Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-06, 16:20   #91
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

La cati bani a bagat in masina zic k a iesit rau.Culoarea nashpa,In rest gusturile nu se discuta,fiecare face ce vrea cu banii lui dar e kitsch
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 00:09   #92
edy_ltv

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 4
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

va spun eu istoria acestei masini!!prima data a fost facuta la C&C la buc dupa aceea la brasov la onofrei!!pe proprietar il cheama paul si e adevarat ca e tigan e din tg.jiu dar sa mutat la buc de vreo 4 ani!!il stiu personal de mult timp!!masina a fost iar modificata total...este alb perlat cu bleu..piele alba...scoasa bancheta din spate si puse boxe 3 statii 5 subwoofer...este foarte tare acu...bine ca si inainte imi placea...din pacate am uitat sai iau pozele din tel ca inca nu era gata..
edy_ltv is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 00:21   #93
edy_ltv

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 4
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

)) il cheama paul barcina!!!el are decat audi asta sl65amg si un 407!!!corvettu si lincolu e a lu fratiso florin si h2 lu taicaso!!!oricum e mult mai tare corvettu are NOS pe el cip la motor tot are aprope 900 de cai!!!1
edy_ltv is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 12:15   #94
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,417
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by edy_ltv View Post
)) il cheama paul barcina!!!el are decat audi asta sl65amg si un 407!!!corvettu si lincolu e a lu fratiso florin si h2 lu taicaso!!!oricum e mult mai tare corvettu are NOS pe el cip la motor tot are aprope 900 de cai!!!1
.....900 cai???
MKE is offline   Reply With Quote
Old 13-11-06, 13:22   #95
edy_ltv

Stock
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 4
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

da cu toate alea are aproape 900!!!pai e ultimu model de corvette a stat un an numai sal inscriere ca nu puteau aia sa ii faca R.A.R u,la comandal din america ca au ei un unchi acolo de unde au luat si h2
edy_ltv is offline   Reply With Quote
Old 19-11-06, 12:10   #96
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by Bobby boss View Post
exact aceeasi masina am postat-o si eu acu insa dupa ce a fst dinnou modificata si cu tot schimbat la ea PAVEL GOIAN se numeste poisesorul si mai detine inca 2 bijuteri pe care o sa vi le arat la timpul potrivit

si app nu`l keama Goian ii spun astea Goeru dar` nici asa nu`l keama...asa k....:-$
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 19-11-06, 12:17   #97
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

infine nu prea mai conteaza aici era vb de msini nu de numele posesorului ioo il cunosc si stiu ce stiu deci cum ramane cu masinile pana la urma va plac sau nu??
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 03:16   #98
confuzzling

Stage 4
 
confuzzling's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 244
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

...deci, am citit tot thread-ul asta, si sincer,m-ati facut sa rad !...deci, masina este intr-adevar a lu' paul "goeru", numele adevarat fiind Bircina, este de culoare tipu'....are audi asta, un amg, si mai multe mercedesuri, in fine, ei sunt 5 frati, 3baieti si 2 fete, 2 dintre baieti fiind mai "nebuni" asa...florin goeru, fratele lu paul are nebunu un Corvette, o limuzina Lincoln alba, care i-a dat-o tasu', un H2 tot de la tasu, au facut skimb asta i-a dat un S si tasu i-a dat Hummeru, mai are un Mitsubishi 3000GT, S-uri etc....tasu are mai multe bmw-uri printre care si un 760 6.0 L ....n fine...nu cred k va intereseaza asta !
...oriqm, audi asta in nici un caz nu e primit cadou de nunta, eu cu tata am fost primii care ne-am suit in el (nemodificat fiind), asta fiind acum vro 3-4 ani parca /....tata i l-a adus de la bucuresti la Tg-jiu atunci cand l-a cumparat, nou !...nu cunosc insa unde a fost modificat !
...acum asta sta la bucuresti, au vila acolo !
v-am spus astea aici, ca sa nu fiti indusi in eroare !
confuzzling is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 03:22   #99
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

zic si eu pct meu de vedere..nu ma leg de vopsea pentru ca 'gusturile nu se discuta'..totusi e un paint-job deosebit..
atat am de zis : jantele spate parca tipa si striga in gura mare dupa niste distantiere.. ; 'umflarea' aripilor a facut ca jantele sa 'intre' in caroserie foarte mult
si stopurile parca ar merita schimbate cu ceva led
nu de una sau de alta dar la cati bani s-au bagat in ea ,stopurile si niste distantiere ar fi o 'nimica toata'
succes !
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 23:08   #100
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by confuzzling View Post
...deci, am citit tot thread-ul asta, si sincer,m-ati facut sa rad !...deci, masina este intr-adevar a lu' paul "goeru", numele adevarat fiind Bircina, este de culoare tipu'....are audi asta, un amg, si mai multe mercedesuri, in fine, ei sunt 5 frati, 3baieti si 2 fete, 2 dintre baieti fiind mai "nebuni" asa...florin goeru, fratele lu paul are nebunu un Corvette, o limuzina Lincoln alba, care i-a dat-o tasu', un H2 tot de la tasu, au facut skimb asta i-a dat un S si tasu i-a dat Hummeru, mai are un Mitsubishi 3000GT, S-uri etc....tasu are mai multe bmw-uri printre care si un 760 6.0 L ....n fine...nu cred k va intereseaza asta !
...oriqm, audi asta in nici un caz nu e primit cadou de nunta, eu cu tata am fost primii care ne-am suit in el (nemodificat fiind), asta fiind acum vro 3-4 ani parca /....tata i l-a adus de la bucuresti la Tg-jiu atunci cand l-a cumparat, nou !...nu cunosc insa unde a fost modificat !
...acum asta sta la bucuresti, au vila acolo !
v-am spus astea aici, ca sa nu fiti indusi in eroare !
auzi...si nu vrei sa ne povestesti viata lui paul de la 2 ani pana acum???ce draq !!!! :O
Sasha_z is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 00:20   #101
confuzzling

Stage 4
 
confuzzling's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 244
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by Sasha_z View Post
auzi...si nu vrei sa ne povestesti viata lui paul de la 2 ani pana acum???ce draq !!!! :O
...postu' ala era mai mult pt. voi, astia din tg-jiu care vorbiti fara sa stiti ...
intentia nu a fost cea la kre te gandesti tu !
confuzzling is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 05:47   #102
lemieux12

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 60
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by edy_ltv View Post
)) il cheama paul barcina!!!el are decat audi asta sl65amg si un 407!!!corvettu si lincolu e a lu fratiso florin si h2 lu taicaso!!!oricum e mult mai tare corvettu are NOS pe el cip la motor tot are aprope 900 de cai!!!1
LOL WHAT ?!?1 nu face corvette-ul 900 de cai cu NOS-ul nosului ...mai cauta si citeste inainte de a scoata asa aberatii !!
am construit un c5 vette cu un prieten acum 2 ani 500 de cai cu NOS , cam , headers, exhaust ... si era cam tot ce a putut iesi din motorul ala . sa ajungi la 900 ia forced induktion (supercharger sau turbo si motorul construit in intregime).
__________________
B5 S4 with some goodies
lemieux12 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 05:49   #103
lemieux12

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 60
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Quote:
Originally Posted by Bobby boss View Post
exact aceeasi masina am postat-o si eu acu insa dupa ce a fst dinnou modificata si cu tot schimbat la ea PAVEL GOIAN se numeste poisesorul si mai detine inca 2 bijuteri pe care o sa vi le arat la timpul potrivit
"bijuterii" LOL .. asta (a4) e o abortie de "masina" daca o pot numi as aceva ..
lemieux12 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 20:47   #104
Andre3y

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 508
Smile Re: Tuning Audi A4 Cabrio

Mie imi place dar daca era al meu ii puneam niste jenti frumoase si un kit de caroserie...si o vopsea neagra perlata.Asa as opta...!!!!
Andre3y is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 00:35   #105
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Tuning Audi A4 Cabrio

sincer mi se pare prea incarcata, si o cam strica jantele prea mici, prea common
vladdaman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -