Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Peugeot tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-12, 12:08   #1
AdrianGalati

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 3
Default Peugeot 106.Idei tuning :D

Sunt nou pe forum asa ca salut pe toata lumea.Am un peugeot 106 1.5 diesel simplu din 2003.A cam stat pe tusa 3 luni din motiv ca vroiam sa il vand dar acum m-am gandit sa investesc niste bani in el.Va astept cu niste propuneri si sa imi spuneti daca as putea sa ii pun o turbina pe el...de pe un passat 1.9 sau golf 3... si daca are cineva piese tuning pentru el as fi interesat sa cumpar...faruri..stopuri body kit etc Astept propuneri...
AdrianGalati is offline   Reply With Quote
Old 14-11-12, 17:10   #2
psa106

Stage 3
 
psa106's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 159
Default Re: Peugeot 106.Idei tuning :D

Eu zic sa te bucuri de consumul sau redus, sa il tii in stare tehnica buna si atat. Dintre toate motorizarile si versiunile de 106, este cea mai nerecomandata masina pentru proiecte de tuning. Cu fibra de sticla si leduri va fi o sorcova foarte lenta. Mai bine il dai pe un 106 benzina cu chit sport original (de tip gti/rallye) care arata mult mai bine dpdv estetic.
psa106 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 13:07   #3
Abyssking

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
Default Re: Peugeot 106.Idei tuning :D

fratie iti dau eu idei tuning ai vreun email ceva..uite eu am un peugeot 106 1100 cc pe benzina nu consuma nimik...merge pe aer sa zic asa si am pus poze la profilul meu si in rubrica cu peugeot tuning poze...depinde cati bani vrei sa bagi in el...eu mi`am vopsit`o singur si sculele cu vopsea cu tot ma`u ajuns in jur de 1000 de euro...problema e ca eu locuiesc in grecia si aici vor pt un vopsit normal 1500-2000 de euro......o vopsea custom cum mi`am facut eu ma ducea in jur de 5000 de euro...!e prima data cand vopsesc vreo mashina si am ales cea mai grea vopsea ......si a iesit tun ....doar cu indicatii ce am citit de pe net.!bafta
Abyssking is offline   Reply With Quote
Old 19-08-13, 13:12   #4
Abyssking

Stock
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 3
Default Re: Peugeot 106.Idei tuning :D

Quote:
Originally Posted by psa106 View Post
Eu zic sa te bucuri de consumul sau redus, sa il tii in stare tehnica buna si atat. Dintre toate motorizarile si versiunile de 106, este cea mai nerecomandata masina pentru proiecte de tuning. Cu fibra de sticla si leduri va fi o sorcova foarte lenta. Mai bine il dai pe un 106 benzina cu chit sport original (de tip gti/rallye) care arata mult mai bine dpdv estetic.
fratie nush cum arata ala pe motorina dar problema e ca tuning vizual poti face la orice mashina depinde cata fantezie ai...nu exista nu se poate sau nu merge...e doar limitarea creerului uman....! ia da o geana la mashina mea care mi`am facut`o singur si zi`mi sincer ce parere ai!..nu sunt de meserie sa vopsesc mashini sau sa le fac tuning e prima data cand fac asta...dar da`ti o parere!
Abyssking is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -