Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-11, 12:38   #1
CstL

Stage 3
 
CstL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 142
Member of:
[VW]
Exclamation Schimbare totala bord Cielo

Salut tuturor posesorilor de cielo .
As vrea sa schimb bordul asta de pe cielo (mi se pare URAT SI VECHI ).... as vrea sa schimb tot bordul inclusiv prelungirea intre scaune .... imi poate spune si mie ce bord intra pe cielo fara modificari ..adik dak vine la gaurile de la clima , la schimbator .... etc...sper sa intelegeti ..
Pana acu am inteles k ar veni ala de astra F ...imi poate spune cineva care a facut aceasta operatiune ?mersi ...astept raspuns . MS
__________________
1.Daewoo cielo 1.5 OHC
2.Wv PoLo 6n 1.4 AEX
3.Opel Astra f 1.7 TDS ...[FONT="Comic Sans MS"]

Last edited by CstL; 28-02-11 at 12:43.
CstL is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 13:41   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default re: Schimbare totala bord Cielo

Tu ai citit regulile? Se pare ca nu...
In primul rand da-i un search pe forum, vezi ce gasesti legat de subiectul asta... si dupa aceea, daca nu e suficient, deschizi un topic nou.
In al doilea rand, titlul trebuie sa fie explicativ, nu "ajutor pls, ms".
In al treilea rand, nu mai folosi limbaj de messenger.

Ca sa fiu la subiect, nu exista bord "plug-n-play", sa se potriveasca pe Cielo. Bord asemanator este cel de Kadett E, dar nu cred ca are rost sa pui un bord mai urat si mai vechi. Ori il refaci pe al tau, ori adaptezi altul... masori, vezi ce dimensiuni are cel original, cauti altul care sa-ti placa si sa aiba cam aceleasi dimensiuni... si te apuci si modifici TOT. Ceea ce sincer e munca inutila si nu stiu daca reusesti... electrica, ventilatie, prinderi... totul trebuie modificat.
Poate cel de Astra F e asemanator la dimensiuni, dar la restul...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 13:55   #3
felix.m

Stage 4
 
felix.m's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 297
Default Re: Schimbare totala bord Cielo

Sustin ce a spus @Geo_ZGA , gandeste-te ca nu a mai fost montat alt bord pe cielo care sa se potriveasca la fix ( cum este cel de CN pe Dacia 1300)
__________________
felix.m is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 16:18   #4
CstL

Stage 3
 
CstL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 142
Member of:
[VW]
Default Re: Schimbare totala bord Cielo

scuze... am vazut poza cu un cielo cu bord de astra F , de asta ziceam ..dar dak ziceti k e multa munca ma las bagubas ...oricum era super interioru cu bordu de astra F.., oare nici bordul de espero nu merge ????e tot daewoo , ce ziceti , care stiti ? .. mersi ..inca mai astept de la cine stie exact ce modificari trebuie, nu de la cei care se dau cu parerea ....MERSI !!!

Last edited by CstL; 28-02-11 at 16:27.
CstL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -