Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-08, 13:27   #241
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: Renault R12 Gordini

Intrebare pt B 75 UAP .Masina ta este trecuta in talon ca fiind Renault 12 Gordini ,ca am auzit odata o discutie la Ploiesti cum ca numai cel din Pitesti mai este trecut ca fiind R12 G ,celelalte fiind Dacii cu motor de 1600 cmc. Am citit intr-o revista un lucru interesant ,Gordina din Pitesti a suferit un accident destul de serios atunci cand alerga la raliuri ,a intrat intr-un cap de pod!
RENAULTts is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 13:35   #242
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

nu inteleg de ce nea nicu se fereste atata .... cu piesele lui originale si ce mai are el pe acolo ...felictiarile lui k o are si asa mie mi ar place...sincer ..kiar dak e o copie :P
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 13:40   #243
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
nu inteleg de ce nea nicu se fereste atata .... cu piesele lui originale si ce mai are el pe acolo ...felictiarile lui k o are si asa mie mi ar place...sincer ..kiar dak e o copie :P
Nu e o copie GOR_ul lui nea Nicu, e cat se poate de originala, numai ca nu e chiar cum zice el ca e, adica neatinsa cum a iesit ea din fabrica, problema e alta si anume ca nea Nicu nu poate accepta existenta inca unui gordini care este inscris in tara, ba mai mult nu accepta nici Daciile un pic mai suparate pe care probabil le considera adversarele Renaultului lui, gen SGM.
__________________
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 14:12   #244
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Renault R12 Gordini

Acuma sa fim seriosi...Who gives a (flying) f*** daca e 100% original sau ca este dacii mai bune decat respectivul Gordini? Poate numai posesorul, dar asta e slabiciunea, prostia lui. In schimb ar trebuia sa bucure ca are o masina rara, fie in orice stare, dupa cum vad nu prea are bani pentru a face cum trebue masina si asta incearca sa acopere cu tot felul de scuze, ca masina e originala si nu vrea sa "modifica"...cea mai mare prostie la o masina de rally...
Daca o masina deja a participat la rally nu o sa fie orig nici o data...
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 14:18   #245
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by RENAULTts View Post
Intrebare pt B 75 UAP .Masina ta este trecuta in talon ca fiind Renault 12 Gordini ,ca am auzit odata o discutie la Ploiesti cum ca numai cel din Pitesti mai este trecut ca fiind R12 G ,celelalte fiind Dacii cu motor de 1600 cmc. Am citit intr-o revista un lucru interesant ,Gordina din Pitesti a suferit un accident destul de serios atunci cand alerga la raliuri ,a intrat intr-un cap de pod!
..Toate au suferit accidente mai mult sau mai putin grave, ca masini de curse
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cert. inm. R12G.jpg
Views:	807
Size:	329.8 KB
ID:	419205   Click image for larger version

Name:	94164264jq7.jpg
Views:	591
Size:	40.4 KB
ID:	419206   Click image for larger version

Name:	27050392cz0.jpg
Views:	501
Size:	32.0 KB
ID:	419207  

Click image for larger version

Name:	dsc00227ff4.jpg
Views:	755
Size:	34.9 KB
ID:	419208  

Last edited by B 75 UAP; 05-01-08 at 14:21.
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 14:23   #246
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

nu ii stiu masina lui sgm nea nicu trb sa se obisnuiasca cu idea ... sunt ogramada de dacii puternice ...si multe sunt in transforrmare ...in gordini ...nu or sa fie originale dar or sa fie frumose :P
expres is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 14:23   #247
RENAULTts

Stage 4
 
RENAULTts's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 229
Default Re: Renault R12 Gordini

Da cu asta le dai peste nas la toti .Cel de la care am auzit acele zvonuri va dati seama cine este...
RENAULTts is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:40   #248
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: Renault R12 Gordini

interesant, inca un r12 gordini pe acte, ar tb sa te duci pana la pitesti sa ii arati lui nea nicu cartea tehnica, dar probabil k ar spune ca este facatura
__________________
B-01-ZBF
B-12-ZBF
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:45   #249
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

Nu incerc sa-i arat nimic.. Stie oricum, doar a incercat si el sa-l ia, decat ca n-a avut atata rabdare, d-aia isi baga unghia-n gat si zice ca face tot posibilul sa nu-l inscriu..
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:47   #250
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: Renault R12 Gordini

pacat de proprietar ca are o mentalitate comunista si are in posesie o masina cu istorie pt care nu face absolut nimik in afara de faptul ca o lauda si nu ii accepta imperfectiunile
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:03   #251
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

nea nicu ar fi cazut dea masina unui tanar care s`o ingrijeasaca ...cum e sgm :P
ori o sa se faca praf si papa goridini ........... poate care rosi si varza cu el )
expres is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:04   #252
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
nea nicu ar fi cazut dea masina unui tanar care s`o ingrijeasaca ...cum e sgm :P
ori o sa se faca praf si papa goridini ........... poate care rosi si varza cu el )
voi ati inteles ceva?
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:28   #253
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

In mare am inteles..
@ Expres: sa stii ca nu e chiar asa.. Eu am fost la nea Nicu acasa si daca vezi cate piese are acolo ingheti!! Plus ca in acelasi garaj mai are si gordina mare a lui nea Fane Iancovici, singura de 160 cp adusa in Romania (de fapt decat caroseria fara acte)..
Deci nu stiu cati tineri ar fi in stare sa o ingrijeasca macar cat face el.
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:36   #254
BN-02_TZY

Stage 5
 
BN-02_TZY's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 613
Default Re: Renault R12 Gordini

domnule silviu scz k intervin da in legatura cu ceasurile alea eu is de vina nu are rost sa te iei de lucian k eu lam rugat frumos sa se intereseza dak poti fce tu rost si cu cat
dar sincer pretzu este enorm . 100 euro mai ziceam si eu da nu 5 milioane frate
nui o problema k tre sAMI VINA CEASURILE TOT DIN FRANTA SI NU CU 100 CI CU 30 EURO BORDU CU TOTU IMI TRIM VARA MEA SAPTAMANA ASTA SI O SATI PUN SI O POZA SA VEZI SA NU CREZI K VORBESC PROSTII
DAK teai suparat iarta dak poti
BN-02_TZY is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 16:41   #255
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by B 19 LHT View Post
Acelasi LUCI BV 89 WRC imi trimite mie PM si-mi trage o mustruluiala zdravana pt ca m-am luat de un kitch de Dacie: "NU rade de o masina numita dacia!pentru ca tot timpul ma uit in retrovizoare si te vad ...pacat ca nu ma poti depasi....("iubita de putini,urata de multi,si va fii respectata de toti")"
Nepoate eu zic sa-ti vezi de treburile tale, sterge-te la nas si mai intai de toate onoreaza-ti cuvantul, asta ca o paranteza la ce am patit de revelion cu "dementul" de Silviu alias B 75 UAP care nu lasa lumea la PC pentru a vorbi el cu un pasionat din Brasov, si mai tarziu cu prietenii lui din Franta .
Scuze de off-topic dar nu ma pot abtine cand vad oameni de genul asta.
OK EU MA STERG LA NAS CA ESTE FRIG DAR DIN PACATE I-AM SPUS LUI SILVIU SI I-AM EXPLICAT TOATA PROBLEMA DAR DE ...MUTLI RAZBOINICI MAI SUNT IN TARA ASTA SI TOTI SUNT PERFECTI DAR PE ASTIA MAI MICI NU II MAI VEDETI GATA FACE UNU CEVA SI ALTII NU AU GATA VOI SUNTETI CEI MAI TARI EU AM VB CU SILVIU SI SPER CA A INTELES CA NU ERA VB DE MINE ...ASA CA TREABA TA
__________________
Membru DACIA RALLY TEAM MotorSport
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -