Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-12, 06:22   #5311
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

costi322--- cred ca sunt facute la IASI si distribuite de conex-iasi, adica romanesti
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 07:38   #5312
costi322

Stage 5
 
costi322's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 512
Default Re: Club TICO

Atunci se explica totul. Asa am mai luat fara sa imi dau seama pe moment saboti de frana spate facuti de Asam....si acum stau si mai uit la ei,ca imi e frica sa ii montez.Cine a avut Dacie stie de ce.Acum au inceput si astia sa faca piese de Daewoo.
costi322 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 10:15   #5313
cernobal1986

Stage 2
 
cernobal1986's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali-05rzj View Post
costi322--- cred ca sunt facute la IASI si distribuite de conex-iasi, adica romanesti
cred ca asta "doare"...
cernobal1986 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 10:34   #5314
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

eu pt frane nu m-as uita la bani...pana la urma e viata mea in joc. de ce sa dau 10lei pe un disc de frana si intr-o situatie de urgenta...sa-mi cedeze pt ca e prost facut sau moale.. + ca te muncesti putin sa-l pui pe masina. eu prefer sa stiu ca dau un ban bun, dar cand apas frana sa stiu ca n-am probleme. vorba aia, dai un ban, dar stai in fata!
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM
Tank is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 11:47   #5315
royalAST

Stage 2
 
royalAST's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 29
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali-05rzj View Post
schimba discurile ca sint ovalizate
incearca si frina de mina sa vezi daca face la fel
Deci,am schimbat discurile si tot se mai simte trepidatia...Ce-i drept mai putin dar tot se simte...Astazi schimb si placutele si dupa sa vad rezultatul...O sa incerc si cu frana de mana sa vad ce se intampla...
royalAST is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 11:48   #5316
costi322

Stage 5
 
costi322's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 512
Default Re: Club TICO

Am si eu nevoie de o sugestie va rog ca nu mai stiu la ce sa umblu,am vandut masina si am luat tot un tico sx noneuro, la care i-am schimbat garniturile la galeria de admisie,garnituri carburator,verificat toate furtunele, insa nu pot regla carburatorul.
Mai exact la relanti cu surubul de amestec(cel cu tija) inchis la maxim,in loc sa se opreasca ,motorul sta turat,iar surubul de reglaj relanti e desfacut de tot. Trage aer fals pe undeva,dar nu stiu pe unde,ca am verificat si schimbat majoritatea garniturilor.
Interesant este faptul ca daca apas cu o surubelnita pe parghia de acceleratie,turatia revine la normal,ba chiar da sa se opreasca,dar nu e din cablu de acceleratie.Tind sa cred ca e de undeva din parghii,cumva strambe sau..
costi322 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 17:53   #5317
bila20042005

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 83
Default Re: Club TICO

salut!imi cer scuze,stiu ca nu este topicul potrivit,dar mi s-a rupt scaunul de la sofer.daca are cineva unul de vanzare....astept un pm. ai dreaq dinti....acum imi sta scaunul culcat pe spate...zici ca vreau sa ma culc)
bila20042005 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 17:58   #5318
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

are catalin plesa, 4 tico la dezmembrat, vezi la el

catalin_dez
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 18:06   #5319
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by cernobal1986 View Post
fara suparare ..sunt un fel de Toma necredinciosul...pana nu vad ...nu cred!!! Street , cati bani ai dat pe discurile tale? acum m-ai facut curios ce fel de discuri sunt alea!
50 bucata
STREET is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 18:26   #5320
royalAST

Stage 2
 
royalAST's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 29
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by costi322 View Post
Am si eu nevoie de o sugestie va rog ca nu mai stiu la ce sa umblu,am vandut masina si am luat tot un tico sx noneuro, la care i-am schimbat garniturile la galeria de admisie,garnituri carburator,verificat toate furtunele, insa nu pot regla carburatorul.
Mai exact la relanti cu surubul de amestec(cel cu tija) inchis la maxim,in loc sa se opreasca ,motorul sta turat,iar surubul de reglaj relanti e desfacut de tot. Trage aer fals pe undeva,dar nu stiu pe unde,ca am verificat si schimbat majoritatea garniturilor.
Interesant este faptul ca daca apas cu o surubelnita pe parghia de acceleratie,turatia revine la normal,ba chiar da sa se opreasca,dar nu e din cablu de acceleratie.Tind sa cred ca e de undeva din parghii,cumva strambe sau..
Legat de carburator cel mai bine ar fi sa te duci la un service sa ti-l regleze...La cineva care sa se priceapa pentru ca si eu l-am avut dereglat si am fost pe la vreo 4 mecanici si toti l-au zapacit de nu mai stia de el...Daca ai drum prin ploiesti iti dau nr unui baiat care are service si se pricepe...Lucreaza foarte bine,repede si ieftin
royalAST is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 19:00   #5321
cernobal1986

Stage 2
 
cernobal1986's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
50 bucata
pai vezi..este cu totul altceva decat 10 lei bucata...si banuiesc , ca si ca material este cu mult mai bun!
cernobal1986 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 19:03   #5322
cernobal1986

Stage 2
 
cernobal1986's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by royalAST View Post
Legat de carburator cel mai bine ar fi sa te duci la un service sa ti-l regleze...La cineva care sa se priceapa pentru ca si eu l-am avut dereglat si am fost pe la vreo 4 mecanici si toti l-au zapacit de nu mai stia de el...Daca ai drum prin ploiesti iti dau nr unui baiat care are service si se pricepe...Lucreaza foarte bine,repede si ieftin
salut vreau si eu numarul respectivului baiat , astept un PM sau daca nu este problema posteaza aici ca sa stim unde sa ne ducem cei din Ploiesti si imprejurimi, numai bine!
__________________
cernobal1986 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 19:08   #5323
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by costi322 View Post
Am si eu nevoie de o sugestie va rog ca nu mai stiu la ce sa umblu,am vandut masina si am luat tot un tico sx noneuro, la care i-am schimbat garniturile la galeria de admisie,garnituri carburator,verificat toate furtunele, insa nu pot regla carburatorul.
Mai exact la relanti cu surubul de amestec(cel cu tija) inchis la maxim,in loc sa se opreasca ,motorul sta turat,iar surubul de reglaj relanti e desfacut de tot. Trage aer fals pe undeva,dar nu stiu pe unde,ca am verificat si schimbat majoritatea garniturilor.
Interesant este faptul ca daca apas cu o surubelnita pe parghia de acceleratie,turatia revine la normal,ba chiar da sa se opreasca,dar nu e din cablu de acceleratie.Tind sa cred ca e de undeva din parghii,cumva strambe sau..
sau te poti duce in bucuresti pe langa cora pantelimon la carbotest, in incinta reprezentantei dacia. da-mi PM daca vrei nr de tel. bafta
Tank is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 19:36   #5324
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

sal, spuneti-mi si mie cum mama naibii se numesc garniturile care vin in partea de sus a arcului din fata, intre arc si talerul acela de tabla? Am schimbat azi flansele si surpriza...rahatul ala de cauciuc de acolo e varza, d-aia troncane nenorocirea. Daca in loc de nenorocirea aia ii bag un furtun are ceva?
__________________
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 19:53   #5325
cernobal1986

Stage 2
 
cernobal1986's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by nsmoga View Post
sal, spuneti-mi si mie cum mama naibii se numesc garniturile care vin in partea de sus a arcului din fata, intre arc si talerul acela de tabla? Am schimbat azi flansele si surpriza...rahatul ala de cauciuc de acolo e varza, d-aia troncane nenorocirea. Daca in loc de nenorocirea aia ii bag un furtun are ceva?
batranul meu tata la dacie stiu ca baga furtun pe capetele de arc pe o spira jumatate , cam asa , nu cred ca re nici o problema daca faci asa!
cernobal1986 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -