Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Masina mea Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-10, 20:28   #76
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

lasa baluba cine rade la urma rade mai bine
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 20:41   #77
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

Quote:
Originally Posted by baluba View Post
Motorul meu a fost a doua oara spart,prima oara neumbland in motor,iar a doua oara umbland in motor...ca sa va dati seama ,subtil cum se scrie pe topic,mi-am schimbat mecanicul iar electronica mi-o voi face cu aceiasi firma cu care am inceput proiectul.....cand masina va fi pe strazi va voi prezenta proiectul in totalitate si oamenii care au lucrat la acest proiect..(bucurati-va de joaca=)) Va doresc o seara buna
Mult noroc!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 21:22   #78
bikks

Stage 5
 
bikks's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of:
[Mitsubishi]
[Pole Position Racers]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

nasoala situatie...de partea mecanica pot sa spun ca te-ai dus la cine trebuie, testat , forjat merge tipla si dupa 20.000km....partea electronica este in totalitate decizia ta...nu am incercat,nu am testat...tu sti cel mai bine...mult noroc!
__________________
COMBGORJ SA
bikks is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 09:01   #79
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

Dupa parerea mea,cel mai bine e sa il lasam pe marele propietar sa isi termine masina !!! ca daca masina e gata asta iar provoca pe toata lumea si la toate cursele o sa participe !!!
Acum este pe maini bune , domnul ,,DOCTOR DE SUBARU'' EDU!!!! tot un mecanic de Subaru o sa faca masina asta iar BOMBA !!!!
Succes Baluba in Proiectul asta care cu putin chinion se prelungeste !!!!dar si cand e gata ... e o vorba : cine a fost bomba ... o sa mai fie !!!!
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 09:42   #80
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Smile Re: masina mea Mitsubishi evo IX

La masina mea se lucreaza din spor! pacat ca nu prind si eu activitatile anului asta !!! dar la anul promit sa particip la toate evenimentele si sa sterg toate rautatile scrise!!! si sa certific lucrurile facute la masina mea !!! nu cred ca mai dureaza foarte mult proiectul !!! pe o scara de la 1 la 10 , suntem pe undeva pe la 7!! Auzi la Toba^,, doctor de subaru''pai nu suntem noi frati toba^?? impartim tot nu ??
__________________
ANONYMOUS NR 1
baluba is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 09:49   #81
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

desi nu am avut mereu relatii bune cu baluba avand in vedere ca era f usor influentabil, l-am avertizat data fiind experienta cu masina mea sa nu-si faca masina in romania
si de la 1500euro si 11,5 sec pe 400m la 306 cp a ajuns sa bage zeci de mii si 0 sec 400m
macar audi meu mai mergea din cand in cand,dar sa stai cu masina de 1 an nu te ajuta sa raspunzi provocarilor baluba
asa ca du-te frumusel afara si fa-ti masina bomba
__________________
www.czr.ro

Last edited by CZR; 22-10-10 at 09:52.
CZR is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 11:09   #82
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

relatiile mele cu CZR-u nu au fost mereu bune !!! normal ca am acceptat provocarea cu el si a fost un finish fericit pt mine !!!!))cat despre masina mea ! eu cred ca performanta se face si in Romania ! am vazut multe masini facute afara care au mers cateva curse ,dupa care nu am mai auzit de ele nimic !!!!!!! asa ca imi voi duce proiectul la sfarsit cu cei care mi-au fost alaturi in perioada aceasta ! nu am spus cu cine si cum !!! acum suntem la stadiul de motor!asa ca spun cine se ocupa de el ,EDU STAN ! restul la momentul oportun ! sper sa ajung cu masina la momentul cand lumea o sa spuna ,,se fac masini si in Romania
baluba is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 17:55   #83
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

O alegere foarte buna EDU STAN ,numai eu stiu 2 masinii care merg pe strazi de mai bine de 1 an si pe partea mecanica....no comment!!!

Bafta frate cu masina,ca acum sunt constient ca va iesi fortaaaaa!Te pup!
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 17:56   #84
Ernest

Stage 5
 
Ernest's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 835
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[BMW]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

Asteptam masina pe strazi !!!! o sa fie ceva aparte
Ernest is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 08:47   #85
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

mai baluba,nu mai fi copil,masina ta nu e pe strada de 1an si daca-mi amintesc bine eu nu te-am provocat ci tu ma rugai sa ma dau cu tine chiar daca ti-am zis ca am niste probleme dupa ce ma dadusem cu sebi pe a1 in drum spre pitesti
vreau sa aud si eu un proiect facut in ro care merge,nu vise si motoare arse si cp pe hartie
cele mai tari masini sunt porsche de bihor si evo de braila masini facute integral afara
mult succes in proiectul tau si... cum zice ernest... sa vedem masina pe strada!
CZR is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 13:05   #86
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

Bafta multa cu masina!
Bafta si lui CZR (mereu mi-a placut acea masina)
p.s. Cezar, masina mea inca merge...dar, nu este una de top, e ok pt ce imi trebuie mie
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 15:07   #87
czt-u

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 167
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

parca este un evo rosu in timisoara facut in ro care scoate 11.2
czt-u is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 15:22   #88
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

@ radu : ai dreptate,mereu cei care au vrut in top, au avut probleme la fiabilitate datorita bugetului sau datorita lipsei de experienta a tunerilor romani si din pacate si mie mi-a placut mai mult decat trebuia masina mea,trebuia sa ma axez pe ceva sportiv din sange
@ czt: ai dreptate,imi cer scuze fata de jef, nu stiu cat de fiabila este masina in configuratia actuala,de cand a scos 11,2,dar nici macar porscheul de bh nu merge pe roti,vine cu platforma la curse, din motive de siguranta
in concluzie, parerea mea e ca sebi este cel mai bun din tara in materie de electronica la japoneze, dar cand modificarile sunt majore... nu poti condamna pe skn sau pe rc ca masina nu merge...cum nici eu nu l-am condamnat pe florin ca masina mea mergea o zi si 100 nu
CZR is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 17:41   #89
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

Cezar eu imi doresc sa raman copil !ce vrei sa devin puriu ? masina mea face un an de cand nu a mai participat la curse pt ca eu mi-am dorit sa trec la alt nivel ...ca daca era sa o fac cum a fost prima data ,era gata intr-o luna ! decat sa fie mereu pe strada si o cursa sa mearga masina si 30 nu ! mai bine ma dau 3 ani si pauza 1 an !eu am inceput sa bag banii in masina,intr-un an de criza,cand lumea nu isi mai schimba nici placutele de frana !nu mi-a fost usor .sa nu inceapa discuiile inutile pe forum , prin cele scrise de mine mai sus nu am vrut sa lovesc pe nimeni si nu a fost un post cu substrat !
baluba is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 23:04   #90
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: masina mea Mitsubishi evo IX

din cate stiu eu o sa fie o masina schimbata total !si motor si exterior!Succes baluba in acest proiect al tau !
Asa cum nici eu nu am fost in legaturi foarte bune cu CZR-u)) intr-un anume moment))vreau sa zic ca mereu a fost unul dintre cei laudati de catre mine,ca a fost cel mai pasionat dintre pasionati !ca a bagat bani intr-o masina si mereu a inceput proiecte noi doar sa isi duca pasiunea intr-un apogeu CZR-ist!!
Acum se apropie si Catalin de un apogeu Balubist !!))
Eu zic sa il sustinem pe Baluba si sa nu stam sa arucam cu noroi in alegerile lui,sa il lasam sa isi faca treaba ,rar se mai gasesc pasionati care sa inceapa , iar si iar proiectul cu masina de la zero!Asa si noi o sa progresam cu proiectele noastre pt a face ceva a il depasii ! avem toti de castigat !!!!!!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -