Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-11, 11:04   #3856
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Pai si discurile si placutele is ce am gasit mai ieftin
Cand se mai duc astea pun ceva calumea nu ma mai incurc cu prostii ca nu-i de joaca.
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 07:32   #3857
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

sal baieti ... care stie ce ulei intra in cutie la espero (cutie automata ) si cati Litri ? ms mult
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 22:25   #3858
_kristinel_

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Thumbs up Re: Club ESPERO

salutare baieti, azi am pus si eu mana pe un espero din '96 2000 cc , momentan in probe, saptamana viitoare schimba proprietaru; masina merge bine la 200.000 km cat are, are si GPL, e a unui prieten deci am toata increderea in "dealer"; maine urc si niste poze s-o vedeti, nu e bibelou ca are ceva ani si km, dar e in limitele acceptabile; totodata o sa va bombardez cu intrebari fiindca am permisu de-o luna si la partea mecanica sunt praf; toate bune!
_kristinel_ is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 13:18   #3859
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Uite ce am gasit pe youtube
https://www.youtube.com/watch?v=YQvgw...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=550-U...4&feature=plcp

Last edited by CT97AMD; 19-12-11 at 13:21.
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 22:14   #3860
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Club ESPERO

Cel de curse nu il stiam , dar pe cel 4x4 turbo il stiam de ceva vreme. Imi place bara spate cum au facut-o. Momentan nu am gasit vreun site pe care sa fie prezentat acel espero. Arata si se aude foarte bine.
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 22:56   #3861
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Dar asta de interior are.....
https://www.youtube.com/watch?v=IFxhW...eature=related
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-12-11, 23:48   #3862
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Foarte ciudat si urat in acelasi timp
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 22:38   #3863
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Club ESPERO

Urat interiorul . Nu am mai vazut asemenea interior niciodata. Oricum nu mi l-as dori pe masina
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 23-12-11, 00:20   #3864
_kristinel_

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Default Re: Club ESPERO

din pacate na-m apucat sa ma bucur mult de masina. aseara in fata casei o jigodie de om mi-a facut praf parbrizul si luneta am o banuiala cine este dar nu pot dovedi, politia e degeaba a venit doar sa constate, sper doar sa-l prind cand o actiona iar fiindca e atat de dobitoc incat sigur o s-o faca...pana una alta vreau sa ma orientez spre un sistem de supraveghere video wireless din interior ca sa-l prind pe nemernic asa ca daca aveti sugestii le primesc cu placere; azi am reusit sa gasesc luneta am si montat-o, a mai ramas doar parbrizul, sper sa gasesc cat mai ieftin ca m-a prins numai bine acum de sarbatori.
_kristinel_ is offline   Reply With Quote
Old 23-12-11, 23:29   #3865
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by _kristinel_ View Post
din pacate na-m apucat sa ma bucur mult de masina. aseara in fata casei o jigodie de om mi-a facut praf parbrizul si luneta am o banuiala cine este dar nu pot dovedi, politia e degeaba a venit doar sa constate, sper doar sa-l prind cand o actiona iar fiindca e atat de dobitoc incat sigur o s-o faca...pana una alta vreau sa ma orientez spre un sistem de supraveghere video wireless din interior ca sa-l prind pe nemernic asa ca daca aveti sugestii le primesc cu placere; azi am reusit sa gasesc luneta am si montat-o, a mai ramas doar parbrizul, sper sa gasesc cat mai ieftin ca m-a prins numai bine acum de sarbatori.
cum draq ... asa dusmani ai? sau te-ai dat la femeia lu' vreo unu? imi pare rau colegu lasa ca gasesti tu... parbriz gasesti nou cu tot cu montaj la 350 d lei adica cu atat mi-am montat eu.
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 23-12-11, 23:59   #3866
_kristinel_

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Default Re: Club ESPERO

fix 351 lei azi l-am pus... masina n-o mai tin acasa pana nu rezolv cu securitatea... nu e vb de femei sau bani sau dusmani... ci pur si simplu ciuda si minte bolnava...
_kristinel_ is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 00:00   #3867
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by _kristinel_ View Post
fix 351 lei azi l-am pus... masina n-o mai tin acasa pana nu rezolv cu securitatea... nu e vb de femei sau bani sau dusmani... ci pur si simplu ciuda si minte bolnava...
inseamna ca is turbati tare oamenii acolo) pune o camera ceva.. sa aibe si infrarosu si n-ai treaba...
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 00:22   #3868
low.

Stage 5
 
low.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1,112
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Ce spui...ca am niste "liniute" pe lateral....de-o frumusete....dc?! cred ca-s invidiosi ca-i prea low)
low. is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 00:24   #3869
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by low. View Post
Ce spui...ca am niste "liniute" pe lateral....de-o frumusete....dc?! cred ca-s invidiosi ca-i prea low)
deastea si eu am patit.... am vopsit toata masina era bijuterie... m-am dus la liceu am stat o ora am mers la masina avea o dunga de cheie din fata pana in spate adanca pana la tabla, ink si manere la usi le-o zgariat prostu , n-o tras cheia....
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 13:11   #3870
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Ma baieti ca fete nu avem pe aici )) va urez Craciun Fericit si Sarbatori Fericite!!!
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -