Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-10, 22:35   #2611
maryus_83

Stage 4
 
maryus_83's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 195
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Ai scapat foarte ieftin.
maryus_83 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:41   #2612
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Nu te supara, dar m-a pufnit rasul cand am vazut pozele ...
No offense, repet, dar "pe strada nu e ca pe circuit" ...Asa cum "iarna nu-i ca vara" )
Deci, totusi, ar trebui sa faci manevre de genul doar in locuri amenajate, nu in sensuri giratorii
Norocul tau ca ai scapat cu bine...
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 22:44   #2613
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Nu te supara, dar m-a pufnit rasul cand am vazut pozele ...
No offense, repet, dar "pe strada nu e ca pe circuit" ...Asa cum "iarna nu-i ca vara" )
Deci, totusi, ar trebui sa faci manevre de genul doar in locuri amenajate, nu in sensuri giratorii
Norocul tau ca ai scapat cu bine...
am obiceiu asta sa abordez sensurile giratorii cu frana de mana)) ... da de data asta nu mi-o iesit cum trebe.... d acuma n-o sa mai fac sigur)
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 00:15   #2614
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by vladutzu View Post
serioase nu) un capat de bara si bratu'...

Aia indoita din poze se numeste jamba, nu brat! Poate ai si bratul indoit!

Adevarul e ca ai si masina de drift... si experienta necesara.... Cauciucurile cine stie cat de bune or fii, suspensia....

Nu te supara dar e pacat ca nu stii unde sa te limitezi.... Spun treaba asta ca am vazut ca ai spus ca abordezi toate giratoriile cu frana de mana... Nu fac treaba asta baietii care au masini de asa ceva, dar tu! bafta pe viitor!

Last edited by mike-fullspeed; 16-05-10 at 00:18.
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 08:51   #2615
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

salut vladut ce sa zic esti norocos putea sa iasa mult mai rau eu chestii de genu faceam cu dacia dar era mai scurta mai manevrabila espero sincer mi se pare mai greu de redresat odata ce ti a fugit spatele dar se repara bine ca nu ai patit nimik
ieri mi am rezolvat treaba cu cilindrul :> si mi am montat arcurile sport pe fata servisurile erau ful.. pareri... stabilitate ft buna confort 0 imi rupe rinichii poate si din cauza ca nu am amortizoare sport la damburi mai mari cred ca ajunge amortizorul la capatul cursei ca ma zdruncina de zic ca mi sare motoru prin capota sunt
azi vreau sa mi schimb garnitura de la galerie bobina aceea din delou si luleaua
si eu am un mic tremurat uneori sper asta sa fie solutia
__________________

>-Astra CC. Z16XE-< Bitch Car >
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 08:56   #2616
sex99

Stage 5
 
sex99's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 911
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

vad ca esti pus pe fapte mari hot eu abia terminai cu capitolul muzica mai am antifonarea masini si gata numai fac nimic la sunet ma apuc de exterior dar nu o sa fie decat o vopsea jante prelungiri si praguri am avut suspensie sport 30-30 dar am tinuto 1 luna din pacate aici nu s drumuri de suspensii sport , si daca tot ma apuc sa i fac si o segmentare dinou sa vad de la ce cacat se ineaca in mers ca turbez
__________________
nu te uita in spate ca deja sunt in fata ta
sex99 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 09:25   #2617
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

sal sex99 fac si eu ce pot dupa buget ) imi pare rau ca nu am o camera foto sa pun niste poze... sucees cu segmentarea dak schimbi segmentii baga si cuzineti si ce mai trebuie garnituri... poate chiar si semeringurile la distributie ...
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 10:22   #2618
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Hot_M@n View Post
sal sex99 fac si eu ce pot dupa buget ) imi pare rau ca nu am o camera foto sa pun niste poze... sucees cu segmentarea dak schimbi segmentii baga si cuzineti si ce mai trebuie garnituri... poate chiar si semeringurile la distributie ...

Iti dai seama ca schimba si cuzinetii, asa cred eu, altfel... Iar garniturile..... oricum cea de la chiuloasa nu mai poate fii folosita... Altele nu mai are, jos la baie si foloseste silicon iar sus la capac poti sa o schimbi cand vrei...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 11:43   #2619
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Club ESPERO

@Hot_m@n: ce arcuri ai si de unde? Cu cat ai coborat-o? Eu vreau ceva mai tari si mai mult de 4 cm cat le am pe astea acum...

@Vladut: Esti nebun hombre Nu stii ca unde sunt gropane/copaci/capcane/alte masini nu se fac drituri?
banzay is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 11:46   #2620
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Cool Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Ce corp de oglinda??? daca eplasticul ala de la oglinda exterioara te sfaruiesc sa il faci cu spray-ul!il fac tu si iesi foarte ieftin!

Da Mike, este vorba de corpul de oglinda pe partea dr, nus daca gasesc spray pe culoarea mea...luni ma duc pana la un service , sper sa nu ma duca toata distractia mai mult de 100 roni cel mult peste asteptarile mele....

Quote:
Originally Posted by vladutzu View Post
azi am fost si yo ca ,,tot omu" la campionatu european de drifturi) la cluj si cand am venit inapoi nu mi-o iesit driftu in sensu giratoriu d la turda. doamne ajuta c-am scapat cu bine yo veneam din stanga deci mo intors calumea


Drift = derapaj controlat si se face numai cu tractiune spate...ce ai vrut tu sa faci nu prea o sa iti iasa niciodata cu tractiune fata.
E bine ca ai scapat doar cu atat...
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 12:40   #2621
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

sal banzay arcurile mele sunt fk si mi a coborat cam 6 cm le am gasit pe net la un baiat din brailea le am primit prin curier
eu sincer sunt multumit acum imi trebuie pe spate am gasit cv dar sa vedem
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:31   #2622
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

De cand ne ameninti ca ne arati si noua masina cu jantele si suspensia sport si toate cele...Nici un PM nu ai dat !
Apropo, la arcurile sport pe fata pune-le neaparat amortizoare sport, eventual cu tija mai scurta si mai dure. Altfel o sa iti bata amortizorul intr-una!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 19:32   #2623
vladutzu

Stage 5
 
vladutzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 845
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Aia indoita din poze se numeste jamba, nu brat! Poate ai si bratul indoit!

Adevarul e ca ai si masina de drift... si experienta necesara.... Cauciucurile cine stie cat de bune or fii, suspensia....

Nu te supara dar e pacat ca nu stii unde sa te limitezi.... Spun treaba asta ca am vazut ca ai spus ca abordezi toate giratoriile cu frana de mana... Nu fac treaba asta baietii care au masini de asa ceva, dar tu! bafta pe viitor!
poi jamba am dezfoito acolo pe loc am venit asa acasa cu ea pe roti... bratu so indoit... da ala trebe sal schimb. asta e m-am invatat minte)
vladutzu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 20:43   #2624
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Club ESPERO

sal ing3r ) nu crezi ca exista masina? app azi am schimbat garnitura la galerie am schimbat luleaua la delcou dar nu am descoperit cum sa schimb bobina din delcou pe ax e o roata cu 4 "zimti" si nu stiu cum se scoate ca sa pot schimba bobina daca stie cineva va rog ajutati ma si pe mine
Hot_M@n is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 22:26   #2625
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Pai ce ai cu ea sa o schimbi??? daca merge si nu face probleme nu te apuca sa umblii la masina!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -