Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-11, 16:26   #4546
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
te invitam respectuos sa contribui la constructia siteului de prezenatre(nu a forumului) si daca poti sa contribui financiar la hosting!
Multumim
Nu este vorba de site....ci este vorba de forum. Scuze pentru mai devreme dar nu-mi place sa se ocupe cineva de site/forum ...despre care nici macar nu il stiu cum il cheama (prenumele real). I-am propus mai demult asta dar el a zis ca e mare si tare si ca are o gramada de forumuri in adimistrare si ca se descurca.
De la inceput am zis ca ma ocup de site/forum dar daca ati gasit repede pe acest "cineva" care face de toate, nu m-am mai bagat.

Iar legat despre partea financiara, nu are legatura cu bani ce am scris eu mai devreme:
Quote:
...nu a fost platit hostingul si a fost suspendat..
Aici ma refeream la faza ca a promis marea cu sarea ca are el hosting in afara cu multe site-uri si ca o sa fie bine si totul gratuit....si uite ce bine este...

Ca sa nu mai zic de bannerul acelea de pe forum care i s-a cerut de vreo luna sa se schimbe cu unul nou , cel de pe TF cu baietii si nici acum nu a fost schimbat.....
georulz is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 16:40   #4547
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by luciang View Post
Valerica ca deobicei te grabesti nu ai rabdare deloc foc de paie ce esti ,cat despre site stim ca au fost foarte multi care au spus ca il fac si nimic, apoi a trebuit o groaza de timp sa strangem suma aia enorma de 50 lei.Daca baietii lucreaza la el nu e rau, sau se mai intampla ceva de ordin tehnic asta e se remediaza, va cam grabiti cu reprosurile totusi .
ma ,IO NU MA GRABESC.
IO SUNT IN PERMANENTA CU OCHI PA VOI { PC }
CIND NU LUCREZ IN GARAJ SINT PA NET.
CE SA VA FAC ,DACA ASTIA MAU SCOS LA PENSIE ,STAU PE NET.
ERA NORMAL, SA ZIC PREZENT.
EU NU AM REPROSAT.CA NU AM CE SA REPROSEZ BAIETILOR; -IS PARFUM -
AM INTREBAT.
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 17:19   #4548
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Guys... ce e cu atāta vālvă? Chiar vi se pare nesemnificativa sumă 5lei, o sumă atāt de mare īncāt să reacționați așa cum ați reacționat? Deși nu au fost decāt cațiva ce au contribuit cu acești bani... suma e irelevantă pentru tot proiectul de forum/site... care, oarecum, ne-a adunat pe toți, am făcut meeting-urile care le-am făcut. Īmi pare rău pentru reacția celor ce au avut-o negativă și toata stima fondatorului forumului care ne-a ajutat la buna funcționare a acestuia (chiar destul de spontan uneori). Nu a fost pretenția să se compare cu un forum cu sute de mii de utilizatori... dar pentru comunitatea Club Tico, este mai mult decat ok și va fii īn continuare. Īncă o dată, īmi pare rău pentru reacția voastră... pentru s-au depus totuși niște eforturi īn spate... și nu sunt decāt doi oameni...
Probleme tehnice sunt peste tot (rezolvabile)... așa că de ce n-ar fi și la un mic forum?
In fine...
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 17:27   #4549
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

ALEX , NU TE AGITA CA NU AI CU CINE SI NU AI DE CE .
DISCUTII OR FI IN PERMANENTA. ASTAI FIREA OMULUI.
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 18:49   #4550
sorin_maican20

Stage 5
 
sorin_maican20's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 726
Member of:
[SKODA]
Default Re: Club TICO

Bagati si voi un IBAN ca sa aveti mai multe metode de colectare a sumelor. Asa doar cand ne intalnim din joi in pasti, nu rezolvam nimic.
sorin_maican20 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 23:11   #4551
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

are cineva modelu de la stikere cu club tico ca nu il gasesc vreau sa imi fac si eu 2 bucati
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 00:19   #4552
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

are cineva modelu de la stikere cu club tico ca nu il gasesc vreau sa imi fac si eu 2 bucati
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 09:10   #4553
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ALIN.WsT View Post
are cineva modelu de la stikere cu club tico ca nu il gasesc vreau sa imi fac si eu 2 bucati
ia legatura cu NSMOGA ,EL STIE NR DE TLF. LA BAIETI
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 12:07   #4554
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali-05rzj View Post
ia legatura cu NSMOGA ,EL STIE NR DE TLF. LA BAIETI
am vb sa rezolva mersi de ajutor
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 15:58   #4555
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

ai vorbit cu cel care face stickere. cind le face si la ce bani, ca vreau si io
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 16:45   #4556
ALIN.WsT

Stage 3
 
ALIN.WsT's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 142
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali-05rzj View Post
ai vorbit cu cel care face stickere. cind le face si la ce bani, ca vreau si io
nu am apucat sa vb cu respectivu din lipsa minutelor expirate uite un nr de telefon 0724294434
ALIN.WsT is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 00:36   #4557
TicoClub

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 6
Default Re: Club TICO

Am raspuns acuzelor pe ticoclub si o fac si aici cu clarificari de ultima ora ...

Sper sa nu fiu prea acid, dar pentru timpul pe care l-am pierdut pentru ticoclub cred ca am dreptul si eu la concluzii !

Problemele au aparut deoarece site-ul ticoclub este gazduit pe un server impreuna cu alte 8 site-uri, si din cauza unui continut postat pe unul din site-uri a fost suspendat tot serverul, schimband siteurile pe alt host pana la clarificare, azi fiind repuse inapoi dupa clarificare ... nu mai intru in detalii deoarece pe unii ii intereseaza doar cum sa critice pe altii

Pe cei care au spus ca sunt doar promisiuni in vant, ii intreb cate site-uri macar la nivel static html au facut, noi lucram la un script forum de la 0, cu care sa dotam site-urile pe care avem forumuri, daca credeti ca asa ceva se face in 2 zile ......, si mai avem si familie si alte obligatii, am scris pe ticoclub ca nu ne putem ocupa de partea de intro pana nu terminam cu forumul si daca doreste cineva sa se ocupe el ... nu s-a ingramadit nimeni macar sa raspunda, in schimb la critici si barfe se pot scrie topicuri lungi, sa nu mai vorbim ca interesul de promovare a tico club e un mare 0, am avut sperante dar aici se potriveste foarte bine las-o ma ca merge asa ...

Acum cateva ore am vorbit cu cel care se ocupa de plati inclusiv TICOCLUB acesta neproducand nimic pentru cei care cred ca este vre-un interes pentru el (hostul din care face parte si ticoclub nefiind unul de 2 euro, ci o suma destul de mare ... ca mai apar probleme se explica din cauza unui site de upload care pune la pamant toate resursele dar o sa fie inchis in cateva zile), i-am povestit cele de aici si a ramas surprins deoarece avea alta parere el nemaintrand de ceva zile pe ticoclub, i-am propus ce am scris si pe ticoclub adica sa va cedam domeniul pentru care ati cotizat si baza de date cu posturile voastre sa faceti ce vreti cu ele, a ramas ca se mai gandeste dar eu unul o sa renunt sa mai fac ceva pentru ticoclub, o comunitate mica ar trebui sa fie unita in schimb aici .......

Va salut respectuos pe cei care ati fost baieti de nadejde, de maine nu o sa mai fac nimic pentru ticoclub, fie ca finantatorul va face ce i-am propus sau nu ...

Numai bine .....
TicoClub is offline   Reply With Quote
Old 23-09-11, 11:37   #4558
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Club TICO

Ne pricepem de minune sa aratam cu degetul,sa criticam,dar sa facem ceva constructiv mai putin iar rezultatele sa vad foarte bine mai sus.Neam chinuit foarte mult sa facem un site al posesorilor de tico si cand il avem renuntam foarte usor la el.Poate ca e bine sa ne gandim inainte sa postam nu doar asa sa ne aflam intreaba.Sa jignesti este foarte usor mai greu e sa repari greseala facuta.
luciang is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 02:24   #4559
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Ce aveti ma s-a umflat pipota in voi? Ia gata cu prostiile. Eu promovez siteul am scris cu pasta corectoare la stiker ".RO" si am lasat masina de o luna parcata in fata blocului...doi m-au oprit si m-au intrebat de club Propun sedinta de urgenta...club club.. dar suntem doar 5-7 insi mari si lati....hai pe vinerea viitoare ora 20 polivaalenta
__________________
Ex Love,
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 02:36   #4560
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

voi fi prezent!!!
Tank is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -