Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-09, 15:20   #16
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: toba sport golf 4...

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
daca iti convine sunetul si look'ul tobei mele... uitate la anunturile lui fritz-sv, are tobe la aprox 200 ron care seamana cu a mea, iar sunetul ar trebui sa fie cam acelasi.

Iar cai din evacuare ... mai putin...
momentan tin bani pt folie omologata...dupa o sa vad de toba poate se mai ieftinesc
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 15:01   #17
b0gdan_max
VW Driver

Stage 4
 
b0gdan_max's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 227
Member of:
[VW]
Default Re: toba sport golf 4...

am avut noroc de evacuare buna la golf 4, cap-coada din inox iar cand schimb vitezele face un sunet gen blow off, insa un pic mai gros, iar in privintza cailor, sincer, se simte un zvac mai puternic pe 1.9 tdi... insa nu extraordinar
__________________
din explozie de cauciuc te-ai nascut, din explozie de cauciuc o sa mori...
b0gdan_max is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 20:47   #18
TR.91.ZML
Fiat Driver

Stage 5
 
TR.91.ZML's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 610
Member of:
[VW]
[Fiat]
Default Re: toba sport golf 4...

si eu as vrea o finala sport, dar nu stiu ce dimensiuni imi trebuie, si ce sa aleg, ca sa aiba un sunet cat de cat frumos...mentionez ca motorul este 1.4 16v. Imi cer scuze ca m'am bagat aiurea in topic, insa chiar nu gasesc nicaieri ..
TR.91.ZML is offline   Reply With Quote
Old 23-06-09, 23:48   #19
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: toba sport golf 4...

ca sa iti formezi o idee, desi Loganu meu e benzinar, toate tobele free-flow au cam acelasi sunet.
mai jos e un clip cum suna benzinarul meu.
https://www.youtube.com/watch?v=QH1jMnB4NZk
si mai jos e un clip cum suna un Logan diesel 1.5dci
https://www.youtube.com/watch?v=o0Wmt77F1sc

O varianta ieftina, care te scapa repede de toate cheltuielile inutie e sa-ti faci tu o toba free-flow, daca vrei mai multe detalii da-mi un PM si sigur nu o sa te dezamageasca ce-am sa-ti spun.
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:46   #20
klaudyu max

Stage 1
 
klaudyu max's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 19
Default Re: toba sport golf 4...

salut
pentru un golf 4 gti?
in special as vrea varianta cu doua iesiti ca la R32
klaudyu max is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 17:51   #21
Drupy

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 17
Default Re: toba sport golf 4...

deci fratele meu cum ai facut sa se auda pe loganu acela disel asa,eu am o toba dolofana buna...dar nici pe sfert nu se aude asa...eu am un golf 4 1,9 disel...
Drupy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 14:11   #22
Weberu

Stock
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1
Default Re: toba sport golf 4...

Buna, scuze ca intervin, poate nu postez unde trebuie. Am o intrebare, pe un golf 5 1.9 TDi daca punt toba sport, s-ar putea scoate acel sunet ca la golful 4??? multumesc
Weberu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 10:58   #23
14kla

Stage 4
 
14kla's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 218
Default Re: toba sport golf 4...

cai din evacuare?
14kla is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 12:02   #24
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: toba sport golf 4...

14kla dar ce ti-i se pare asa de ciudat sa scoti cai putere din evacuare?
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 12:46   #25
Zana_whisky

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Default Re: toba sport golf 4...

salut am si eu un golf 5 1.9 tdi si vreau sa`i schimb evacuarea , am inteles ca ar fi o idee sa`i scot toba ei orginala si sa `i pun doar capatu la finala fara toba , daca fac chestia asta nu scoate fum mult? eu am mai facut chestia asta pe bmw 325 td si scoatea mult fum .
Zana_whisky is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 16:10   #26
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: toba sport golf 4...

Quote:
Originally Posted by Zana_whisky View Post
salut am si eu un golf 5 1.9 tdi si vreau sa`i schimb evacuarea , am inteles ca ar fi o idee sa`i scot toba ei orginala si sa `i pun doar capatu la finala fara toba , daca fac chestia asta nu scoate fum mult? eu am mai facut chestia asta pe bmw 325 td si scoatea mult fum .
tind sa zic ca depinde si de cat de forjat e motorul...sunetul am observat ca se produce cand pui evacuare direct pipe...adica teava goala din fata pana in spate si elimini catalizatorul si tot ce mai este,atunci este mai evident sunetul...dar nu stiu daca se merita,in functie de motor o sa scoata fum mai mult sau mai putin
__________________
"APLICAM TOTI LEGEA JUNGLEI DESI STAM INTRE BETOANE..."
Craxy is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 13:14   #27
Zana_whisky

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Default Re: toba sport golf 4...

Quote:
Originally Posted by Craxy View Post
la diesel nu prea ai ce scoate cai din evacuare(completa cap-coada) decat din cele de firma care sunt si foarte scumpe si nici nu stiu daca scoti cai multi...eu ink,caut o toba finala care sa-mi ofere un sunet destul de frumos si sa nu fie prea scumpa...nu am gasit ink tot caut)...daca ma ajuta cineva cu vreun sfat as fi multumit
salut daca ai gasit ceva spune`mi si mie ca si eu caut la fel .. pt un V tdi , si un pretz ar fi bun daca stii ceva , eu momentan nu am cum sa caut pt k sunt din provincie dar incep facultatea , vin si banii si modificarile :> .
Zana_whisky is offline   Reply With Quote
Old 21-09-10, 14:57   #28
Craxy
VW Driver

Stage 5
 
Craxy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 714
Member of:
[VW]
Default Re: toba sport golf 4...

Quote:
Originally Posted by Zana_whisky View Post
salut daca ai gasit ceva spune`mi si mie ca si eu caut la fel .. pt un V tdi , si un pretz ar fi bun daca stii ceva , eu momentan nu am cum sa caut pt k sunt din provincie dar incep facultatea , vin si banii si modificarile :> .


eu stiu o forima in cluj STELCO ei iti fac evacuare custom in functie de preferinte,de masina si de buget...preturile difera....cauta-i ca o sa dai usor de ei si afli mai multe detalii direct de acolo
Craxy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -