Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-09, 18:16   #61
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

buna alegere(jentile)
sper ca o sa ne tii la curent cu modificarile
(fiecare etapa)
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 04:30   #62
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by b31rmy View Post
Salutare,chiar nu stiam de existenta acestei masini in Constanta si chiar sunt curios ce-o sa iasa.Mult succes si sa ne auzim numai de bine
Mersi mersi. Sper si io sa auzim numai de bine...insa lucrurile nu se leaga asa de bine precum ar trebui...insa sper ca prin vara sa o pot conduce pe strazile Constantei. Ca idee...masina este in Constanta de mai bine de 2 ani...insa vara asta m-am apucat serios de ea.
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 04:35   #63
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by skyZZo View Post
buna alegere(jentile)
sper ca o sa ne tii la curent cu modificarile
(fiecare etapa)
Sper sa fie cea mai buna alegere in majoritatea pieselor nu numai jantele...da' acum sa vedem. Sunt constient ca vor fi si persoane carora nu le va placea masina...sau care nu vor fi deacord cu anumite alegeri...insa...masina asta...o fac pt mine...si dupa gustu' meu...asa ca...'om vedea ce o sa iasa
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 14:17   #64
b31rmy
Skoda Driver

Stage 5
 
b31rmy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,616
Member of:
[SKODA]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Prin ce zona se lucreaza la masina ca sunt tare curios in ce stadiu e si ce modificari mai vrei sa-i faci ?
b31rmy is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 22:35   #65
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by DOGY@Style View Post
Multumesc mult. Nu stiu exact pe unde va fi...stiu ce modificari se vor face si ce piese se vor schimba...pentru ca depinde mult acum de tuningu' motorului si al calculatorului. As fi fericit daca ar fi undeva peste 350 Cp...insa adevaratu' "target" ar fi +400Cp si -12s pe 1/4mile.
frumos proiect.ai incredere ca orice ia-i face tot fumoasa iese.
cu puterea,sa stii ca fara interne si alt calculator separat nu faci mare lucru.cu internele stock mai mult de 300hp nu scoti,si daca fortezi cedeaza motorul.asa ca gandestete bine ca ar fii pacat sa muncesti de 2 ori.
pentru 400 hp minim injectoare de 550,pompa de benzina,pistoane ,biele ,vibroken daca este uzat,axe cu came minim272cu 272,radiator de aluminiu,o admissie mai mare,si bineinteles o turbina .
si apoi sa intaresti transmisia.
bafta si spor la lucru,eu am scapat
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:24   #66
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by b31rmy View Post
Prin ce zona se lucreaza la masina ca sunt tare curios in ce stadiu e si ce modificari mai vrei sa-i faci ?
Momentan masina e in garaj la mine...si nu se mai lucreaza la ea....pana aprope de craciun. Tre' sa comand niste piese...intercooleru'...suspensia sport...turbo...niste piese pe original. Dupa ce instalez suspensia si intercooleru'...tre sa se modifice bodykitu'...pt ca nu se potriveste. Dupa ce se modifica si se instaleaza bodykitu'....va intra iar in service...pt vopsirea pieselor...gen aripi si body kit...dupa...o iau iar acasa...si ii instalez turbo...si tot ce mai ramane de instalat...si cred ca scap. Sa vedem cand se va intampla asta...sper sa fie gata pana la vara.
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:41   #67
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by dan_eclipse4g63t View Post
frumos proiect.ai incredere ca orice ia-i face tot fumoasa iese.
cu puterea,sa stii ca fara interne si alt calculator separat nu faci mare lucru.cu internele stock mai mult de 300hp nu scoti,si daca fortezi cedeaza motorul.asa ca gandestete bine ca ar fii pacat sa muncesti de 2 ori.
pentru 400 hp minim injectoare de 550,pompa de benzina,pistoane ,biele ,vibroken daca este uzat,axe cu came minim272cu 272,radiator de aluminiu,o admissie mai mare,si bineinteles o turbina .
si apoi sa intaresti transmisia.
bafta si spor la lucru,eu am scapat
Incredere am...ca altfel...nu m-as mai fi apucat de ea...desi au fost multe momente cand am vrut sa ii dau foc...mai ales dupa ce am vazut ca nu s-a potrivit bodykitu'...luat cu bani multi...si platind transportu' aproape dublu decat costa el. Toate piesele necesare....sunt ori comandate..ori urmeaza sa fie comandate...planu' e facut...stiu exact de ce am nevoie...da' ma rupe in doua costu' pieselor plus transportu' si vama. Calc il am deja si injectoarele de 950...(550 am pe masina acum)mai am de comandat...intercooleru',evacuarea completa, suspensia sport, turbina cu toate cele necesare, kitu' de frana marit...si internalele la motor cu tot cu axele cu came. Daca totu' iese conform planului...cred ca vor fi sanse mari ca puterea sa fie undeva pe la 400Cp. Cu transmisia...e o problema..pt ca mi-am comandat cutie de viteze nou nouta..acum 1 an...avand probleme cu a mea(s-a spart un rulment conic) iar ca sa o fac...tre sa o trimit in america la o firma...si numai transportu' ma costa 500-600$...doar un drum....mai tre sa platesc...upgrade'u la cutie...si transportu' inapoi...ceea ce e mult prea mult. Stiu ca tu ai scapat...si ai facut o treaba excelenta..asa cum am mai zis pe pagina ta...sper la vara...dupa ce termin si io...poate ne putem intalni. Numai bine...
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 18:44   #68
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by DOGY@Style View Post
Incredere am...ca altfel...nu m-as mai fi apucat de ea...desi au fost multe momente cand am vrut sa ii dau foc...mai ales dupa ce am vazut ca nu s-a potrivit bodykitu'...luat cu bani multi...si platind transportu' aproape dublu decat costa el. Toate piesele necesare....sunt ori comandate..ori urmeaza sa fie comandate...planu' e facut...stiu exact de ce am nevoie...da' ma rupe in doua costu' pieselor plus transportu' si vama. Calc il am deja si injectoarele de 950...(550 am pe masina acum)mai am de comandat...intercooleru',evacuarea completa, suspensia sport, turbina cu toate cele necesare, kitu' de frana marit...si internalele la motor cu tot cu axele cu came. Daca totu' iese conform planului...cred ca vor fi sanse mari ca puterea sa fie undeva pe la 400Cp. Cu transmisia...e o problema..pt ca mi-am comandat cutie de viteze nou nouta..acum 1 an...avand probleme cu a mea(s-a spart un rulment conic) iar ca sa o fac...tre sa o trimit in america la o firma...si numai transportu' ma costa 500-600$...doar un drum....mai tre sa platesc...upgrade'u la cutie...si transportu' inapoi...ceea ce e mult prea mult. Stiu ca tu ai scapat...si ai facut o treaba excelenta..asa cum am mai zis pe pagina ta...sper la vara...dupa ce termin si io...poate ne putem intalni. Numai bine...
CU SIGURANTA LA VARA SANT LA CONSTANTA SI SPER SA O TERMINI PANA ATUNCI.
BAFTA.
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 05-12-09, 00:06   #69
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Salut. Am nevoie de niste piese pt masina iar firma din america de unde obisnuiam sa cumpar nu mai face transporturi internationale...asa ca vin si intreb in speranta ca poate poate am nororc. Stie cineva vre'o firma prin Romania de unde se pot cumpara niste elemente de caroserie pe original? Orice informatie e bine venita... Multumesc mult!
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 23:06   #70
Comenzi SUA

Stage 5
 
Comenzi SUA's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 452
Member of:
[Honda]
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Salut
Acum ti-am gasit si eu pagina. Iti urez si aici bafta cu proiectul si sa iasa asa cum vrei.
Comenzi SUA is offline   Reply With Quote
Old 25-07-10, 14:20   #71
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by Comenzi SUA View Post
Salut
Acum ti-am gasit si eu pagina. Iti urez si aici bafta cu proiectul si sa iasa asa cum vrei.
Mersi mult. Nu am mai intrat pe forum in ultima perioada...am foat cam ocupat. Sunt putin in stand-by cu masina...insa cat de curand o sa te contactez pt un nou transport. Mersi mult pt ajutor! Salut
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 17:09   #72
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Back in business...runda a 2-a...sau a 3-a...nici io nu mai stiu. Intrebare...unde se alezeaza bloc motor si se rectifica arbore cotit si chiulasa...de preferat in Constanta. Ma bate gandu' sa schimb si internele motorului da' pt asta am nevoie de cineva care stie ce face.
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 23:43   #73
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

In Constanta pentru a face asa ceva nu stiu daca ai unde sa iasa si bine.....parerea mea, dar in cazul in care gasesti dai si la mine un semn ))
Eu sunt din Eforie, aici am un prieten cu un Nissa Sylvia cam aceeasi culoare ca a ta, prospat terminata care a iesit MAXIM, care dupa mine din Constanta nu cred ca are, DEOCAMDATA, concurent pe estetic. Poate ne intalnim o data mai multi cu japoneze mai stam de vorba, schimbam o parere, o idee.
Oricum, SUCCES MAXIM cu masina, era o bijuterie inainte de modificari, sa vedem ce iti iese.
Numai Bine!!
__________________
BMW E30 2,5 24v
Honda Civic ej2 1.5 16v
Reparatii laptopuri Constanta, vanzari orice piese laptopuri - www.sysprorom.ro
gigcutzu is offline   Reply With Quote
Old 22-12-11, 10:17   #74
DOGY@Style

Stage 3
 
DOGY@Style's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 133
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Quote:
Originally Posted by gigcutzu View Post
In Constanta pentru a face asa ceva nu stiu daca ai unde sa iasa si bine.....parerea mea, dar in cazul in care gasesti dai si la mine un semn ))
Eu sunt din Eforie, aici am un prieten cu un Nissa Sylvia cam aceeasi culoare ca a ta, prospat terminata care a iesit MAXIM, care dupa mine din Constanta nu cred ca are, DEOCAMDATA, concurent pe estetic. Poate ne intalnim o data mai multi cu japoneze mai stam de vorba, schimbam o parere, o idee.
Oricum, SUCCES MAXIM cu masina, era o bijuterie inainte de modificari, sa vedem ce iti iese.
Numai Bine!!
M-am lasat de cautat la noi firme care sa imi modifice motoru' cu piesele pe care le vreau eu...ce am gasit au niste preturi mai mari decat in america cu tot cu transport. Momentan doar ce am venit in tara si probabil am sa ma apuc de masina din ianuarie...desi nu mai am aceeasi tragere de inima....chiar as vrea sa vad masina asta. Salut

Last edited by asandulescu; 02-08-18 at 09:53.
DOGY@Style is offline   Reply With Quote
Old 18-08-13, 18:57   #75
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Mitsubishi Eclipse GSX '97

Frumoasa masina si chiar arata bine. Se mai confunda cu celalant Eclipse de la vulcanizarea de pe varianta, dar franele si jantele fac diferenta.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -