Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-07, 00:45   #31
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
K&N - pentru masina ta este perfect, la fel si pentru a mea.
vezi ca e cineva pe forum aici care vinde k&n si la preturi destul de bune zic eu.
si inca ceva pentru orice nelamurire fara sa fiu enervant dar pe site-ul asta asa cum ti-am zis gasesti absolut to ce vrei sa stii, doar deschide site-ul asta si citeste, uite aici exact tot ce vrei sa stii si mai mult decat atat.- vezi ca sunt trecute si part number la ele, iar ca sfat sa nu cauti sa iti iei fipk pentru ca este cu mult mai scump, iar cel care il schimba pe cel din cutie sa nu te gandesti, scapa de cutie.
citeste aici:
http://www.stealth316.com/2-knguide.htm

unde gasesti de cumparat:
https://forum.4tuning.ro/525-consumabile/25201-vand-filtre-and-pret-importator.html
acu cateva zile te intrebam eu de ledurile acelea de la bord ce semnifica exact si mi-ai zis sa fac poze la bord ca sa vezi despre ce este vorba, se vede in poze destul de bine : ledul verde din stanga " TOUR SPORT" si in drepta sunt doua , unul nu e semnificativ ca stiu si eu de la ce e...insa mai e unul acela de jos "AERO" care se aprinde cind motorul este turat puternic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 009.jpg
Views:	288
Size:	92.5 KB
ID:	223004  

Last edited by loveextreme; 26-02-07 at 00:48.
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 11:56   #32
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

AERO - vine de ACTIVE AERO, functie pe care o au numai 3000GT VR-4.

ce face ea? pai ea se ocupa de eleronul spate- comandand acestuia sa se miste la viteze mari + se mai ocupa si de DEFELCTORUL FATA- care la fel eset actionat de un motoras si la viteza acesta se deschide.

In majoritatea cazurilor becul se aprinde din 4 motive:
1. cel mai des din cauza unei lovituri, sau din alte motive deflectorul fata care se gaseste sub bara fata nu merge, se blocheaza din cauza mizeriei sau chiar se poate arde motorasul
2. eleronul spate caruia i se arde motorul
3. calculatorul care comanda toate astea.
4. sau cel mai simplu verfica sigurantele- trebuie sa ai o siguranta de 10A. si cred ca asta ar trebui sa faci de la inceput.

se pot anula toate sau numai cel din fata pentru il putea folosi doar pe cel din spate care chiar isi face treaba
sau potii sa pui asta si sa pacalesti sistemul fara sa trebuiasca sa il repari:
http://www.3sx.com/store/comersus_vi...?idProduct=754

alte informatii folositoare pentru tine le gasesti aici + poze in care iti arata ce sa faci, doar sa pui mana sa citesti ca e mura in gura dar inainte sa verifici daca motorsasul merge si pe urma aici iti arata ce si cum sa ungi:
pentru sistemul din fata:
http://www.gtouk.co.uk/tech/front-aero/main.htm

pentru spate:
http://www.gtouk.co.uk/tech/rear-aero/main.htm


TOUR/SPORT-
masinile astea au un sistem care se numeste ECS- electronic control suspension. apesi pe buton si amortizoarele se intaresc - astfel la fiecare amortizor in cap exista cate o mufa iar ele eu cate un motoras in fiecare. VERIFICA SI CURATA MUFELE DI CAPUL AMORTIZOARELOR.
uite aici:

http://www.stealth316.com/images/stim/tim_02-08.gif



asa cum ti-am spus eu nu am aceste sisteme pe masina.

mult succes si pentru partea cu amortizoarele cauta si tu pe site-ul de care ti-am zis www.stealth316.com pentru ca vei gasi destul de multe informatii utile in care sunt cuprinse si poze cu suspensia masinii.
__________________
www.ToolMan.ro

Vanzari si Service la standarde ridicate
Husqvarna|Makita|Benza|Oregon|Fronius|Unior

tel: 0244 347414 / 0721 991892
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 09:31   #33
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

merci ! Am fost zilele astea pana undeva si am observat ca la treptele mici mai ales trapta 2 -3 cind apas pedala de aceeleratie are mici momente cind intrerupe (foarte putin dar se simte) , am citit aici pe forum spunea cineva de debitmentru .....tare ma bate gandul ca nici debitmetrul meu nu este prea ok, sunt simptome pe care le-am avut si la alta masina inainte , dar nu chiar atat de grav ..si era debitmetru , eu o sa-i schimb filtru si o sa verific debitmetrul daca functioneaza bine ...ma duc la service sa-i faca un test , oricum daca e bulit va fi naspa ca precis e super scump , pana si la un renault laguna a fost 5 milioane....da la asta

Last edited by fishbone; 06-03-07 at 03:01.
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 09:33   #34
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
ba folosesc yahoo messanger si cat despre bani numa sa-ti dau un cont de al meu sa-i tranferi si de venit o sa-ti vina in maxim 15 zile piesele

nu ai mai dat nici un semn , daca mai intri pe forum te rog lasa-mi id-ul tau de messenger , merci
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 10:39   #35
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

Quote:
Originally Posted by loveextreme View Post
poze Mitsu
acum am vazut ca ai pus poze. masina ta are turbinele de care ti-am spus adica td04-13g. poti sa scoti ceva cai din ele.
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 01:26   #36
loveextreme

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

Quote:
Originally Posted by stealth r/t tt View Post
acum am vazut ca ai pus poze. masina ta are turbinele de care ti-am spus adica td04-13g. poti sa scoti ceva cai din ele.

nu stiu la care turbine te referi ...doar daca pui o poza de a mea si incercuiesti ca sa vad , cum anume se poate creste puterea ....apropo ....ma straduiesc sa gasesc filtru sport .....dar vad ca , nici DRACULEA nu mai raspunde pe aici ....nici astia pe situri nu au....nu stiu cum sa fac , vreau sa-i pun filtru conic sport....., asa , cu turbinele ....zimi si mie ce e de facut ...? thx
loveextreme is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 08:36   #37
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

man dar ti-am raspuns idul meu de yahoo este draculas_99@yahoo.com si sincer as vrea sa te ajut si turbinele le poti ajuta montand cold air intake un intercooler frontal mare momentan din cate stiu eu masina are 2 mici reporogramat computerul ECU niste evacuari mai goase modificate iesirile de la evacuare de la turbo gen down pipe
draculas is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 13:44   #38
stealth r/t tt

Stage 5
 
stealth r/t tt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 306
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

a renuntat, vad ca vinde masina.....
stealth r/t tt is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 02:59   #39
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

Bravo baieti !!! Am citit cu placere tot ce sa scris , imi place si ma bucura ca l ati ajutat pe baiat cu informatii folositoare ........asa ar trebui sa fie mai multi pe aici .Si eu am o masina mai rara pe la noi ,dar la mine nu a prea sarit nimeni cu nimik ....dar asta e alta mancare de peste !


RESPEKTELE MELE !

P.S. Pacat ca vinde masina , banuiesc ca din cauza inretinerii costisitoare.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 14:25   #40
SSIshtar

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 10
Default Re: Mithubishi 3000 GT Twinturbo 4X4

daca vinde mashina, spuneti-i sa imi dea mail ca as cumpara-o eu. ssishtar@yahoo.com
SSIshtar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -