Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Ford tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-11, 01:52   #16
Pastylat

Stage 4
 
Pastylat's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 240
Member of:
[FORD]
[Unknown Racers]
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

cautam...cautam...
Pastylat is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 22:50   #17
nasm_0307

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 8
Exclamation Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by llexu.allex View Post
va prezint focusul meu.
tot ce este in poze este facut de mine.

Sper sa va placa.In curand o sa fac si plafoniera,la picioare si in fata si in spate,portbagajul,si pe viitor triplele cu leduri ca acum nu dispun de bani.
Auzi cum ai facut astea ai dat ceasurile jos ai dar din interior cum ai schimbat
nasm_0307 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-12, 21:39   #18
llexu.allex

Stage 2
 
llexu.allex's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 56
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by nasm_0307 View Post
Auzi cum ai facut astea ai dat ceasurile jos ai dar din interior cum ai schimbat
Da am dat ceasurile jos,in total 7 butoane,3 ce tin plasticul acela de este si butonul de la portbagasi si 4 de tin ceasurile.Dupa aceea toata munca se petrece in casa incarcat cu multa rabdare leduri pistol de lipit smilgher etc.
llexu.allex is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 20:05   #19
augustin009

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 6
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

llexu.allex de unde ai luat curent pentru iluminarea manerului de deschidere a usilor? de la butoanele de actionat geamuri? daca da, cum? multumesc!
augustin009 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 19:44   #20
Andrei_Wlf

Stock
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by Pastylat View Post
Pai am vazut vreo doua masini cu lumini ceasuri+bord albe cum sunt ledurile albe si vreau sa iti zic ca chiar am ramas un pic impresionat. In plus, unu din propietarii acestor doua masini mi-a si promis ca ma poate ajuta cu problema ca cica erau "home made" dar din pacate nu mai pot sa dau de el...
Chiar ieri am demontat ceasurile de la bord ca mi se arsese un bec si trebuia inlocuit, si cu ocazia asta am si desfacut intreg ansamblul de ceasuri. Imi pare rau ca nu am tras vreo doua poze sa vedeti cat de usor se poate da jos de pe masina si cat de usor se demonteaza intreg ansamblul. Cel putin la ceasuri, problema culorii este la acea "folie" verde la care nu vad cum s-ar putea schimba culoarea...

PS: la masinile vizionate luminile de la ceasuri nu erau plasme
La Ford Mondeo MK3 se poate schimba FTFTFTFT usor culoarea ceasurilor de bord. O spun din proprie experienta....
Andrei_Wlf is offline   Reply With Quote
Old 09-04-12, 04:13   #21
Pastylat

Stage 4
 
Pastylat's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 240
Member of:
[FORD]
[Unknown Racers]
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by Andrei_Wlf View Post
La Ford Mondeo MK3 se poate schimba FTFTFTFT usor culoarea ceasurilor de bord. O spun din proprie experienta....
pai hai si cu niste poze, explicatii etc... in primul rand de unde ai luat smd-urile si daca sunt toate la fel?
Pastylat is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 10:14   #22
mihai1205

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 665
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

leduri smd plcc si de 3 mm rotunde + leduri piranha flux.am eu la vanzare. vedeti anunturile mele.
mihai1205 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 15:46   #23
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by Pastylat View Post
Pai am vazut vreo doua masini cu lumini ceasuri+bord albe cum sunt ledurile albe si vreau sa iti zic ca chiar am ramas un pic impresionat. In plus, unu din propietarii acestor doua masini mi-a si promis ca ma poate ajuta cu problema ca cica erau "home made" dar din pacate nu mai pot sa dau de el...
Chiar ieri am demontat ceasurile de la bord ca mi se arsese un bec si trebuia inlocuit, si cu ocazia asta am si desfacut intreg ansamblul de ceasuri. Imi pare rau ca nu am tras vreo doua poze sa vedeti cat de usor se poate da jos de pe masina si cat de usor se demonteaza intreg ansamblul. Cel putin la ceasuri, problema culorii este la acea "folie" verde la care nu vad cum s-ar putea schimba culoarea...

PS: la masinile vizionate luminile de la ceasuri nu erau plasme
Ca sa scapi de acea "folie" verde , pui frumos niste acetona pe o bucata de vata si incepi sa freci zona care vrei sa o albesti(unde vrei sa se vada alb).Asa am facut la o honda civic si am avut rezultate frumoase , numai ca acolo folia era portocalie nu verde.Am desfacut bordul am dat jos ceasurile , am lipit banda cu leduri smd in zona in care am dorit sa imi lumineze alb , am alimentat banzile de pe circuitele ceasurilor.La consola a fost probleme deoarece "foliile" de pe consola nu se puteau sterge.Intr-un final am lasat consola rosie.Acele nu le-am putut lumina deoarece nu sunt prevazute cu lumina.Unde este cu rosu , dupa ce am sters cu vata si acetona "folia" portocalie , am colorat eu cu un marker rosu.
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-15, 14:31   #24
Griffo23

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Quote:
Originally Posted by llexu.allex View Post
va prezint focusul meu.
tot ce este in poze este facut de mine.

Sper sa va placa.In curand o sa fac si plafoniera,la picioare si in fata si in spate,portbagajul,si pe viitor triplele cu leduri ca acum nu dispun de bani.
salut,imi poti spune si mie prin ce metoda ai reusit sa schimbi culoarea bordului...si ce led'uri ai folosi.as vrea si eu sa'mi fac.mersi.
Griffo23 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-15, 00:21   #25
petyo21

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 2
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Salut.dami si mie o idee cum ai curatat butoanele de la aeroterma si dirijare a aerului ca am schimbat peste tot s aici n mai reusesc.ms mult
petyo21 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-15, 16:36   #26
Bctbt

Stock
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 1
Default Re: Lumini ceasuri bord + consola centrala

Salutare. Mai este cineva dispus sa ma ajute si pe mine in probllema luminiilor de bord la un MK3?
Bctbt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -