Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SUBARU > Masina mea Subaru

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-06, 05:23   #316
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Quote:
Originally Posted by 79BYG
si totusi Seby ... crezi ca pe o distanta de 1000 m ai putea face fata unui motor .. tinand cont de modificarile radicale care le are masina ?
Motoarele nu sunt tinta mea.
Nu ma veti vedea in curse cu motoarele decat in postura de motociclist.
O cursa de 1000m pentru mine nu exista dar asa in general va pot spune ca un motor e f periculos pana la 200 dupa care multe msini le fac probleme.
Circula pe net un film interesant cu o cursa intre un avion, un motor si un porsche turbo. Dupa ce vedeti ala o sa intelegeti multe. Nu-l am.
__________________
Professional DynoTuning
[email protected]
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-03-06, 02:12   #317
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Smile re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

ok.. am inteles..Atunci : ce masina crezi ca ora acuala din ROMANIA iti poate pune probleme sau care crezi ca este un redutabil adversar pe distanta de 1000 m ?
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 23-03-06, 05:58   #318
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Quote:
Originally Posted by 79BYG
ok.. am inteles..Atunci : ce masina crezi ca ora acuala din ROMANIA iti poate pune probleme sau care crezi ca este un redutabil adversar pe distanta de 1000 m ?
1000m imi convine mai mult decat 400 si aici cred ca nici una insa cursele sunt 400 asa ca sa nu vorbim pe langa subiect. Nu agreez curse decat pe 400 metri asa cum e peste tot in lume.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-03-06, 18:12   #319
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

ok mersi de raspuns...poate poti sa ne mai oferi ceva filme din timpul testelor pe care le-ai mai facut cu masina..
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 25-03-06, 00:37   #320
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

E adevarat ca sunt cam zgarcit cu asta. Voi pune cate ceva dar nu prea mult.
Date exacte nu voi publica.
Acum e in lucru, astepta inca cateva piese. probabil intr-o luna e gata.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-03-06, 09:23   #321
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 475
Member of:
[RENAULT]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

sebastian , daca mai astepti niste piese, sa inteleg ca nu o vom vedea la 'lucru' pe 9 aprilie ?! ar fi pacat daca nu vei veni cu ea . macar sa o vedem pe viu, daca nu in actiune, ( vorbesc din punctul meu de vedere care nu sunt din bucuresti ). am asteptat sa vina caldura ca sa inceapa cursele pentru a vedea GREII in actiune.
PS : daca mai ai filme cu masina pune-le sa le vedem si noi sa se bucure si sufletul nostru . multumesc.
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
Old 25-03-06, 12:27   #322
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Sper sa fie gata insa cred ca piesele mai intarzie si asta ma irita insa cand vrei calitate faci sacrificii.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 09:39   #323
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

legat de exterior (pentru usurare)... pentru STI exista ca la alte masini putintel mai vechi kituri exterioare de carbon sau kevlar? Adica bara fata, praguri, plafon, bara spate, aripi?

PS: scuze de offtopic dar am vazut pe un oarecare site japonez ulei custom folosit in WRC 15W50... o fi asta cel mai bun pentru Subaru? ca din ce am inteles eu cam asa ceva ar fi!
__________________
fel de fel de oameni cu fel de fel de idei: PUTINE SI FIXE!!!
SCUMP doamna SCUMP, dincolo era mai ieftin!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 16:34   #324
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Urmeaza insa mai sunt dedesupturi de lucrat.
Uleiul cel mai bun nu-l cunosc dar la wrc au alte tolerante insa nu cred ca ai avut ocazia sa vezi ce toarna ei in motor vreodata. Reclama e altceva.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 16:40   #325
AudiPerformance

Stage 5
 
AudiPerformance's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 804
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

era vreo 25$ litrul.. banuiesc ca nu era vreo prostie la preturile astea si mai ales ca nu este vorba de vreo firma obscura (cea care il comercializa)

ciudat mi s-a parut faptul ca era ambalat in niste bidoane care semanau mai mult cu bidoane de lichid de parbriz nu a ulei...

nu am avut aceasta ocazie cum de fapt nu stiu cati se pot lauda ca au vazut asa ceva! Cert este ca din ce am citit Subaru si Mitsubishi folosesc niste uleiuri putin mai complexe decat celelalte marci din cauza arhitecturii interne a motorului... Tolerantele sunt altele pentru ca modul de utilizare este altul!
AudiPerformance is offline   Reply With Quote
Old 27-03-06, 17:55   #326
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Nu stapanesc asta.
Am cataloage cu multe modele de uleiuri di Japonia care clar sunt f bune.
Exista si ulei pt client, special in fuctie de caietul de sarcini.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-04-06, 02:48   #327
BogdanCasian

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 12
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

scuze ca nu vorbesc la subiect , am un impreza gt 98 si vreau sa ma duc la master tuner sa ii pun chip... crezi ca e bine ce fac?
BogdanCasian is offline   Reply With Quote
Old 05-04-06, 02:55   #328
BogdanCasian

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 12
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

cateva poze...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01911.JPG
Views:	212
Size:	152.0 KB
ID:	83402   Click image for larger version

Name:	DSC01912.JPG
Views:	175
Size:	143.4 KB
ID:	83403   Click image for larger version

Name:	DSC01913.JPG
Views:	228
Size:	150.3 KB
ID:	83404  

Click image for larger version

Name:	DSC01914.JPG
Views:	108
Size:	147.5 KB
ID:	83405   Click image for larger version

Name:	DSC01915.JPG
Views:	125
Size:	140.7 KB
ID:	83406  
BogdanCasian is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 00:40   #329
BogdanCasian

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 12
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Sebastian , poti sa imi dai si cateva detalii? ..am o intrebare de ce nu l-ai luat albastru?...oricum este extraordinar sa ai noroc de el...
BogdanCasian is offline   Reply With Quote
Old 07-04-06, 17:01   #330
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing

Nu imi place albastru iar editile limitate de STI sunt argintii.
Nu are importanta pretul este de cateva ori cat masina.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -