Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-10, 18:27   #76
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

In primul rand aripa nu a fost taiata ca sa se vada sistemul ca nu ma incanta sa stie toti ca eu am LSD, a fost decupata pentru ca nu intra sistemul atunci cand usa este deschisa. Sper ca saptamana viitoare sa rezolv aceasta problema si sa imi pot termina aripile. La ideea cu plexiglass ma gandeam si eu dar inca nu stiu si imi este sa nu fie tiganie. Ramane momentan cu semnul intrebarii
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 22:19   #77
Ace MNE

Stage 5
 
Ace MNE's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 588
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan by APV

eu nu ziceam sa iti pui plexi ca sa te lauzi, iar tiganie nu iese daca e lucrata minutios , si mai si ar fi sa pui si niste leduri dupa ce pui plexi
__________________
Ace MNE is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 19:47   #78
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan by APV

Ti-am vazut masina la tulcea, mai ai de munca dupa cum se vede, tare tocit mai e volanul!Spor la treaba in continuare!
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 20:34   #79
gontza

Stage 2
 
gontza's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 72
Default Re: Logan by APV

acolo ai putea face niste aripioare pt aerisire dar daca facia asa ar fi bine sa mai tai putin in jos si cred ca aar arata mai bine si aripioarele sa fie mai iesite ca atunci cand deschizi usa sa nu loveasca spor la treaba .
gontza is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 22:49   #80
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan by APV

cam trebuie refacut badboy-ul....pune man si cumpara o suspensie sport ca daca o lasi cocotata si cu spoilere nu rezolvi nimic....cat cantereste bara fata(aproximativ)?
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-10, 22:54   #81
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

Quote:
Originally Posted by ynp_46 View Post
cam trebuie refacut badboy-ul....pune man si cumpara o suspensie sport ca daca o lasi cocotata si cu spoilere nu rezolvi nimic....cat cantereste bara fata(aproximativ)?
De ce trebuie refacut? Cum ti-ai dat seama ca nu am suspensie sport? Imi place ca vorbesc toti care nu au nici o treaba cu masinile
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 13:32   #82
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Logan by APV

Quote:
Originally Posted by CT-07-APV View Post
@banzay multumesc sincer nici nu stiu care e Salcamilor dar se poate ) sunt multi care se uita insistent, daca ma vezi prin oras vino sa vorbim, Botul nu este vopsit e doar spritz kit
Pe undeva pe la Trocadero, dar era demult asta... Si de uitat insistent nu ma uit, sa nu zica lumea ca am ceva cu ei Masina e frumoasa, e aproape de final ca forma nu? Dar detaliile astea ocupa mult timp. Si daca nici nu ai timpul asta sa stai cate o zi incontinuu pe capul ei sa rezolvi...

Uite daca imi permiti sa iti pun si eu vreo 2-3 intrebari...

Shaved doors le ai facute cu fibra? Ce te faci daca trebuie sa mergi pe la RAR? Eu as vrea sa ma duc sa imi schimb culoarea, dar... mi-e ca-mi dau un sut in fund si ma trimit acasa pt faza asta, cum s-a intamplat unui cunoscut... l-au pus sa dea jos jante/toba/stopuri fumurii etc :d Si legat de shaved doors ai vreun sistem special sa e o instalatie 'home made' sa zic asa? Eu rezolvasem cu niste bobine mai speciale si o... alarma cu telecomanda (doar sa testez pana gasesc ceva mai interesant).

Scuza-mi postul lung! Toata stima!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 14:03   #83
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Pe undeva pe la Trocadero, dar era demult asta... Si de uitat insistent nu ma uit, sa nu zica lumea ca am ceva cu ei Masina e frumoasa, e aproape de final ca forma nu? Dar detaliile astea ocupa mult timp. Si daca nici nu ai timpul asta sa stai cate o zi incontinuu pe capul ei sa rezolvi...

Uite daca imi permiti sa iti pun si eu vreo 2-3 intrebari...

Shaved doors le ai facute cu fibra? Ce te faci daca trebuie sa mergi pe la RAR? Eu as vrea sa ma duc sa imi schimb culoarea, dar... mi-e ca-mi dau un sut in fund si ma trimit acasa pt faza asta, cum s-a intamplat unui cunoscut... l-au pus sa dea jos jante/toba/stopuri fumurii etc :d Si legat de shaved doors ai vreun sistem special sa e o instalatie 'home made' sa zic asa? Eu rezolvasem cu niste bobine mai speciale si o... alarma cu telecomanda (doar sa testez pana gasesc ceva mai interesant).

Scuza-mi postul lung! Toata stima!
Masina nu e nici pe departe aproape de final, forma fetei este aproape gata dar in rest nici nu m-am apucat de ea. Usile da sunt acoperite cu fibra. Vreau sa merg sa omologhez cat se poate dar trebuie sa fie gata intai pentru a o putea omologa. Pentru schimbat culoare e 75 lei parca si sa iti schimbi talonul care este 100 lei. Sistemul este format dintr-un actuator (ca cel de portbagaj) doar ca mai mare si mai puternic. A fost aprox 100 lei bucata si au trebuit 2, cate unul pe fiecare usa. Obligat iti trebuie o alarma care sa aibe mai multe functii.
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 21:49   #84
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

https://www.220.ro/auto/APV-EVOLUTION-2010/atbPtPkUU0/ primul filmulet facut de mine in care prezint evolutia masinii mele din 2006 de cand am cumparat-o pana in prezent. Este putin mai lung dar am vrut sa prind toate etapele prin care a trecut pana acum masina. Vizionare placuta
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 19:42   #85
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: Logan by APV

eo zic sa faci la lsd niste prize de are care sa se potriveasca cu spoilerele...sorry daca nu iti place dar am 12 ani si nu prea am imaginatie...dar eo zic ca ar arata bine...
Tis-ul is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 20:52   #86
25 ADY
Street 4 Cars Member

Stage 5
 
25 ADY's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 367
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Logan by APV

In primul rand felicitari pentru tot ce ai realizat pana acum la masinuta si bafta multa in continuare si sa o vedem terminata.Noi am mai vorbit si anul trecut la expo la mangalia in port dar nu cred ca iti mai aduci aminte.In fine as dori si eu un numar de telefon de al tau sau un id de messenger daca se poate sa discutam mai multe lucruri.
25 ADY is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 11:43   #87
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Logan by APV

Mihai, te-am vazut zilele trecute pe la casa de cultura. Ca te vede politia cu masina asa(chit/modificari etc), nu iti zice nimic? Dupa mine oarecum s-au luat deja de 2 ori, dar pana au intors ei, am luat-o repejor in alta directie

Andrei.

Last edited by banzay; 08-07-10 at 11:50.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 12:07   #88
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

Se mai ia, mai sunt si amenzi, asta este nu ai ce face
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 13:52   #89
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Logan by APV

Quote:
Originally Posted by CT-07-APV View Post
Se mai ia, mai sunt si amenzi, asta este nu ai ce face
frumoasa masina!!
In ce stadiu mai e masina ?sau nu i-ai mai facu tnimic? si apropo te mai muti la brasov?
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 14:20   #90
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Logan by APV

Quote:
Originally Posted by Messerschmitt View Post
frumoasa masina!!
In ce stadiu mai e masina ?sau nu i-ai mai facu tnimic? si apropo te mai muti la brasov?
Masina e aproape jumate gata (in spritz kit) dar merge foarte greu la vopsitorie sunt si ocupati, nu isi dau nici interesu foarte mult...
O sa pun maine cateva poze dupa ce imi termina si portbagajul.
Da ma mut dar la jumatatea lui septembrie, daca stii ceva de chirie astept oferte )
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -