Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-13, 18:56   #5971
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

YM : stickere.personalizate la acest id il gasiti pe cel care mi le-a facut mie pe primele si sigur mai are formatul vectorial
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 10-04-13, 20:53   #5972
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

m-a apucat inca o nebunie astazi...cine imi spune si mie de unde si cum vin firele de la motorasele de la faruri la butonul din bord? am motorasele la locul lor, am incercat doua butoane si nimic. si parca as vrea sa le fac sa mearga
__________________
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 14-04-13, 11:58   #5973
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Ce fac baietii? Mai avem 4 luni pana la intalnirea din august? vesti noi? membri noi? locatii noi?
STREET is offline   Reply With Quote
Old 14-04-13, 14:51   #5974
mike_mocy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 91
Default Re: Club TICO

salut si va multumesc pentru raspunsurile primite, in sfarsit mi-am facut curaj si am schimbat planetara singur....a fost mai usor decat ma asteptam, insa mi-a dat multa bataie de cap siguranta de la capul planetarei.In final am scos planetara din cutie ca sa am mai mult spatiu sa ma desfasor. Nu mai bate dar tot se aude cateodata la viraje un fel de bataie. Urmatoarea pe lista este bascula, daca aveti timp scieti cateva randuri cum sa procedez si la ce sa fiu atent. Va multumesc inca o data!
mike_mocy is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 06:40   #5975
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

surpriza ...surpriza am dat sa intorc TICOZAURU cand aud odata POC si ce sa vezi ... cade jos pivotu cred care vine in capu bratului .... smulge planetara din cutie rupe burdufu ...si nu mai pleaca de pe loc . o trag cat mai lg bordura merg dau 43 lei ..cumpar bratu cu totu (clar diferenta se vede dintre cel nou si vechi ... ala vechi se misca in toate directiile in schimb cel nou este altfel.) dar va dati seama ca nu am reusit pe loc sa il schimb ... am bagat la loc planetara (provizoriu) pivotu la loc ...sa ajung acasa .le-am demontat pe toate aseara azi ma apuc sa il schimb vin si va intreb DAU RESTU DE BURDUF AL PLANETAREI JOS IL SCHIMB NOU SI MONTEZ PLANETARA LA LOC ... ARE O SIGURANTA CEVA ??? CARE O FIXEAZA ACOLO SAU INTRA DOAR ASA ?? SIGURANTA DACA ARE ...AR FI PUTUT CADEA ATUNCI CAND A CAZUT PLANETARA JOS ?? DOAR ASTA NU STIU SA FAC RESTU LE FAC ... MULTUMESC
__________________
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 07:07   #5976
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ionut_birovescu View Post
surpriza ...surpriza am dat sa intorc TICOZAURU cand aud odata POC si ce sa vezi ... cade jos pivotu cred care vine in capu bratului .... smulge planetara din cutie rupe burdufu ...si nu mai pleaca de pe loc . o trag cat mai lg bordura merg dau 43 lei ..cumpar bratu cu totu (clar diferenta se vede dintre cel nou si vechi ... ala vechi se misca in toate directiile in schimb cel nou este altfel.) dar va dati seama ca nu am reusit pe loc sa il schimb ... am bagat la loc planetara (provizoriu) pivotu la loc ...sa ajung acasa .le-am demontat pe toate aseara azi ma apuc sa il schimb vin si va intreb DAU RESTU DE BURDUF AL PLANETAREI JOS IL SCHIMB NOU SI MONTEZ PLANETARA LA LOC ... ARE O SIGURANTA CEVA ??? CARE O FIXEAZA ACOLO SAU INTRA DOAR ASA ?? SIGURANTA DACA ARE ...AR FI PUTUT CADEA ATUNCI CAND A CAZUT PLANETARA JOS ?? DOAR ASTA NU STIU SA FAC RESTU LE FAC ... MULTUMESC
Ca sa ajungi la siguranta, trebuie sa dai burduful vechi jos, sa cureti bine vaselina din capul de planetara si se vede pe acolo pe langa bile. E relativ usor de schimbat. Bafta.


Ps. Daca iti sarea siguranta, iesea capul de planetara de pe ... planetara..
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM

Last edited by Tank; 16-04-13 at 07:10.
Tank is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 16:03   #5977
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Tank View Post
Ca sa ajungi la siguranta, trebuie sa dai burduful vechi jos, sa cureti bine vaselina din capul de planetara si se vede pe acolo pe langa bile. E relativ usor de schimbat. Bafta.


Ps. Daca iti sarea siguranta, iesea capul de planetara de pe ... planetara..
misiune pe jumate terminata ... totu curatat curat ...acum maine sa vina burdufu de planetara si sa il pun ... e relativ ok .. munca dar merita ..multumesc mult .
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 16:08   #5978
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ionut_birovescu View Post
misiune pe jumate terminata ... totu curatat curat ...acum maine sa vina burdufu de planetara si sa il pun ... e relativ ok .. munca dar merita ..multumesc mult .
Npc. Oricand
Tank is offline   Reply With Quote
Old 16-04-13, 19:29   #5979
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

bratu nou ... si capu de la planetara curatat ... asteapta burdufu ca sa fie pus ... acum am o nelamurire ...unde am si pus 2 poze ca sa vezi ... intr-o poza e partea de la cutie a planetarei si in cealalta capu planetarei ...alea 3 "rotite" rulmentate ... intra direct acolo unde am facut eu semn cu rosu in capu planetarei ... intrebarea e ... in partea din mijloc unde am incercuti eu cu rosu ... are o siguranta ceva ??? sau doar intra acolo in locu lor si atat .aici imi da cu rest nu mai stiu ..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	buna.jpg
Views:	74
Size:	262.6 KB
ID:	2750922   Click image for larger version

Name:	P4161472.JPG
Views:	69
Size:	213.3 KB
ID:	2750923  
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 12:58   #5980
dumitrascumihail

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 7
Default Re: Club TICO

Salut tuturor ! Sunt membru nou
Posesor de tico!
dumitrascumihail is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 14:34   #5981
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

salut .... si bun venit ...sa ai grija de TICOZAURU tau ... si poate ne faci si noua poze sa il vedem .
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 15:36   #5982
dumitrascumihail

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 7
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ionut_birovescu View Post
salut .... si bun venit ...sa ai grija de TICOZAURU tau ... si poate ne faci si noua poze sa il vedem .
ok "cand am putin timp"(adica sa o spal ) o sa fac poze .

Am si eu niste probleme cu toba mijlocie ,e sparta, dar nu face mult zgomot , afecteaza cumva mersul motorului sau creste consumul???
dumitrascumihail is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 21:20   #5983
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

si a mea este sparta finala ... un pic ..dar pe mine nu ma deranjeaza ...acum cred ca cei mai experimentati de pe aici iti vor putea spune daca creste sau nu consumu .
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 22:53   #5984
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Am si eu o intrebare pentru cei care au scos una din plantare din cutie sau amandoua: Voua nu v-a curs uleiul din cutie??? Mersi
georulz is offline   Reply With Quote
Old 18-04-13, 00:11   #5985
mike_mocy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 91
Default Re: Club TICO

la mine a curs in jur de 350-400 de mililitri. Daca atunci cand lucrezi la planetara e suspendata pe ambele roti incearca sa o lasi suspendata doar pe roata unde scoti planetara ca masina sa stea intr-o parte si sa curga cat mai putin ulei
mike_mocy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -