Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-11, 17:46   #1
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Default toba sport & punte spate cilo

stie cineva despre tobe sport yed ;sunt bune ? cum suna? mai am o intrebare ;ce punte spate merge montata pe cielo cu frine pe disc (de opel dar de care vectra astra etc.)
alexwrc is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 17:58   #2
18BSV

Stage 5
 
18BSV's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,295
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: toba sport & punte spate cilo

Eu am avut pe cielo mai bn de 2 ani,suna bn nu pot sa zic ca nu,calitatea asa s`asha ..ca`ci dupa un timp incepe sa rugineasca si`si scuipa buretele din interior,eu n`am patzit dar dupa ce am dat`o jos am vazut ca a fost mancata in interior si nu am gaz pe masina.
Uite aici cum suna: https://www.youtube.com/watch?v=Wn1snZ6ETok
Daca vrei cv d calitate ...sa fie INOX.
__________________
18BSV is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 18:32   #3
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Default Re: toba sport & punte spate cilo

Quote:
Originally Posted by 18BSV View Post
Eu am avut pe cielo mai bn de 2 ani,suna bn nu pot sa zic ca nu,calitatea asa s`asha ..ca`ci dupa un timp incepe sa rugineasca si`si scuipa buretele din interior,eu n`am patzit dar dupa ce am dat`o jos am vazut ca a fost mancata in interior si nu am gaz pe masina.
Uite aici cum suna: https://www.youtube.com/watch?v=Wn1snZ6ETok
Daca vrei cv d calitate ...sa fie INOX.
multumesc mult pt. raspuns dar stie cineva problema cu puntea ,eventual etrire fata de opel ? ce probleme pot sa am la itp daca pun frine de opel pe cielo ?
alexwrc is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 23:08   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: toba sport & punte spate cilo

Quote:
Originally Posted by alexwrc View Post
multumesc mult pt. raspuns dar stie cineva problema cu puntea ,eventual etrire fata de opel ? ce probleme pot sa am la itp daca pun frine de opel pe cielo ?
Punte spate de Kadett sau Astra GSI, sau opel Vectra A, pe discuri. Mai trebuie modificat cablul de la frana de mana. Daca ai noroc si ai fuzete detasabile, nu sudate, poti pastra puntea ta si sa inlocuiesti doar tamburii cu discuri+etrieri de la aceleasi Opel de mai sus. Practic, cred ca ar fi mai simplu sa iei puntea cu totul.
La ITP... pici cu brio Sau dai o "atentie" si trece...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 18:16   #5
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Default Re: toba sport & punte spate cilo

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Punte spate de Kadett sau Astra GSI, sau opel Vectra A, pe discuri. Mai trebuie modificat cablul de la frana de mana. Daca ai noroc si ai fuzete detasabile, nu sudate, poti pastra puntea ta si sa inlocuiesti doar tamburii cu discuri+etrieri de la aceleasi Opel de mai sus. Practic, cred ca ar fi mai simplu sa iei puntea cu totul.
La ITP... pici cu brio Sau dai o "atentie" si trece...
fuzetele sunt detasabile dar ce inseamna modificat cablu fr. stationare ? nu merge de opel ?sincer mi se pare mai simplu sa iau doar fuzetele cu discuri +etrieri decit tota puntea dar nu cumva va frina mai tare spatele decit fata avind in vedere ca cielo nu are repartitor ?daca are cineva fr. de opel pe cielo va rog un sfat !!! merci geo ptr. raspuns !!!in leg. cu itp nu se poate trece incarte sau omologa la rar ???
alexwrc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -