Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Ford tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-15, 01:57   #1
mrwho1995

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 3
Default recomandare toba sport ff1

Salut.As vrea sa imi schimb toba cu una sport,si as avea nevoie de putin ajutor.Stie cineva vreun model de toba,care pe un ford focus 1,motor 1.6 16v,sa sune ok? Adica vreau ceva care sa faca galagie doar la ture inalte,sa nu ma zapaceasca la drumuri mai lungi.
mrwho1995 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-15, 11:52   #2
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: recomandare toba sport ff1

Depinde si ce bani esti dispus sa dai. Poti opta pentru una low- budget de inox cum am eu (Carub). La banii care costa e super ok si intra si destul de usor, toba de FF 1 fiind destul de scurta nu ai loc sa pui toba prea mare acolo. Mai este un baiat din TM care vinde niste finale sport de calitate (marca Turboworks) dar nu stiu cat de tare suna. A mea o tin fara silencer si suna a motor de 1.6 in ture, nu face urat la drum intins, si arata si ok pe masina. Uite un link aici de unde am luat-o si eu. http://www.tuningcox.ro/index.php?ro...product_id=203
A mea e o idee mai mica la iesire (eu am 7,5 cm teava la iesire, asta de aici vad ca e de 10 cm). In rest e aceeasi toba, si ii pui silencer daca nu esti multumit (a mea a venit cu tot cu silencer).
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 06-06-15, 22:54   #3
mrwho1995

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 3
Default Re: recomandare toba sport ff1

pai ar fi ok asta,ca pe viitor poate fac o evacuare completa.tu cum ai facut cu asezare,ca cea de focus are un "cot" sa ii zic asa peste semi puntea spate?eu ma gandesc sa tai acel cot de pe cea veche si sa il adaug la asta :d sau daca nu,cumpar o teaza de iox si contruiesc bucata aia de la zero si mersi mult pt link
mrwho1995 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -