Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-13, 12:37   #1
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Amortizoare sport Cielo reglaj pe DURITATE

ma intereseaza 2 amortizoare fata astra f/cielo fata.
vreau ceva cu reglaj pe duritate/sau ceva mai moi.
Cu ce am acum pe masina,amortizoare stock+ arcuri sport lasata tare,topaie masina,nu sta pe drum cu denivelari.Nu am aderenta cand franez(sare de pe asfalt)
totodata astept pareri/sfaturi cu privire la problema mea
EXCLUS ta-tehnics,Fk,Jom si alte tevi
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 22:22   #2
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

eu am pe cielo arcuri h&r -35 si amortizoare ta-tehnics. e rigida, nu topaie , nu este nici un disconfort. sunt foarte multumit de ele. sunt la 30 de euro bucata
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 12:23   #3
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

la ce arcuri ai tu(-8 din cate stiu eu...nu stiu cine a putut monta astfel de arcuri pe amortizoare stock)....poti pune orice amortizor....eu am arcuri -4 pe masina cu amortizoare Boge pe gaz si masina se comporta foarte bine...este fix intre stock si sport....cand am pus arcurile -6 situatia s-a schimbat...masina statea in amortizoare....deci la -8 iti trebuie neaparat amortizoare din gama sport....produse de unul dintre cei enumerati de tine mai sus....s-ar putea sa ai surpriza sa mai coboare masina putin odata cu inlocuirea amortizoarelor cu unele sport......ce iti recomand incearca sa le intaresti,modifici pe ale tale la nenea ala din comuna Rosu langa Bucuresti...ii spui exact ce vrei si ce arcuri ai....
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 28-05-13, 10:47   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

Topicul este de cumparare sau de consiliere? Daca este de cumparare, lasa o modalitate de contact... daca nu este, l-ai deschis in sectiunea gresita.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 12:09   #5
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Topicul este de cumparare sau de consiliere? Daca este de cumparare, lasa o modalitate de contact... daca nu este, l-ai deschis in sectiunea gresita.
Stimate coleg de forum, scrie destul de clar in anunt rolul postului,ofertele "curg" pe privat, alti colegi au inteles scopul si au venit cu solutii.
Nu cred ca posturile de genu': "la problema ta ai putea sa..asa si pe dincolo" sunt considerate off topic,daca da fa-ti "treaba" de moderator.
Cand spun ca sunt in cautare de amortizoare,vreau sa fiu informat cu privire la o solutie optima din pct.de vedere tehnic si financiar mai apoi urmand sa cumpar sau ba.
Daca considerati ca ar fii mai util sa fac 10 threaduri,pe consiliere,cumparare si loc de dat cu parerea imi cer scuze.
Numai de bine!
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 12:12   #6
BV_88_SIK

Stage 5
 
BV_88_SIK's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 461
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

Quote:
Originally Posted by PetricaCBD View Post
la ce arcuri ai tu(-8 din cate stiu eu...nu stiu cine a putut monta astfel de arcuri pe amortizoare stock)....poti pune orice amortizor....eu am arcuri -4 pe masina cu amortizoare Boge pe gaz si masina se comporta foarte bine...este fix intre stock si sport....cand am pus arcurile -6 situatia s-a schimbat...masina statea in amortizoare....deci la -8 iti trebuie neaparat amortizoare din gama sport....produse de unul dintre cei enumerati de tine mai sus....s-ar putea sa ai surpriza sa mai coboare masina putin odata cu inlocuirea amortizoarelor cu unele sport......ce iti recomand incearca sa le intaresti,modifici pe ale tale la nenea ala din comuna Rosu langa Bucuresti...ii spui exact ce vrei si ce arcuri ai....
de luat in calcul si varianta asta cu intaritul
momentan o sa-mi cumpar ceva pe gaz de la un coleg de forum
BV_88_SIK is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 12:23   #7
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Caut amortizoare sport reglaj pe DURITATE

Nu mi se pare normal sa postezi pe sectiunea de vanzari/cumparari un topic in care sa ceri pareri despre ce vei cumpara. Oricum s-a mai discutat de 100 ori pe forumul asta, totul e sa cauti... stimate coleg. Si nu doar pe forum... ci si la firmele producatoare sau care comercializeaza amortizoare sport. Un pont: Koni. Dar o sa te calmezi cand vezi pretul probabil.
Topicul se muta pe sectiunea de tuning, in momentul in care te vei hotari ce vrei, poti deschide un topic la bursa in care sa precizezi exact ce vrei sa cumperi, cu date de contact.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -