Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-10, 19:48   #1
ThEMaTriX

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 107
Default audi b4 ajutor!

salut, este vorba de un 1.9 td aaz, dupa cum spune si topicul, si am intampinat urmatoarea problema. Am hotarat sa schimb turbo la masina deoarece acesta era parf, persoana de la care am cumparat turbo (am incredere in el, nu avea joc deloc, arata impecabi, am primit garantie) , cu asa ceva se ocupa, reconditionari reparatii..etc. Am reusit sa cumpar de la el nu un turbo original, ci unul care baga presiune mai mare decat acesta. Toate bune si frumoase.Am schimbat turbo, putine adaptari dar per total, totul a fost ok. Am umblat la debitul de motorina si totusi nu sunt multumit de performantele acestuia. Masina trage infinit mai bine dacat cu turbo celalalt, dar am fost de exemplu cu un g3 cu acelasi motor si mi se pare ca acesta zboara pe langa al meu.
Oare care ar fi problema?
Al meu ar trebuisa traga cel putin la fel .
__________________
I`m The OnE
ThEMaTriX is offline   Reply With Quote
Old 18-07-11, 10:25   #2
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: audi b4 ajutor!

Quote:
Originally Posted by ThEMaTriX View Post
salut, este vorba de un 1.9 td aaz, dupa cum spune si topicul, si am intampinat urmatoarea problema. Am hotarat sa schimb turbo la masina deoarece acesta era parf, persoana de la care am cumparat turbo (am incredere in el, nu avea joc deloc, arata impecabi, am primit garantie) , cu asa ceva se ocupa, reconditionari reparatii..etc. Am reusit sa cumpar de la el nu un turbo original, ci unul care baga presiune mai mare decat acesta. Toate bune si frumoase.Am schimbat turbo, putine adaptari dar per total, totul a fost ok. Am umblat la debitul de motorina si totusi nu sunt multumit de performantele acestuia. Masina trage infinit mai bine dacat cu turbo celalalt, dar am fost de exemplu cu un g3 cu acelasi motor si mi se pare ca acesta zboara pe langa al meu.
Oare care ar fi problema?
Al meu ar trebuisa traga cel putin la fel .
te-ai gandit ca poate el are un soft bun
universcomimpex is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 17:36   #3
slazenger
Audi Driver

Stage 5
 
slazenger's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 303
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: audi b4 ajutor!

ce soft la TD ?
slazenger is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 22:43   #4
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: audi b4 ajutor!

Quote:
Originally Posted by slazenger View Post
ce soft la TD ?
cum adica ce soft ce nu are ecu?
universcomimpex is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 07:24   #5
slazenger
Audi Driver

Stage 5
 
slazenger's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 303
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: audi b4 ajutor!

td-u nu, totul e mecanic. tdi-ul are ecu
slazenger is offline   Reply With Quote
Old 05-02-13, 23:47   #6
savai77

Stock
 
savai77's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Default Re: audi b4 ajutor!

La aceste modele de audi 80 de la 0-14 secunde se obtine 100km/h,asta spune si cartea,daca doresti performante in plus trebuie sa imbunatatesti desigur...
savai77 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -