Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-10-07, 23:14   #16
JUSTME***

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 160
Default Re: break-eri

hai sa nu ne certam pe aici,ti-ai spus parerea,foarte bine.Asta e bugetu momentan,noi avem dacii break si asta e,problema noastra ce caram. Cat despre GTI,chiar vroiam sa discut cu cineva,de fapt cu mai multi de pe aici,asta inseamnand chiar discutii,nu mishtouri sau alte prostii,o discutie civilizata,pe tema urmatoare.De unde pana unde atata ura pe aceste praguri GTI,deci chiar nu inteleg,a zis unu odata,nu iti pune praguri Gti sai v-ati luat toti dupa el!Daca imi reprosati ca e tiganesc va pot contrazice,un tigan nu sta sa gandeasca ce si cum ,culori,chituri,vopseli,il ia din targ,ii da un scotch si il lasa asa cum la luat,neslefuit,nevopsit,nealiniat si ne-nimic.Eu am muncit ceva la ele,daca voua "anti-gti"nu va place,e ok,stiam inainte sa pun poza cu masina asta. Este accesibil si arata mult mai bine decat cum arata fara praguri,pe mine ma multumeste,ca scrie gti pe ele putin imi pasa.Chiar asa,de sutele de bmw-uri stoc care isi pun mare sigla M pe ele de ce nu va luati?Nici dacia mea nu e gti,nici muuuulte masini nu sunt ce scrie pe ele....astept raspuns(civilizat)
JUSTME*** is offline  
Old 18-10-07, 23:27   #17
zn_tavy

Stage 5
 
zn_tavy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 365
Default Re: break-eri

Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
tare prima poza. GTI... am mai vazut inca 2 break`uri... cu portbagaj... carati cartofi cu ele cumva ?? mie sincer nu imi place nici o masina din cele puse aici...
poza cu portbagaju e de vreo 4 ani cand inca o mai folosea taicamiu...acu e interzis sa mai care cu ea
in legatura cu GTi...nici eu nu suport fazele de genu dar daca asa se gaseste...e ca si cum ai avea sigla VW in loc de Dacia...dar decat nimik e bine si asa, oricu omu a muncit ceva la ele, le-a montat chiar frumos, respect DOZ

Last edited by zn_tavy; 18-10-07 at 23:30.
zn_tavy is offline  
Old 19-10-07, 16:42   #18
srn_86
Banned

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 692
Default Re: break-eri

draguta masina justme! sunt si eu curios cat de mult sunteti multumiti de break-uri (banuiesc ca le aveti de ceva timp), si nu pre am vazut pe nimeni sa vb. despre ele, am vrut si eu sa imi iau insa mi s-au parut cam piperate la pret si am ales super nova.
srn_86 is offline  
Old 19-10-07, 21:18   #19
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: break-eri

raspunsul meu l-a dat zn_tavy... in alta ordine de idei, v-ati pus masinile la dacia tuning.. macar le puneati la masina mea dacia... tuning cu portbagaj nu vad... e parerea mea...
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline  
Old 19-10-07, 21:26   #20
JUSTME***

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 160
Default Re: break-eri

multumesc,pot spune ca masine e pe mainile mele cam de jumatate de an,arata destul de rau inainte,dar cu ceva chinuiala si pasiune,mai ales pasiune am resuit sa-i mai fac cate ceva,nu e gata bineinteles,am ales sa o pastrez din diferite motive,dar am proiecte mari cu eade multumit de ea...ce sa zic,depinde in ce scop o folosesti si ce vrei de la ea,nu car marfa,nu trag pluguri,deci nu o chinui,e putin cam lunga pentru bucuresti dar nu-i ceva iesit din comun. Ca motor,masina fiind construita de tatal si de unchiul meu,sunt multumit,anul in care am terminat-o a fost 2000,dar motorul este cel vechi,de pe daciile cu ochelari,cu multe piese frantzuzesti,care in acesti 7 ani au tinut foarte bine,pot sa zic chiar ca singura problema putin iesita din comun a fost ca mi-a explodat pipa din delcou,la turatie putin cam mare.Imi place ca este in 4 trepte,fiind cutia veche,care este mult mai agresiva decat cea in 5 trepte...am la activ cateva TDI-uri lasate in urma.Nu am inteles totusi ce ai vrut tu sa zici ca sunt piperate la pret?super nova e mai ieftina decat un break din 98?
JUSTME*** is offline  
Old 19-10-07, 22:24   #21
70BlownCharger

Stage 2
 
70BlownCharger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: break-eri

am si eu o dacie brec de fapt am doua da una nu merge ca n-are picioare, asa si m-ar interesa ce pot sa fac si eu la puntea spate sa pot cara domle si eu pepeni mai multi cu ea la piata..pai ce naibii fac 7 drumuri pentru un hectar de bostanarie?
70BlownCharger is offline  
Old 19-10-07, 22:50   #22
JUSTME***

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 160
Default Re: break-eri

daca era o gluma nu era buna
JUSTME*** is offline  
Old 21-10-07, 02:11   #23
MM 04 RSC

Stage 2
 
MM 04 RSC's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 64
Default Re: break-eri

Quote:
Originally Posted by 70BlownCharger View Post
am si eu o dacie brec de fapt am doua da una nu merge ca n-are picioare, asa si m-ar interesa ce pot sa fac si eu la puntea spate sa pot cara domle si eu pepeni mai multi cu ea la piata..pai ce naibii fac 7 drumuri pentru un hectar de bostanarie?
acuma foarte serios vorbind, stiti careva care e cea mai buna metoda de a-i intari suspensia spate la break , ca in stadiul in care mi-e acuma daca bag 5 in mashina + bagaje multe ma angajeaza astia de la drumuri-poduri la decopertat ?
__________________
nu mai fiti copilarosi ! conduceti preventiv !
MM 04 RSC is offline  
Old 21-10-07, 09:58   #24
JUSTME***

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 160
Default Re: break-eri

daca voi chiar vorbiti serios cu treaba asta ,ca pot recomanda arcuri de fata pe spate sau punte schimbata(am inteles ca se potriveste ce de la reno fuego),dar treaba cu arcurile de fata pe spate merge sigur,eu am asa ceva si nu am porobleme.
JUSTME*** is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -