Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI > Hyundai tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-12-05, 21:08   #46
BAD_MF

Stage 5
 
BAD_MF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,717
Default

Felicitari pt masina! Dintre modelele hyundai santa fe e unul dintre cele mai reusite, cel putin la design! Socrul meu are santa fe si am forjato si eu, ce sa zic nu e de curse clar,dar la drum intins se aseaza frumusel. In primul rand strange niste bani, dupa aia ideile vin nu-ti fa griji . Ziceai ca ai 100 de euro..pai ce sa faci cu ei? Eu am logan si am bagat 1000 de euro in el si abia daca iti dai seama! pune in primul rand niste jante klumea ca astea orginale nu+s cine stie ce, iar garda la sol eu zic sa nu o lasi prea jos ca dupa aia arata a dubita! Niste oglinyi de crom, pragrui de crom, un chip la motor, statie subwoofer, toate aranjate frumos in portbagaj , daca vrei si un dvd cu lcd+uri si cam gata! BAfta
BAD_MF is offline  
Old 05-12-05, 21:35   #47
ManiakuDWC

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 5
Default

@BAD_MF eu nu am zis ca am 100 eur aia era adresata lui @hyundaisantafe2002 eu dispun de ceva mai multi banuti pt. masina dar nu prea am timp sa ma apuc de ea
ManiakuDWC is offline  
Old 17-03-07, 23:22   #48
flavius_mad

Stock
 
flavius_mad's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 7
Default Re: tuning hyundai santa fe

mah...eu am un SANTA FE d asta nou...d 2007....e fain..are oleak d piele p la interior...si am mai pus niste praguri, bara fata, si spate..d alea d inox...Zicetimi voi...c ar mai merge...crek jante...Si la motor??? apropo...e automata...
flavius_mad is offline  
Old 16-06-07, 09:13   #49
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: tuning hyundai santa fe

eu cred ca merge dar se vede, neonul nu cum ar trebui lumina, ca sa iti pui neon , trebuie sa ai praguri , si in praguri sa ti le pui , parerea mea, nu stiu , gresesc?
mareo is offline  
Old 12-06-08, 18:54   #50
dorumotoru

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
Default Re: tuning hyundai santa fe

santa fe are jante pe 15 din fabrica si te ia politia daca pui altceva ca nu ti se omologheaza
dorumotoru is offline  
Old 05-02-09, 06:55   #51
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: tuning hyundai santa fe

Quote:
Originally Posted by [T3m]b3|| View Post
Wwooow...astai kam tare !
Da omu nare nici el idee ce vrea...
Depinde acu...nu poate fi ji LowRider...PimpMobile...ji OffRoad. Oricum, daka vrei ceva deosebit uite parerile mele...k sa nu zici k nutzi da nimeni sfate :
-roate [ceva frumos...20, poate chiar mai mari. ce culoare e majina?...poate pui croame]
-suspensie [arcuri, amortizoare mai rigide...coborata ceva mai mult]
-folie pa toate geamurile...pe parbriz doar parasolar bineintzeles
-stopuri ji faruri lexus style [gasejti u ceva pa gustul tau]
-ji...unul din pricipalele...InCarEntertainment, atata spatziu tre sa fie ocupat cu ceva....fro 2 displayuri, kateva dif [nu exagerate]...2woofere babane...pm
-la tobe...daka nu vrei sa dai $ pa toba cu totu, vezi makar sa nutzi atarni nejte ornamente dalea aiurea pacolo [incearka la Borla...lucreaza bine, au tot ce vrei...ji daka stai sa te gendejti, nau pretze aja mari]
Daka e neagra...e marfa....jante nichelate, ornamente....da daka o faci aja, nu prea mere BullBar ji alte alea...macho
Gandejtete bene ce vrei...sunt multzi pacy dispuji sa te ajute
1. Omul a spus ca are doar 100 de euro , ce ai spus tu acolo sare de 4000 de euro , cu 100 de euro , poate sa isi ia o toba ori o folie pe geamuri ori un bull-bar second-hand.

Last edited by ERY; 05-02-09 at 09:33.
scturoag is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -