Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-17, 00:10   #1
Profin1995

Stock
 
Join Date: May 2017
Posts: 1
Default Recondiționare Dacia 1410 din 2000

Salut! Am intrat pe acest forum din dorința de-a mă informa corect în vederea recondiționării cât mai complet a Daciei 1410 din anul 2000. Dilemele mele sunt următoarele:
1. Vopseaua pe care vreau s-o folosesc mi-aș dori să fie de CEA MAI BUNĂ CALITATTE și v-aș ruga să-mi recomandați și modul CEL MAI BUN de aplicare al ei (câte „mâini”, cât lac etc).
2. Mi-aș mai dori să îmi recomandați cele mai bune planetare (numai dacă știți sigur că se pot înlocui cu altele mult mai durabile de la altă marcă).
3. De asemenea vreau ionizarea legală a geamurilor, lunetei și, dacă mi-e permis, a parbrizului.
4. Se pot monta macarale electrice la toate cele 4 geamuri laterale? Și dacă da ce firme îmi recomandați?
5. Aer condiționat se poate monta acestui tip de Dacie?
6. Părții electrice ce modificări îi sunt necesare pentru a fi compatibilă cu toți noii consumatori?
7. M-ar interesa dacă și cu ce eforturi se pot modifica angrenajele roților pentru a folosi jante în patru sau cinci prezoane.
8. Ca opțional aș mări și capacitatea motorului dacă nu implică o cheltuială mai mare de una, două mii de lei.
Rog ca cei ce mă sfătuiesc să îmi iau o altă mașină cu cei 5-6 mii de lei cât cred că mă va costa această recondiționare să se abțină deoarece logica mea e următoarea: Cu acești bani nu îmi pot lua alt automobil mai modern fără să-i fac recondiționare și deci m-ar costa mult mai mult.

Vă mulțumesc!
Profin1995 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -