Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-15, 20:51   #31
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Quote:
Originally Posted by megatron86 View Post
salut, poti da niste detalii legate de sonorizare?
Salut si scuze pentru raspunsul intarziat. Pot sa-ti spun ca se aude destul de bine, are multe reglaje, dreapta-stanga, punch level, bass, treble, equalizer iar basul e chiar puternic. Masina e galagioasa la viteze mari, (antifonare de mitsubishi) si sistemul compenseaza. Personal sunt multumit in mare insa nu am experienta in domeni; singurul dezavantaj pentru mine e faptul ca nu are intrare usb.

ai aici un link catre specificatiile tehnice mai detaliate
http://www.rockfordfosgate.com/produ...009-lancer-evo
__________________

Meister Production
meister_raul is offline   Reply With Quote
Old 12-02-15, 06:12   #32
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Felicitari e frumoasa masina, antifonarea da e o problema la Mitsubishi(cel putin la modelele Lancer, nu stiu la celelalte cum e) dar eu am rezolvat problema cu un sitem de evacuare de la Greddy Nu mai auzi nimic inafara de toba Modelul tau are sistem TPMS(monitorizare presiune in roti) ? Al meu e model 2014 ptr Canada si mereu isi pierde programearea si imi zice service required, pana la urma am ajuns sa-l ignor oricum nu ma deranjeaza pneul ala aprins in bord, iar presiunea o masor cel putin odata pe luna.
A2racer(Ovi) is offline   Reply With Quote
Old 12-02-15, 10:59   #33
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Quote:
Originally Posted by A2racer(Ovi) View Post
Felicitari e frumoasa masina, antifonarea da e o problema la Mitsubishi(cel putin la modelele Lancer, nu stiu la celelalte cum e) dar eu am rezolvat problema cu un sitem de evacuare de la Greddy Nu mai auzi nimic inafara de toba Modelul tau are sistem TPMS(monitorizare presiune in roti) ? Al meu e model 2014 ptr Canada si mereu isi pierde programearea si imi zice service required, pana la urma am ajuns sa-l ignor oricum nu ma deranjeaza pneul ala aprins in bord, iar presiunea o masor cel putin odata pe luna.
Multumesc, la mine e galagios si motorul putin fiind diesel. Sincer la capitolul asta sunt foarte dezamagit, pentru ca am mers cu masini mai vechi care erau cu mult peste la antifonare. Nu are nici un sistem de monitorizare a presiunii in roti (sincer nici nu stiam ca este). Cum trage benzinara?
meister_raul is offline   Reply With Quote
Old 12-02-15, 17:33   #34
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Trage foarte bine, imi place foarte mult. Cateodata am probleme cu aderenta in trapta 1 si 2 la acceleratii bruste chiar si pe asfalt uscat, motorul e aceelasi de pe Evo(4B11) doar ca e aspirat natural, 2 l, 16 v 148 cp din fabrica iara cu ce am pus eu mai mult de 5 cp nu cred ca am castigat, sufera putin de termenul ,,Torque steer'', volanul trage ori in stanga ori in dreapta la acceleratii bruste, o sa vad daca reglez problema cu jantele de 18" cu gume bridgestone, daca nu vine si o suspensie sport reglabila si vedem dupa daca se regleaza problema cu tractiunea. Intradevar si Loganul cel aveam in tara la antifonare era parca peste, in fine per total nici nu se compara cu Loganul, eu sint foarte multumit de alegere,
A2racer(Ovi) is offline   Reply With Quote
Old 15-02-15, 19:32   #35
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Quote:
Originally Posted by A2racer(Ovi) View Post
Trage foarte bine, imi place foarte mult. Cateodata am probleme cu aderenta in trapta 1 si 2 la acceleratii bruste chiar si pe asfalt uscat, motorul e aceelasi de pe Evo(4B11) doar ca e aspirat natural, 2 l, 16 v 148 cp din fabrica iara cu ce am pus eu mai mult de 5 cp nu cred ca am castigat, sufera putin de termenul ,,Torque steer'', volanul trage ori in stanga ori in dreapta la acceleratii bruste, o sa vad daca reglez problema cu jantele de 18" cu gume bridgestone, daca nu vine si o suspensie sport reglabila si vedem dupa daca se regleaza problema cu tractiunea. Intradevar si Loganul cel aveam in tara la antifonare era parca peste, in fine per total nici nu se compara cu Loganul, eu sint foarte multumit de alegere,
Asa patesc si eu cand bruschez acceleratia ) mai ales daca e putin ud. Ce zici de Evo? o fi la fel de prost antifonat ca lancer-ul?
meister_raul is offline   Reply With Quote
Old 17-02-15, 20:29   #36
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Apropo...jantele de 18 o sa-ti faca masina sa consume mai mult, si mai zgomotoasa
meister_raul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-15, 21:58   #37
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Evo-ul sincer nu stiu nu am condus niciodata, dar cand am urcat in el la salonul auto din Montreal, inchizand usa am avut cam aceelasi nivel de zgomot ca si in Lancerul meu cand e oprit, deci toate sansele sa fie lafel.
A2racer(Ovi) is offline   Reply With Quote
Old 22-02-15, 10:38   #38
meister_raul

Stage 3
 
meister_raul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 157
Member of:
[Mitsubishi]
[2 Roti]
Default Re: Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D

Quote:
Originally Posted by A2racer(Ovi) View Post
Evo-ul sincer nu stiu nu am condus niciodata, dar cand am urcat in el la salonul auto din Montreal, inchizand usa am avut cam aceelasi nivel de zgomot ca si in Lancerul meu cand e oprit, deci toate sansele sa fie lafel.
M-am urcat si eu acum 2 ani si mi s-a parut la fel...pacat, ar fi fost o masina sport accesibila din multe puncte de vedere.
meister_raul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -