Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-07, 09:16   #256
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

Ce sa zic, ca masina e ok, e usor de intretinut, adica sunt ieftine piesele, se repara sau se modifica usor, iti arata ea ce si cum, ce mai e "Dacia romanului".Si acum in legatura cu Logan vs Cielo....ca motorizare sunt la fel, numai ca inca nu e destul de reusit Loganul, doar na....e cat de cat la inceput....asteptam noi variante de Logan, o motorizare diferita, O GARDA LA SOL UN PIC MAI MICA, ca acum e foarte mare, drept urmare, numeroasele aventuri ale mele cu loganul de la servici cand era sa ma rastorn de mai multe ori cu el...Deci la ora actuala e mai bun un Cielo decat un Logan....
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 11:45   #257
Fast_wheels

Stage 5
 
Fast_wheels's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 930
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Club Cielo

Soryne acele le scoti bagand o furculita sub ele (unde e bulina aia neagra) si tragi de ele.La mine au iesit usor.Dar nu te sfatuiesc sa le scoti k eu nici acum nu am reusit sa pun acul turometrului la locul lui.(imi arata cu vreo-1000 mai putin)
Fast_wheels is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 13:42   #258
Soryn_No2

Stage 4
 
Soryn_No2's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 236
Member of:
[VW]
Default Re: Club Cielo

Stai linistit ca am gasit azi in oras ceasuri cu plasma si am vb cu vanzatorul ala si mi-a zis ca merg bagate peste celelalte, asa prin glisarea acelor prin gaurile ceasurilor cu plasma, ma intelegi...acum m-am desteptat si eu, dar....mai e o chestie, am vazut ca au niste fire si nu stiu unde se baga alea, sunt cumva pe acolo in bord pe spate niste prinderi ceva, ca asta nu l-am intrebat pe vanzatorul ala
Soryn_No2 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:00   #259
kamikaze69
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 502
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Club Cielo

am propus si clubul nostru akolo la 4tunings la cluburi sa ne vada mai multa lume si sa avem din ce in ce mai multi utilizatori sau useri sa speram ca pana la urma iasa ceva din cielo runners
__________________


Just All For Tuning Renault Laguna 2 Under onstruction!!!
STOP ACCIDENTELOR RUTIERE VIATA ARE PRIORITATE!! VITEZA UCIDE VISE!!!!

AUTO RULATE LA COMANDA
kamikaze69 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:25   #260
masterkrem

Stock
 
masterkrem's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 8
Default Re: Club Cielo

baieti de unde iau si eu niste pleoape, stopuri clare si o grila fata neagra? si cam cat ar costa pe produs in parte.
Si daca ma hotarasc, cum as putea sa intru in posesia lor?
masterkrem is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:53   #261
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: Club Cielo

Quote:
Originally Posted by kamikaze69 View Post
am propus si clubul nostru akolo la 4tunings la cluburi sa ne vada mai multa lume si sa avem din ce in ce mai multi utilizatori sau useri sa speram ca pana la urma iasa ceva din cielo runners
Sa speram ... dar cu stickerele de la club cum facem sa le punem pe bolizi ???
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 19:40   #262
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Club Cielo

Ok....ma bag si eu in club cu toate ca acum nu prea mai am cu ce ma mandri....am un Cielo rosu GLE.O sa atasez nites poze cu masina cum arata cu praguri si prelungiri la bara fata+spate .Acum masina este fara ele acestea rupandu-se si aratand urat dar acum din nefericire este lovita si parcata in fata blocului, si daca tot am ajuns la acest lucru vroiam sava intreb ce parere aveti de cei de la RXM ca vreau sa dau comanda de piese de la ei, masina urmad sa intre in service imediat dupa revelion.
Urmeaza pozele:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	F2.jpg
Views:	185
Size:	168.2 KB
ID:	416372   Click image for larger version

Name:	Imag010.jpg
Views:	204
Size:	173.8 KB
ID:	416373   Click image for larger version

Name:	Imag018.jpg
Views:	200
Size:	164.5 KB
ID:	416374  

Click image for larger version

Name:	p9.jpg
Views:	141
Size:	131.6 KB
ID:	416375  
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:28   #263
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club Cielo

misto .imi pl la interior cum ai afcut alea cu gri...as vrea si eu...dar ...e greu de facut ?se ia vopseaua?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:29   #264
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

De RXM nu stiu ce sa zic dar eu am facut cateva comenzi pe autodaewoo.ro si sunt foarte multumit.
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 21:38   #265
tzestos

Stage 3
 
tzestos's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 106
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Club Cielo

sa va explic cum se scot acele fara sa indice grwsit dupa montare.acele stau pe niste bolturi mici.scoateti acele bolturi si acele o sa coboare pana la o anumita limita si dupa se scot cu o surubelnita mai finutza si nu trageti de ele tare ca sar putea sa le stricati.in legatura cu lumina din bord am problema cu injectoarele(trebuie curatate sau schimbate)pt alte nelamuriri YM id:valiza1001.numai bine
__________________
tzestos is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 22:23   #266
kamikaze69
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 502
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Club Cielo

B-54-ktl bine ai venit frumos cielo in legatura cu vopseaua de la interior e simplu frate am mai vorbit despre astea cureti f bine platicurile si le dai cu um primer sau alcool tehnic ca sa nu puste vopseaua ca sa scapi mai ieftin dai cu spray saud aca vrei sa investesti un pika le sufli la pistol adika la o vopsitorie akuma pt cielo rosu putei sa faci interiorul to rosu dar gusturile nu se dicuta se poate face si plasticul de la ceas si grilajele pe unde vine aerul alea nevesita mai multa atentie nu au voie sa se lipeasca bafta Donn sa iasa ceva frumos
kamikaze69 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 22:24   #267
kamikaze69
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 502
Member of:
[PEUGEOT]
[RENAULT]
Default Re: Club Cielo

Rxm din cate stiu eu este un depozit piese noi sau second hand akolo se gasesc faruri cu stilcla clara, proiectoare cu sticla clara telescoape chesti f ieftine in comparatie cu un magazin normal de piese daewoo
kamikaze69 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 07:54   #268
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Club Cielo

ma bag si eu la un club cielo......buna ideea cu stickerele.....pt. B 54 KTL e super masina
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 10:13   #269
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Club Cielo

Multumesc pentru felicitari.Interiorul l-am facut eu cu spray argintiu, nu am facut cu rosu ca eram sigur ca nu o sa-mi placa cum o sa iasa si m-am convins cand am vazut un bord cu rosu, dupa parerea mea e mai placuta combinatia de negru cu gri.Dupa cum va spuneam masina nu mai este in stadiul asta acum, vineri seara avand un accident si trebuie sa inlocuiesc bara fata, radiator, faruri, grila si ce mai e pe acolo.Cum spuneam va intra in service de unde va iesi reparat si vopsita integral.Va intrebam de RXM ca am vazut ca au preturi mai bune decat cei de la autodaewoo dar vroiam sa stiu daca a mai luat cineva de la ei si cum s-au purtat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG023.JPG
Views:	225
Size:	56.3 KB
ID:	416615   Click image for larger version

Name:	20-02-07_1806.jpg
Views:	239
Size:	100.0 KB
ID:	416616  
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 10:18   #270
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club Cielo

pai in legatura cu bordul...e vreau doar panoul central sa fac argintiu ..la fel k asta...,sa skimb imbracamintea aia la skimbator....si vad k ar da bine si o cotiera...e scumpa se pune greu?e mai greu accesibila frana de mana?k io o kam fol,,,,la multi ani
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -