Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-17, 12:17   #1
nicudodo12

Stock
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 2
Question AUDI A6 Admisie/Evacuare/Detalii

Salutare masinisti , sunt nou pe acest site , de asemenea nou in lumea de masini si tuning . As dori sa va cer sfaturile , opiniile si parerile in legatura cu mai multe lucruri , dar sa o luam cu inceputul. Ma tot bate gandul sa'mi montez o admisie sport a.k.a cold air intake pe masina , aceea cu teava inox , filtru conic etc , dar nu vreau un kit universal , si nici nu gasesc sincer , de asemenea nu stiu diametrul de admisie al tevii/conectorului catre motor. As dori sa o fac undeva custom , sunt dispus sa dau umpic mai mult daca nu gasesc pe site-uri si daca imi ajuta masina , adica nu sa fie calitate proasta. Detin un audi a6 , motor 2.5 tdi , softat la 210 hp (asa l-am luat) si ma intereseaza cum se face aceasta chestie cu kitul de admisie , si daca afecteaza cumva turbina in principal , pentru ca acolo se duce aerul prima data , stiu ca trebuie un filtru sport bun daca folosesc admisia pentru un timp indelungat. Sunt din Constanta , este vreo sansa ca un tinichiger sau cineva care lucreaza in domeniul de tobe sa-mi prelucreze asa ceva? Nu m-am interesat prea mult inainte sa va scriu , deci nu cunosc in oras un service pentru asa ceva . De asemenea , as dori sa montez si o evacuare sport , nu doresc sa anulez egr-ul , sau catalizatorul si nici sa pun unul sport , ma gandeam doar la schimbarea tobei mici , racordurile si tobele mari (sunt 2 - 1 pe fiecare parte ) , adica sa se vada acel inox frumos , cu efect de crom , dar sa nu se auda chiar ca un tractor. Multumesc daca ati citit pana aici si daca raspundeti acestui topic , pace!
nicudodo12 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -