Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-12, 16:04   #5011
sorizaro

Stage 3
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 76
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
Adevarul e ca lumineaza putin cam tare din cate vad la numarul de kilometri, si totusi ma asteptam ca lumina sa fie mai bine difuzata, dar vad ca se observa cercul de lumina prin ceasuri. Ar fi fost frumos sa arate cum e cu SMD-uri normale, dar sa lumineze mai uniform.
Tind sa cred ca un angel-eye normal de ala din bagheta si cu striatii si cateva leduri (nu cu SMD-uri multe) s-ar potrivi mai bine.

daca te uiti cateva pagini innapoi o sa vezi cum am incercat eu sa schimb..defapt am schmbat si cadrane si tot...acum suntem impreuna cu SKR Mko si Tank intr-o continua progresare..fiecare face cum il taie capul si aratam unul altuia...si rezultatul final sigur o sa ne multumeasca... eu la bordul meu dupa ce am pus leduri pe centru si pe ceasurile mici am pus obligatoriu potentiometru...daca nu puneam..ochii atata ii aveam.... la fel am schimbat si consola aia de aer..cu leduri rosii albastre si albe dar obligatoriu am pui potentiometru...
sorizaro is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 18:14   #5012
sorin_maican20

Stage 5
 
sorin_maican20's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 726
Member of:
[SKODA]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by barmarielvi View Post
Deschid lista pentru omologarea urmatoarelor dimensiuni :

145/70 R13 si 155/65R13.

Pentru alte informatii sunati la nr. : 0721891750 (cosmote)

1. B-73-KEY -100 lei
M-as mira sa reusesti sa strangi 70 de oameni cu Tico, pentru omologare. Eu unul nu ma bag. N-am avut nicio problema pana acum, nu s-a luat nimeni de mine si daca o fi sa se intample vreodata o rezolv la momentul rescpectiv.
Asta este parerea mea, sper sa nu te superi.

Totusi, apreciez ca te-ai chinuit atat ca sa obtii omologarea.
sorin_maican20 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 18:22   #5013
uncazan

Stage 5
 
uncazan's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 312
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by sorin_maican20 View Post
M-as mira sa reusesti sa strangi 70 de oameni cu Tico, pentru omologare. Eu unul nu ma bag. N-am avut nicio problema pana acum, nu s-a luat nimeni de mine si daca o fi sa se intample vreodata o rezolv la momentul rescpectiv.
Asta este parerea mea, sper sa nu te superi.

Totusi, apreciez ca te-ai chinuit atat ca sa obtii omologarea.
Sunt de acord cu Sorin...nu cred ca o strangi vreodata 70 de persoane care au tico si vor sa faca aceasta omologare.
Eu am avut pe tico meu jante pe "14 ( 185/50R14 ) timp de 3 ani...am mers in bucuresti cu ele si afara plecat de nebun...am bagat si 7 persoane in tico..si nu sa luat nimeni de ele acu...ca tu vrei sa fii in regula nu e nici o problema dar nu cred ca se merita efortu asta . Cand sunt destui posesori de tico care au avut toata iarna jante de matiz ....
Oricum multa bafta ! 1 esti tu..mai trebuiesc 69
__________________
Mandru posesor de TiCoZaur !

ITP de criza ! Cel mai ieftin ITP..Suna-ma 0727960575 ! Preturi pentru toate buzunarele ! https://www.facebook.com/celmaiieftinitp
uncazan is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 18:51   #5014
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by uncazan View Post
Oricum multa bafta ! 1 esti tu..mai trebuiesc 69
eu vreau 69 =))
STREET is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 19:14   #5015
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by sorin_maican20 View Post
M-as mira sa reusesti sa strangi 70 de oameni cu Tico, pentru omologare. Eu unul nu ma bag. N-am avut nicio problema pana acum, nu s-a luat nimeni de mine si daca o fi sa se intample vreodata o rezolv la momentul rescpectiv.
Asta este parerea mea, sper sa nu te superi.

Totusi, apreciez ca te-ai chinuit atat ca sa obtii omologarea.
Quote:
Originally Posted by uncazan View Post
Sunt de acord cu Sorin...nu cred ca o strangi vreodata 70 de persoane care au tico si vor sa faca aceasta omologare.
Eu am avut pe tico meu jante pe "14 ( 185/50R14 ) timp de 3 ani...am mers in bucuresti cu ele si afara plecat de nebun...am bagat si 7 persoane in tico..si nu sa luat nimeni de ele acu...ca tu vrei sa fii in regula nu e nici o problema dar nu cred ca se merita efortu asta . Cand sunt destui posesori de tico care au avut toata iarna jante de matiz ....
Oricum multa bafta ! 1 esti tu..mai trebuiesc 69
Subscriu si eu lor.

E greu de strans 70 de persoane si cum spuneau si ei, se merita doar pentru cei care vor sa stie ca sunt in regula cu masina. Sunt foarte multe masini pe drumurile noastre care nu sunt in regula 100% si totusi politia trece cu vederea. Asadar sunt multe persoane multumite si in conditiile actuale in care au in neregula dimensiunea jantelor/anvelopelor. Intr-un caz special in care se leaga vreun politist de asta, se poate rezolva pe loc (stie toata lumea cum) sau daca nu, se recupereaza usor certificatul (costa, dar nu e mult).
Si in plus, nu toti posesorii de Tico care sunt in neregula au dimensiunile care se doresc a fi omologate acum.
Parerile sunt impartite. Poate unii sunt de acord si se implica in aceasta schimbare, dar eu personal consider ca nu ma priveste in mod direct.
__________________
Y!M ID: vyxxk (dati add doar daca e nevoie)


3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 19:26   #5016
SKR*

Stage 5
 
SKR*'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,894
Default Re: Club TICO

Maine la 16.00 ne bagam la IKEA?
SKR* is offline   Reply With Quote
Old 16-03-12, 19:39   #5017
smartul

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 18
Default Re: Club TICO

poza de la pitzi de pe fb ))
smartul is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 19:57   #5018
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Bun subiectul
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 10:29   #5019
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
ha!
ce faci ma?)
STREET is offline   Reply With Quote
Old 18-03-12, 21:26   #5020
bila20042005

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 83
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vvarp View Post
Salut. De unde ai luat vinilinul si cat te.a costat? vreau sa ma apuc si eu de remodelat.
ti-ai imbracat pana la urma fetele de usi?daca da,asteptam poze,sa vedem ce-a iesit
bila20042005 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 11:18   #5021
barmarielvi

Stage 2
 
barmarielvi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 61
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
Subscriu si eu lor.

E greu de strans 70 de persoane si cum spuneau si ei, se merita doar pentru cei care vor sa stie ca sunt in regula cu masina. Sunt foarte multe masini pe drumurile noastre care nu sunt in regula 100% si totusi politia trece cu vederea. Asadar sunt multe persoane multumite si in conditiile actuale in care au in neregula dimensiunea jantelor/anvelopelor. Intr-un caz special in care se leaga vreun politist de asta, se poate rezolva pe loc (stie toata lumea cum) sau daca nu, se recupereaza usor certificatul (costa, dar nu e mult).
Si in plus, nu toti posesorii de Tico care sunt in neregula au dimensiunile care se doresc a fi omologate acum.
Parerile sunt impartite. Poate unii sunt de acord si se implica in aceasta schimbare, dar eu personal consider ca nu ma priveste in mod direct.
Revolutie fara revolutionari
barmarielvi is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 13:28   #5022
3Xtreme

Stage 5
 
3Xtreme's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 932
Member of:
[KIA]
Default Re: Club TICO

Doar ca asta ar fi mai mult ca un fel de revolta/protest intr-un domeniu care nu are tangenta cu mine (ca un protest pentru marirea pensiilor).
Eu chiar daca m-as alatura si as omologa jante pe 13", eu raman cu aceeasi problema pentru ca ale mele sunt mai mari de 13".
3Xtreme is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 15:15   #5023
barmarielvi

Stage 2
 
barmarielvi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 61
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by 3Xtreme View Post
Doar ca asta ar fi mai mult ca un fel de revolta/protest intr-un domeniu care nu are tangenta cu mine (ca un protest pentru marirea pensiilor).
Eu chiar daca m-as alatura si as omologa jante pe 13", eu raman cu aceeasi problema pentru ca ale mele sunt mai mari de 13".
Acum 13"mai tarziu altele
barmarielvi is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 16:42   #5024
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by barmarielvi View Post
Acum 13"mai tarziu altele
facem ca in America )
Eu ti-am spus si la telefon ca nu se poate sa aduni 70.
oricum eu iti apreciez foarte mult interesul.
Felicitari
STREET is offline   Reply With Quote
Old 19-03-12, 16:52   #5025
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Frate da la ce va chinuiti sa fiti legali, ca in tara asta nu se poate decat sa furi altfel nu poti traii, dai in pana mea cu autoritatea lor si rar-ul lor ca le impingi 1 mil la momentul potrivit si gata.Aia e Omologarea)
__________________
Ex Love,
dany_pkt is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -