Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-10, 22:02   #2221
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

STREET - Brasov
z4pp - Vama Veche
topser - Vama Veche
B-99-SAA - Vama Veche sau Brasov
luciang - Brasov
Edy - Brasov
DonT - Vama Veche
TM32CIP - Brasov
quick_5hifter - Brasov
SKR* - Brasov
aXXo - Brasov

PS. Nu pot sa zic ca e batut in cuie, ca merg 100% dar in fuctie de cheltuiala aferenta zilelor din meeting, in iulie, cand se va definitiva ce si cum ma voi pronunta si eu. In principiu ma inscriu. Trebuie! (daca castig la loto :)) va platesc eu benzina :)) )
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 22:07   #2222
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Club TICO

STREET - Brasov
z4pp - Vama Veche
topser - Vama Veche
B-99-SAA - Vama Veche sau Brasov
luciang - Brasov
Edy - Brasov
DonT - Vama Veche
TM32CIP - Brasov
quick_5hifter - Brasov
SKR* - Brasov
aXXo - Brasov
aikman - brasov sau vama veche
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 23:17   #2223
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

STREET - Brasov
z4pp - Vama Veche
topser - Vama Veche
B-99-SAA - Vama Veche sau Brasov
luciang - Brasov
Edy - Brasov
DonT - Vama Veche
TM32CIP - Brasov
quick_5hifter - Brasov
SKR* - Brasov
aXXo - Brasov
aikman - brasov sau vama veche
Bj - Brasov

Cip poti veni cu lambo LINISTIT locul ii ideal si pentru jeep si pentru masini FOARTE FOARTE joase
adica drumul pana unde punem cortu si se lasa masinile ii mai bun ca in brasov

dupa cum arata voturile cred ca se lasa la brasov
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com

Last edited by STREET; 02-06-10 at 23:44.
STREET is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 23:47   #2224
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Daca sunt in tara in accea perioada votez pt Brasov.
Sunt sigur ca proiectul Tico nu v-a fii gata pana atunci dar vin cu Matizu si daca este necesar pot aduce "inima" Tico'ului in portbagaj :P !
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 00:16   #2225
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
daca este necesar pot aduce "inima" Tico'ului in portbagaj :P !
buna, BUNA asta eu voi bea in cinstea lui, PROMIT
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 08:21   #2226
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
fiecare isi aduce ce vrea, vine pregatit full !!! nu se impune ca x sa aduca gratar y sa aduca ceaun si z sa aduca sacure.
Pai macar gratarele sa fie "organizate", restul e de inteles ca-si aduce fiecare (cort, mancare, etc), dar cred ca la gratar o sa luam carnea "la gramada" din BV si o facem atunci pe loc. Aiurea sa ma car cu grataru personal, si sa cumpar carne strict pt mine... facem la gramada asta, asa mi se pare frumos. Corect?

Si sunt de acord sa fie doar Tico si Matiz. Nu am nimic cu cei de la Seiciento, dar vorba ta, poate se simt aiurea dupaia... desi daca sunt si ei prin zona, nu putem sa-i refuzam, nu?

Pana la urma cate zile ar fi? 3 nopti-4 zile? Ma gandesc ca ar fi bine sa ajungem intr-o joi dim, si plecam duminica seara. Asa mi se pare bine. Pareri, sugestii?
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 09:00   #2227
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Cu gratarele e cu cantec, e normal sa facem la gramada gratarele in prima seara, cumparam din Brasov la un loc vreo 3 porci dar de pe o zi pe alta nu vor rezista nici in apa de rau, si-atunci cum facem, merge cineva zilnic sa cumpere gratare pentru seara ? Idem pentru bere Facem cheta de benzina daca e cazul evident ! (chiar, cati km sunt de la locul asta pana in oras ? )
De muzica ma gandesc ca nu e cazul sa intreb, ca in afara de mine toti aveti luxul asta in masina
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 09:10   #2228
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by TM32CIP View Post
Cu gratarele e cu cantec, e normal sa facem la gramada gratarele in prima seara, cumparam din Brasov la un loc vreo 3 porci dar de pe o zi pe alta nu vor rezista nici in apa de rau, si-atunci cum facem, merge cineva zilnic sa cumpere gratare pentru seara ? Idem pentru bere Facem cheta de benzina daca e cazul evident ! (chiar, cati km sunt de la locul asta pana in oras ? )
De muzica ma gandesc ca nu e cazul sa intreb, ca in afara de mine toti aveti luxul asta in masina
Pai da, cred ca asa e cel mai bine. Vedem cate gratare avem, si luam la gramada carbunii si carnea (in fiecare seara). Benzina nu cred ca o sa fie mult pana in oras, dar oricum mergem 2-3 insi cu o singura masina la cumparaturi, mai multi nu are rost. Muzica... da, avem muzica in masini.... Doar ca, sper sa nu se supere nimeni, dar genurile de muzica gen manele se asculta acasa. Acolo trebuie ceva cu bas (ne ajuta SKR daca e la capitolul asta)
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 09:31   #2229
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Din cate am vazut cativa din baietii cu matizurile sunt din BV deci nu va fi problema cu navigatia / macelarii bune, etc ... iar carbuni plm, poate pentru narghilea, ca doar suntem in padure si avem lemne
Cu muzica lui SKR riscam sa se adune lume, vor crede ca e concert
Cu ce pot eu sa va ajut, e sa sperii ursii inainte de culcare


ps : cam in ce formatii se vine ? si aici ma refer la neveste/prietene etc ... eu fiind single player, ar fi indicat sa stiu daca sa iau balerine sau nu, sa stiu din timp ce recrutez
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:08   #2230
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by TM32CIP View Post
Din cate am vazut cativa din baietii cu matizurile sunt din BV deci nu va fi problema cu navigatia / macelarii bune, etc ... iar carbuni plm, poate pentru narghilea, ca doar suntem in padure si avem lemne
Cu muzica lui SKR riscam sa se adune lume, vor crede ca e concert
Cu ce pot eu sa va ajut, e sa sperii ursii inainte de culcare


ps : cam in ce formatii se vine ? si aici ma refer la neveste/prietene etc ... eu fiind single player, ar fi indicat sa stiu daca sa iau balerine sau nu, sa stiu din timp ce recrutez
Ideea era sa nu atragem atentia... Lasam muzica de la SKR mai incet in cazu asta. Buna aia cu speriatu ursilor, e bine ca ne putem baza pe tine
Ai si tu dreptate, economisim banii de carbuni (poate luam un sac asa la vrajeala in caz de nevoie). Man de fete nush ce sa zic... prietena mea nu vine, dar nici n-am nevoie de altcineva. Sa fie asa cat de cat egal raportu, n-am chef sa fie atmosfera gay
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:23   #2231
rebel_one
Daewoo Driver

Stage 2
 
rebel_one's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Salut baieti, scuze ca intrerup discutia, dar am o nelamurire si asi fi recunoscator daca mi-ai da un sfat cei care stiti. Vreau sa-mi cumpar amortizoare pe spate pt al meu tico si asi vrea sa stiu care sunt cele mai indicate, ulei sau gas? Eu asi vrea sa iau gas dar am inteles ca in cazul in care se duce garnitura nu mai pot fi folosite pe cand cele pe ulei da. Dati-mi un sfat pls.
rebel_one is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:29   #2232
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by rebel_one View Post
Salut baieti, scuze ca intrerup discutia, dar am o nelamurire si asi fi recunoscator daca mi-ai da un sfat cei care stiti. Vreau sa-mi cumpar amortizoare pe spate pt al meu tico si asi vrea sa stiu care sunt cele mai indicate, ulei sau gas? Eu asi vrea sa iau gas dar am inteles ca in cazul in care se duce garnitura nu mai pot fi folosite pe cand cele pe ulei da. Dati-mi un sfat pls.
Te sfatuiesc sa iei pe ulei. Nu stiu cum e treaba cu garnitura, dar sunt mai bune cele pe ulei. Pretul ar trebui sa fie undeva la 95 lei bucata.
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:36   #2233
rebel_one
Daewoo Driver

Stage 2
 
rebel_one's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Te sfatuiesc sa iei pe ulei. Nu stiu cum e treaba cu garnitura, dar sunt mai bune cele pe ulei. Pretul ar trebui sa fie undeva la 95 lei bucata.
De unde iau eu e 66.55 cel pe ulei si 81,40 cel pe gas. E un domn de la iasi care a avut magazin de piese DAEWOO si l-a inchis iar acum are lichidare de stock.Piese mai ieftine evident, pentru orice tip de DAEWOO. (pentru cei interesati autosenna@yahoo.com este adresa de mail)
Multumesc pentru raspuns Liviu.
rebel_one is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:41   #2234
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Club TICO

Ma bucur ca aveti de gand sa o pune-ti de intalnire.
Anul trecut a fost super , pacat de vreme ca nu prea a tinut cu noi, si pacat ca cei din bv nu au fost disponibili pentru o noapte. Locul a fost intre predeal si brasov, la 5 km de intrarea in bv. De la drumul principal la locul unde au fost puse corturile era 20 m, si chair in strada era o parcare unde puteau dormi linistit masinile mai joase.
As vrea sa ajung si eu , dar e nasol tare cu bugetul anul acesta.
Distractie maxima si asteptam poze !

PS : street anul asta cand ajung la cluj ( pe la inceputul lui agust) te sun sa ne gasim, stam la o bere !
__________________
Vand jante Mak audace mirror 4x114 - 15" - 6j - et38 - 250 euro

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...-250-euro.html
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 10:45   #2235
luciang

Stage 4
 
luciang's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 252
Default Re: Club TICO

In legatura cu mancarea nu e problema ptr ca la intrarea in Brasov sunt o groaza de supermarketuri si sunt destul de aproape de locatia trecuta deci aprovizionarea cu produsele perisabile o putem face de acolo fara probleme.
luciang is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -