Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Sisteme turbo si NOS

Sisteme turbo si NOS Totul despre Turbo si NOS

Reply
 
Thread Tools
Old 16-09-06, 15:34   #16
alexandru, sfat

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 126
Member of:
[Moderators]
Default Re: galerii custom

nu e nici o suparare. preturile nu mi se par mari pentru o lucrare custom.
inca nu am dat inapoi de la nici o lucrare si stiu firme care au refuzat lucrari pe care noi le consideram usoare.
__________________
Am pana. Oare de aia nu trage masina ?
www.dogtuning.ro
alexandru, sfat is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 01:56   #17
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: galerii custom

Quote:
Originally Posted by alexandru, sfat View Post
nu e nici o suparare. preturile nu mi se par mari pentru o lucrare custom.
Dar dar faza e ca decat sa iti dea tie 600 de euro pe niste serpi , mai bine ii comanda la SuperSprint sau Remus , plateste la fel dar stie ca sunt facuti la mama lor.
Sfatul cu redusul pretului este spre binele tau ... decat un pret mare si 2 clienti , mai bine un pret mai mic si 10 clienti.
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 09:03   #18
alexandru, sfat

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 126
Member of:
[Moderators]
Default Re: galerii custom

si daca nu ii gaseste ?
noi ne axam mult pe lucrari custom care nu apar in cataloagele de piese.
ce face daca vrea pentru un saxo galerie de evacuare pentru turbo ? (este un exemplu)... aici intervenim noi
noi nu incercam sa concuram cu nimeni. chiar aducem piese gata fabricate din cataloage. lipsa de clienti nu am dus si sper ca nici nu vom duce
alexandru, sfat is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 10:44   #19
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: galerii custom

de gasit gaseste la orice masina. chiar daca nu sunt facute la supersprint, remus, tanabe, jic sau in alte parti sunt o gramada de oameni care fac asa ceva in alte tari si care cu transport cu tot nu te costa asa de mult. nu vreau sa intru in vreo polemica cu tine alex dar cam asta e realitatea. Un cot, o sudura plus ceva teava si un racord flexibil pe care l-am gasit si aici in Bucuresti(la 1/4 din pretul pe care tu il ai- si e cu 2 plase) nu prea fac banii astia.
Custom? multa lume face asa ceva, intradevar nu sunt multi la noi in tara dar iti repet cu tot cu transport este mult mai ieftin sa iei de afara, si aici ma refer la oferta pe care tu mi-ai dat-o mie.
__________________
www.ToolMan.ro

Vanzari si Service la standarde ridicate
Husqvarna|Makita|Benza|Oregon|Fronius|Unior

tel: 0244 347414 / 0721 991892
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 14:16   #20
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: galerii custom

Tot ce ai primit sunt sfaturi , nu crititci !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 19-09-06, 19:07   #21
alexandru, sfat

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 126
Member of:
[Moderators]
Default Re: galerii custom

stiu, va inteleg si va multumesc pentru sfaturi.
totusi, nu se poate mai jos, din punctul meu de vedere.

nu contest, si nu am contestat niciodata ca nu sunt firme mai ieftine ca noi. sunt si vor fi. clar. fiecare piata de desfacere are varfurile ei ca pret si aparent suntem noi sau suntem acolo sus. nu vreau sa supar pe nimeni, dar cine nu isi permite, sau considera ca nu merita, poate sa faca acelasi lucru altundeva.

sigur, pentru masinile uzuale, la care gasesti piese in catalog, suntem mult mai scumpi (mult). in schimb pentru un proiect de amploare, o conversie turbo (sa nu uitam ca noi cu asta ne ocupam) ma indoiesc ca se va gasi o galerie de evacuare pentru toata lumea. esapamentele sunt o activitate adiacenta si necesara unei conversii facuta k lumea. noi asa ne-am apucat de esapamente.

" racord flexibil pe care l-am gasit si aici in Bucuresti(la 1/4 din pretul pe care tu il ai- si e cu 2 plase) "
eu stiu ca ti-am spus de un racord nou, full inox, pe care ti l-am oferit. acela e cu 2 plase si foaie de inox intre ele. ai spus ca e scump si apoi nu mai tin minte ce ti-am oferit, ca sa te ajut cu itp, parca, asa ca nu cred ca am vrut sa iti dau gunoaie, cum ai facut tu sa reiasa.


daca am inteles eu gresit, scuze.
alexandru, sfat is offline   Reply With Quote
Old 22-09-06, 14:35   #22
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: galerii custom

Quote:
Originally Posted by alexandru, sfat View Post
stiu, va inteleg si va multumesc pentru sfaturi.
totusi, nu se poate mai jos, din punctul meu de vedere.

nu vreau sa supar pe nimeni, dar cine nu isi permite, sau considera ca nu merita, poate sa faca acelasi lucru altundeva.

eu unul asa am facut. am mers altundeva. mult succes in continuare
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 22-09-06, 15:15   #23
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: galerii custom

" racord flexibil pe care l-am gasit si aici in Bucuresti(la 1/4 din pretul pe care tu il ai- si e cu 2 plase) "
eu stiu ca ti-am spus de un racord nou, full inox, pe care ti l-am oferit. acela e cu 2 plase si foaie de inox intre ele. ai spus ca e scump si apoi nu mai tin minte ce ti-am oferit, ca sa te ajut cu itp, parca, asa ca nu cred ca am vrut sa iti dau gunoaie, cum ai facut tu sa reiasa.





ma abtin.........

Last edited by stealth r/t tt; 22-09-06 at 15:18.
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 28-09-06, 17:04   #24
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: galerii custom

Nu pot sa ma abtin si trecand peste neintelegerile dintre noi, tu chiar faci treaba f. buna. Full inox, nu m-am gandit ca tu ai asa ceva si sincer m-am gandit la cel de care vad ca stii si tu.
Nu m-am gandit ca tu ai vrea sa imi vinzi gunoaie ci doar ca mie mi sa parut foarte mare pretul pentru dp, avand in vedere ca nu era o lucrare care cerea performanta. Dar voi sunte-ti un speedshop si nu un atelier de reparatii si aici eu am gresit confundand.
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 28-09-06, 19:55   #25
alexandru, sfat

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 126
Member of:
[Moderators]
Default Re: galerii custom

10x... np
alexandru, sfat is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 22:30   #26
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: galerii custom

Frumos Lucrate Dar Totusi Pretul Nu E Mare Avand In Vedere Ca Totul E Manual Si Tot Asa. Sunt Multe Ateliere Unde Le Faci Mult Mai Ieftin Dar Nu Stiu Daca Nu E Mai Rentabil Sa Incerci Ceva De Firma Remus Spre Ex
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 27-11-06, 10:03   #27
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default Re: galerii custom

preturile nu mi se par mari deloc pt o treaba custom!!! tuningul este scump, este ieftin pt cei cu dacii 1300 cu dungi pe ele!
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 02-12-06, 20:49   #28
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: galerii custom

Quote:
Originally Posted by B 31 FXN View Post
preturile nu mi se par mari deloc pt o treaba custom!!! tuningul este scump, este ieftin pt cei cu dacii 1300 cu dungi pe ele!
hi hi hi .
mishto.
pai tu nu stii ca doua colante cu dungi iti dau 15 cai in plus la dacie ????????????
si daca ai si numar de grecia.................
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 02-12-06, 20:52   #29
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: galerii custom

sigur, pentru masinile uzuale, la care gasesti piese in catalog, suntem mult mai scumpi (mult). in schimb pentru un proiect de amploare, o conversie turbo (sa nu uitam ca noi cu asta ne ocupam) ma indoiesc ca se va gasi o galerie de evacuare pentru toata lumea. esapamentele sunt o activitate adiacenta si necesara unei conversii facuta k lumea. noi asa ne-am apucat de esapamente.



pentru un audi cu 5 cilindri ce pret este ?
si as dori sa plece direct doua tevi din colector direct.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 12:05   #30
alexandru, sfat

Stage 3
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 126
Member of:
[Moderators]
Default Re: galerii custom

Quote:
Originally Posted by Nemilosu View Post
sigur, pentru masinile uzuale, la care gasesti piese in catalog, suntem mult mai scumpi (mult). in schimb pentru un proiect de amploare, o conversie turbo (sa nu uitam ca noi cu asta ne ocupam) ma indoiesc ca se va gasi o galerie de evacuare pentru toata lumea. esapamentele sunt o activitate adiacenta si necesara unei conversii facuta k lumea. noi asa ne-am apucat de esapamente.



pentru un audi cu 5 cilindri ce pret este ?
si as dori sa plece direct doua tevi din colector direct.
pe audi galeria de evacuare dc o vrei refacuta merge NUMAI 5 in 1. nu ai cum altcumva sa imperechezi 5 pistoane. uzina a facut o mizerie facand 5 in 2 si apoi in 1.
daca te intereseaza numai partea de evacuare fara galerie, deci de unde se unesc cele 2 de uzina, am facut pe audi in 5 din arad JUJ, deci nu e ceva nou.
pentru pret si mai multe detalii da mail pe contact@dogtuning.ro
se poate si pe 2 tevi pana in spate dar nu e ce trebuie si s-ar putea sa nu o facem
alexandru, sfat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -