Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-12-07, 15:57   #1
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Toba pe diesel care sa urle

mi-am pus o toba sport pe golfu meu si primul sentiment cand am montat-o a fost ca daca pun mana pe ala de la care am luat-o in rup.Nu se aude deloc sport.Masina e diesel.Acum vreau sa imi iau alta dar care sa se auda.Stiti vreuna care e potrivita pe diesel?Nu vreau sa urle tare ci sa se auda sport. merci
ufo_g3GT is offline  
Old 07-12-07, 11:26   #2
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Quote:
Originally Posted by ufo_g3GT View Post
mi-am pus o toba sport pe golfu meu si primul sentiment cand am montat-o a fost ca daca pun mana pe ala de la care am luat-o in rup.Nu se aude deloc sport.Masina e diesel.Acum vreau sa imi iau alta dar care sa se auda.Stiti vreuna care e potrivita pe diesel?Nu vreau sa urle tare ci sa se auda sport. merci
nu exista asa ceva... toba adica, sa sune pe diesel. Singurul lucru care poti sa-l faci e un traseu de la motor la finala direct doar teava de inox, care o sa faca masina sa se auda mai tare dar nu neaparat sport.eventual da-i un pm lu zGb si intreaba-l , el ar trebui sa stie tot despre asta.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.

Last edited by Bemelo; 07-12-07 at 11:29.
Bemelo is offline  
Old 07-12-07, 11:31   #3
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Quote:
Originally Posted by ufo_g3GT View Post
mi-am pus o toba sport pe golfu meu si primul sentiment cand am montat-o a fost ca daca pun mana pe ala de la care am luat-o in rup.Nu se aude deloc sport.Masina e diesel.Acum vreau sa imi iau alta dar care sa se auda.Stiti vreuna care e potrivita pe diesel?Nu vreau sa urle tare ci sa se auda sport. merci
scuze ca rad de tine dar acelas sentiment am avut si eu acu o vreme....incearca traseu de inox...suna dar....diesel raman
juana_man is offline  
Old 07-12-07, 18:00   #4
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Re: toba pe diesel care sa urle

ce nasol....si daca fac traseu direct din motor fara toba de mijloc se aude tare?ca nuci asa nu vreau,adica sa urle tare rau.vreau sa se auda sport,mai infundat asa.si cu militia?talonul il mai vad?)) merci pt sfaturi
ufo_g3GT is offline  
Old 07-12-07, 19:10   #5
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Quote:
Originally Posted by ufo_g3GT View Post
ce nasol....si daca fac traseu direct din motor fara toba de mijloc se aude tare?ca nuci asa nu vreau,adica sa urle tare rau.vreau sa se auda sport,mai infundat asa.si cu militia?talonul il mai vad?)) merci pt sfaturi
presupun ca e turbo diesel... nu o sa se auda FFF tare ca decibeli dar destul de tare oricum.. Sport nu o sa se auda.. infundat da
Bemelo is offline  
Old 08-12-07, 10:47   #6
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default

da man tdi e.Are 110 cp.si urmeaza un chip la motor si de aia vreau sa se auda ceva acolo :P...Da imi afecteaza cu ceva masina ca inlatur toba de mijloc?Am cautat pe forum pe zGB dar nu l-am gasit sa il intreb.(

apropo...poate iesim la un cico cand avem timp sa mai stam de vb...si sa iti vad masina ca ma rup gti-urile astea :P

Last edited by Magos; 09-12-07 at 21:36.
ufo_g3GT is offline  
Old 12-12-07, 20:46   #7
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Quote:
Originally Posted by ufo_g3GT View Post
...Da imi afecteaza cu ceva masina ca inlatur toba de mijloc?
eu zic sa o inlaturi toata
si sa iti lasi numai finala sport
CJ-01-WOB is offline  
Old 13-12-07, 12:53   #8
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Re: toba pe diesel care sa urle

ma gandeam la varianta asta da mi-e cam aiurea sa nu se auda prea tare dupa....si mai ma gandesc la fumul care cred ca o sa fie in urma mea )) sa nu dau si de vreun prost care face pe legionarul si sa imi mai ia si talonul...nush ce sa fac.Dar fum o sa scoata considerabil mai mult nu??Si daca o scot vin cu teava de inox direct de la motor?Si ce vreau sa va mai intreb,pe cei mai priceputi asa,daca imi pun blow off se aude nu?Fara sa mai scot tobele nu?
ufo_g3GT is offline  
Old 13-12-07, 20:35   #9
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

da , pune si blow off ...
cred ca poti atasa si un launch controller , v-a trebui sa iti iei si un laptop pe care sa il conectezi la bricheta sa poti controla toate gageturile


Oh my days
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline  
Old 14-12-07, 12:33   #10
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Re: toba pe diesel care sa urle

ce tare..laptop am da nu cred ca o sa fac chestiile astea ) Oricum merci pt sfaturi,o sa pun blow off si sa vad cum se aude....sper sa nu il pun degeaba si sa nu se auda...ca e ceva bani.Va tin la curent daca reusesc sa o fac sa imi urle macar putin.
ufo_g3GT is offline  
Old 14-12-07, 13:51   #11
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Quote:
Originally Posted by ufo_g3GT View Post
ce tare..laptop am da nu cred ca o sa fac chestiile astea ) Oricum merci pt sfaturi,o sa pun blow off si sa vad cum se aude....sper sa nu il pun degeaba si sa nu se auda...ca e ceva bani.Va tin la curent daca reusesc sa o fac sa imi urle macar putin.
juana_man is offline  
Old 14-12-07, 14:04   #12
romi

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 147
Default Re: toba pe diesel care sa urle

o cunostintza sia montat o toba pe un renault kango diesel si asa fain se aude ca nu am crezut prima data cand mia spus ca se aude,si tot am vrut sa aud cu urechile mele sincer zici ca e pe un motor aspirat,nicidecum diesel,daca vrei il intreb de unde sia luato,atata stiu ca o dat 1,5mil pe ea
romi is offline  
Old 14-12-07, 23:30   #13
nwl_dredd

Stage 3
 
nwl_dredd's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 110
Member of:
[DACIA]
Default Re: toba pe diesel care sa urle

diesel tot diesel ramane
nwl_dredd is offline  
Old 16-12-07, 18:58   #14
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: toba pe diesel care sa urle

Scoate finala si pune o teava,tot zgomot de tractor va ramane insa putin mai gros.



ps: da-i cu toba in cap aluia de ti-a vandut-o si tu informeaza-te mai bine inainte de a cumpara ceva la masina ta.Citeste pe vwvortex.com,afli o gramada de lucruri + ca toti sunt de treaba .

Last edited by CJ-01-WOB; 16-12-07 at 20:50.
 
Old 16-12-07, 22:59   #15
ufo_g3GT

Stage 2
 
ufo_g3GT's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 32
Default Re: toba pe diesel care sa urle

merci pt sfaturi....asa o sa fac de acum inainte...nu o sa mai cred toti nestiutorii.Pentru "romi" te-as ruga si ti-as fi recunoscator daca te-ai interesa si mi-ai putea spune ce toba a luat prietenul tau.Chiar vreau sa imi pun si sincer vreau de la cineva care a auzit sunetul.Nu mai cred toti idiotii.Merci inca odata pt sfaturi.
ufo_g3GT is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -