Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-08, 23:13   #1051
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Club astra bertone

si-a schimbat cineva arcurile fara sa schimbe si armotizoarele ... si va intreb dc e tiganie dc incerc sa tai din arcuri ..vreau sa o mai cobor putin
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 23:23   #1052
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Club astra bertone

vinde careva ceasurile de la astra bertone pe alb model 2.0 turbo..eu am pe negru si nu-mi plac ...si dc si-a taiat careva arcurile sau e tiganie? ...
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 02:58   #1053
flo_bbi

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 253
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Renesys View Post
poi nare faru fumuriu ca la bertone...daia se vede alb...da se vad becurile bine depinde cat de fumurii le faci...
am inteles.. ms
flo_bbi is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 04:01   #1054
Florinike

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 365
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
...si dc si-a taiat careva arcurile sau e tiganie? ...
E masina sport, tu crezi ca e dacie sau? Poate trebuia sa te limitezi la Logan....
Florinike is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 04:13   #1055
flo_bbi

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 253
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Florinike View Post
E masina sport, tu crezi ca e dacie sau? Poate trebuia sa te limitezi la Logan....
)))) buna asta )) 1.6 16v ..cica fuge rau ))
flo_bbi is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 09:25   #1056
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
si-a schimbat cineva arcurile fara sa schimbe si armotizoarele ... si va intreb dc e tiganie dc incerc sa tai din arcuri ..vreau sa o mai cobor putin
Eu te sfatuiesc sa n-o mai cobori. Fiind turbo este deja coborata de la mama ei. Pe drumurile noastre nu este bine s-o ai mai jos. Crede-ma ca am avut niste incidente cu diverse gropi/lucrari cand am multumit cerului ca nu am garda la sol mai mica ca sigur ma alegeam cu ceva spart. O fi mai frumos cu ea mai lasata dar este total nepractic.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 11:59   #1057
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by algorunescu View Post
Eu te sfatuiesc sa n-o mai cobori. Fiind turbo este deja coborata de la mama ei. Pe drumurile noastre nu este bine s-o ai mai jos. Crede-ma ca am avut niste incidente cu diverse gropi/lucrari cand am multumit cerului ca nu am garda la sol mai mica ca sigur ma alegeam cu ceva spart. O fi mai frumos cu ea mai lasata dar este total nepractic.
Total de acord ! Si eu la fel de cate ori mam bucurat cai inalta. O prefer cocostarc decat sai sparg bara sau baia de ulei...
si am avut masina joasa, e un chin...
__________________

MPZ Photography - www.mpz.ro
Opel Astra Bertone Turbo, 237cp
Subaru Impreza WRX, 230cp
Mitsubishi Lancer EVO 8, 327cp Dyno
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 13:48   #1058
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by flo_bbi View Post
care stiti unde pot sa-mi fac stopurile fumurii??
Attachment 625766
Stopuri in genul asta gata vopsite am eu in debara. Sunt stopurile de pe bertonele mele, dar vopsite la un service de calitate. Unul din ele are lacul un pic cojit, dar nu dauneaza.

Daca te intereseaza, vii la giurgiu si ti le dau, cu conditia sa mi le dai pe ale tale in schimb. Nu iti cer nici o diferenta.

Eu nu le folosesc ca am aftermarket actualmente pe masina (FK).

Uite niste poze ca sa iti faci o idee.

PS. Mi se pare mie sau mi-ai copiat modelul de semnatura?
PS2: Cadranele albe nu cred ca ti le da nimeni la schimb, dintr-un simplu motiv: cele care vin cu cadrane albe au acele negru mat (neiluminate). Ale tale au acele transparente si iluminate cu rosu, deci ai si instalatia pentru iluminat acul. Eu daca ti-as da cadranale mele, noaptea nu o sa mai vad nimic in ele avand acul negru mat ...
In schimb tu iti poti pune cu succes o plasma de la innoparts avand acum iluminat si se va vedea mult mai bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	photo (2).JPG
Views:	75
Size:	380.9 KB
ID:	626710   Click image for larger version

Name:	photo (25).JPG
Views:	63
Size:	386.6 KB
ID:	626711   Click image for larger version

Name:	photo (8).JPG
Views:	71
Size:	363.8 KB
ID:	626712  

Click image for larger version

Name:	photo (47).JPG
Views:	54
Size:	353.4 KB
ID:	626713   Click image for larger version

Name:	photo (51).JPG
Views:	73
Size:	379.7 KB
ID:	626714  
__________________

BMW 328ci (E46) / Topaz Blue / Modena Heritage Nappa Leather
BMW 320i (E36) ///M-Technick II Motorsport
EX: Opel Astra Coupe ЪERTONE
Disclaimer: Posts written by me are my views, ideas and opinions only, and should not be taken as facts, unless stated otherwise, or as trying to force my views on others! Thanks!

Last edited by sabothor; 28-08-08 at 13:52.
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 13:54   #1059
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
si-a schimbat cineva arcurile fara sa schimbe si armotizoarele ... si va intreb dc e tiganie dc incerc sa tai din arcuri ..vreau sa o mai cobor putin

CUM DE TI-A VENIT IDEEA ASTA GENIALA ?!?!?

Daca tot vrei sa faci ceva cheap iti recomand sa le mai torsionezi, dar nu tu, ci un meserias (iti pot recomanda unul) ... dar sub nici o forma sa nu te musce sarpele sa le tai ca a o dai dracului de tot.

Meanwhile iti recomand cu placere niste arcuri sport. Alea macar sunt gandite (cu capul chiar)
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 14:17   #1060
flo_bbi

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 253
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by sabothor View Post
Stopuri in genul asta gata vopsite am eu in debara. Sunt stopurile de pe bertonele mele, dar vopsite la un service de calitate. Unul din ele are lacul un pic cojit, dar nu dauneaza.

Daca te intereseaza, vii la giurgiu si ti le dau, cu conditia sa mi le dai pe ale tale in schimb. Nu iti cer nici o diferenta.

Eu nu le folosesc ca am aftermarket actualmente pe masina (FK).

Uite niste poze ca sa iti faci o idee.

PS. Mi se pare mie sau mi-ai copiat modelul de semnatura?
PS2: Cadranele albe nu cred ca ti le da nimeni la schimb, dintr-un simplu motiv: cele care vin cu cadrane albe au acele negru mat (neiluminate). Ale tale au acele transparente si iluminate cu rosu, deci ai si instalatia pentru iluminat acul. Eu daca ti-as da cadranale mele, noaptea nu o sa mai vad nimic in ele avand acul negru mat ...
In schimb tu iti poti pune cu succes o plasma de la innoparts avand acum iluminat si se va vedea mult mai bine!

ok.. stai intai sa`mi iasa din service.. si la urma poate trec sa facem repede un schimb pe schimb ms

modelul de semnatura chiar n`am avut nici o intentie..sa semene cu a ta.. sunt multe poze in linie nu cred k e unic ))

si ... eu n`am cerut nici un cadran.. eu le am albe..cred k m`ai confundat aici
__________________
flo_bbi is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 14:19   #1061
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by flo_bbi View Post
ok.. stai intai sa`mi iasa din service.. si la urma poate trec sa facem repede un schimb pe schimb ms

modelul de semnatura chiar n`am avut nici o intentie..sa semene cu a ta.. sunt multe poze in linie nu cred k e unic ))

si ... eu n`am cerut nici un cadran.. eu le am albe..cred k m`ai confundat aici
Dap, te-am confundat .. sorry ... e de la oboseala.

Anunta-ma pe privat cand vrei sa faci o cursa aici ... si apoi sa imi spui ce parere ai de soseua Bucuresti - Calugareni - Giurgiu. Mare grija la radare!
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 14:23   #1062
flo_bbi

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 253
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by sabothor View Post
Dap, te-am confundat .. sorry ... e de la oboseala.

Anunta-ma pe privat cand vrei sa faci o cursa aici ... si apoi sa imi spui ce parere ai de soseua Bucuresti - Calugareni - Giurgiu. Mare grija la radare!
a e varza? )))
flo_bbi is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 14:27   #1063
flo_bbi

Stage 4
 
Join Date: May 2008
Posts: 253
Default Re: Club astra bertone

dar vad k nu sunt foarte fumurii.. sunt 1 pic mai inchise decat normal.. eu daca le fac negre? sigur n`am probleme cu becurile? as vrea sa le fac exact cum sunt cele din poza asta..
Click image for larger version

Name:	stop fumuriu.JPG
Views:	76
Size:	9.8 KB
ID:	626733
flo_bbi is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 15:39   #1064
VLAD_85

Stage 4
 
VLAD_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 211
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
si-a schimbat cineva arcurile fara sa schimbe si armotizoarele ... si va intreb dc e tiganie dc incerc sa tai din arcuri ..vreau sa o mai cobor putin
daca te intereseaza am eu de vanzare o suspensie sport (arcuri+amortizoare) la super pret.
VLAD_85 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-08, 18:38   #1065
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default Re: Club astra bertone

da aveti dreptate cu arcurile taiate.. da cu unele sport as incerca ..mi se pare prea coctata de fund si nu da f bine..macar pe spate sa le schimb ..azi mi-am cumparat ceas turbo si ceas temp ulei ..sambata dc nu o sa muncesc toata ziua va spun rezultatul...
crystip84 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -