Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-09, 14:43   #706
Insanerzw

Stage 5
 
Insanerzw's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 588
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

Jante cu buza 9j ceva keskin,borbete,borck si ex pot continua ,daca nu ma insel alea sunt wolf racing sau cva genu!Da era mai frumoasa cea alba fata de asta !
__________________
Respect for your turn to be respected!



Respect the rules of this forum, not only we always be the weakest!
Insanerzw is offline   Reply With Quote
Old 24-01-09, 21:13   #707
cj58ard

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 26
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

unde gasesc difuzor de aer pt bara spate???
am cautat un pic da nu am gasit nimik.
si eu am un logan 1.6 si mam apucat de modificat motorul ,dar as vrea sal fac si mai "aratos"
cj58ard is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 21:36   #708
boracash

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 21
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

tare da iera mai frumos daca avea si niste proiectoare nu de Logan altceva sa fie unic in rest e ok
boracash is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 22:04   #709
tmkrf

Stage 5
 
tmkrf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,025
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

frumoasa rau
tmkrf is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 21:08   #710
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

Quote:
Originally Posted by bogddanel View Post
Nu l-au vandut ei, si din cate stiu eu, mai e un Logan cu acest kit
Dar mai uitate putin la asta rosu si apoi uitate la original... in special la roti...
Nu vorbi daca nu sti.
Vezi ca gresesti, l-au vandut chiar ei.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 00:20   #711
cj58ard

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 26
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

am intrebat si eu ceva....
spunetimi ca nu stiti sau macar spunetimi sa caut in alta parte,nu ma ignorati si vorbiti despre altceva...
cj58ard is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 01:12   #712
eddy_knnabis

Stage 4
 
eddy_knnabis's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 217
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

salutare..sunt nou pe forum...de obicei nu comentez..dar aici nu m'am putut abtine...ce pot sa zic...la exterior nota 10.....dar interiorul cel putin pt mine lasa de dorit...adica din punct de vedere al design-ului ar fi foarte ok...chiar aveam sperante mari inainte de al vedea finalizat..si spun asta din urmatoarele motive:

1. volanul nu se potriveste(parerea mea)..sau cel putin imitatia de carbon de pe capac
2. schimbatorul e urat rau..cel putin invelitoarea care sta acolo de mai bine nu ar sta..si se vede ca e cea originala...
3. butoane nu prea potrivite(aici inteleg....poate alta solutie nu era)
4.ecran "ieftin"..adica se vede ca e un tv mic auto luat din "piata".
5.firele care se vad aiurea pe dedesupt
6."pedale" care sa gasesc si la carefour(iar impresie de ieftin)
7.imbinarea de pe mijlocul bordului...eu unul nu am mai vazut la vreo masina asa ceva...inteleg ca e unic..dar nu da bine.

S'ar putea sa imi sara multi in cap si sa spuna ca sunt un prost,invidios,ca habar nu am ce e ala tuning sau alte "calitati"..dar cred ca multe din cele enumerate mai sus nu ii plac nici proprietarului....fiind unul din motivele pentru care vinde masina.

Totusi respect munca depusa...si ambitia proprietarului....in mare...este o masina frumoasa...sunt fan logan(conduc unul)...dar imi mentin parerea ca la interior nu a fost atata "pasiune" cum a fost la exterior....sau poate a fost "pasiune" dar nu si experianta.
eddy_knnabis is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 23:31   #713
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

felicitari in primul rand proprietarului care merita tot respectul din lume pentru curajul sau de a incerca aceasta nebunie.eu nu contest calitatea pentru ca nu imi dau seama din poe.la fel nu vreau sa imi sariti in cap dar daca la interior tot ati luat butoane de pe alta masina nu se puteau pune si niste guri de aerisire?doar intreb nu dati in cap.cat priveste butoanele mi-a venit in cap un singur lucru la fel tot o idee si o parere personala nu se putea face ceva cum e la laguna de prin 2000 sau la unele variante de e 39 sa vina un capac peste toate butoanele sa le acopere??sper sa nu ma criticati pe nedrept sau altceva am citit toate paginile si aprecie foarte mult munca si calitatea lui roby ...
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 08:31   #714
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

Quote:
Originally Posted by JusT_SaY_BoBo View Post
felicitari in primul rand proprietarului care merita tot respectul din lume pentru curajul sau de a incerca aceasta nebunie.eu nu contest calitatea pentru ca nu imi dau seama din poe.la fel nu vreau sa imi sariti in cap dar daca la interior tot ati luat butoane de pe alta masina nu se puteau pune si niste guri de aerisire?doar intreb nu dati in cap.cat priveste butoanele mi-a venit in cap un singur lucru la fel tot o idee si o parere personala nu se putea face ceva cum e la laguna de prin 2000 sau la unele variante de e 39 sa vina un capac peste toate butoanele sa le acopere??sper sa nu ma criticati pe nedrept sau altceva am citit toate paginile si aprecie foarte mult munca si calitatea lui roby ...
-cu gurile de aerisire era f greu de facut,trebuia safabric niste guri ce sa puste cu designul bordului,si era o munca foarte miticuloasa
-eu as fii vrut sa fie iteriorul cat mai simplu ca si design,asta insemnand sa nu fie atatea butoane la vedere, am si propus proprietarului doua variante,una orica punem butoanele pe un panou de control pe tavan pe langa oglinda , ori ca facem un panou cu toate butoanelesa iasa de sub bord ,ultima varianta fiind destul de incomoda.cea mai potrivita era cea cu o aplicatie pe tavancare sa incorporeze butoanele si niste leduri albe cu care am vrut sa luminam efectiv doar lucrarea .
-cromatica bordului mi-am imaginato altfel .ideea era ca portiunile ce sunt tapitate in gri inchis sa ramana si tot ce e cu grii deschis trebuia sa fie vopsit in culoarea masinii ,se vedea foarte frumos cum elementele vopsite se afundau in tapiterie.

idei sunt, au fost si vor fii; doar ca toate proiectele sunt afectate de doi factori principali:
TIMP SI BANI.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG7769.JPG
Views:	828
Size:	720.1 KB
ID:	1312778  

Last edited by protuning; 13-02-10 at 08:34.
protuning is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 00:42   #715
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

oricum este mult mult mai frumos decat originalul..ce s-a mai intamplat cu masina in ultimul timp a fost vanduta sau este tot a lui marian?ai cumva patrite pentru niste pleope de polo 9n3 2007?
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 01:07   #716
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

Ce se mai aude ?
Poze ceva ?
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 20:48   #717
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

cat dureaza de facut si la cat poate ajunge un body-kit de logan amplu la voi ?(bari,capota,umflare laterala ,praguri)
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 19:10   #718
DJ_69_FPP

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 26
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

un logan adevarat frate forta........bafta incontinoare
DJ_69_FPP is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 21:29   #719
Schmutzie

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 90
Default

Tare bara spate!

Cel mai tare logan din romania!!Este unicat!!bafta sa ai grija de el k arata prea bine!!

Last edited by SirNenea; 07-03-10 at 21:50.
Schmutzie is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 22:52   #720
ice_2oo9

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 1
Default Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare

Salutare!
Sunt nou pe acest forum,as vrea sa stiu si eu daca se poate cat dureaza de facut si la cat poate ajunge un body-kit de logan(exact ca cel alb)?(bari,capota,umflare laterala ,praguri)?
ice_2oo9 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -