49 $ si livratul ajunge la 190$ , ajung sa le cumpar cu 250$ cind ele sunt de fapt doar 49$ ....nu sti ceva situ-ri europele de unde se pot comanda piese ?
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 09:52   #59
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: 3000 GT

Quote:
Originally Posted by loveextreme View Post
sincer nu stiu , cred ca e din Europa , am sa-i fac niste poze , nu am apucat fiindca am avut mult de umblat ....chiar maine tre sa primesc numerele ca acum am inscris-o , multumesc foarte mult pt informatii , sunt foarte utile ...am inceoput deja sa citesc pe acele situ-ri , putine lucruri inteleg fiindca sunt multi termeni tehnici si nu prea le am ..dar incerc..daca poti sa-mi lasi si tu nr de mobil sa discutam in legatura cu tachetii si una alta....as vrea si eu sa-i schimb , dar e mai bine sa discutam la tel .....merci


iti dai seama ..sa platesti transportul de 3 ori valoarea piesei ...si o piesa ieftina ca sa zic asa...ce parere ai? tu cum ai procedat ?
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 11:04   #60
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: 3000 GT

eu ma cam folosesc de prieteni
am sa iti dau un pm cu cateva magazine din EU. ce vrei sa iti cumperi, pm me
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -