Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-07, 13:48   #16
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Un DRAC batran

firma mercedes incepe sa piarda clienti din cauza calitatii la modele comune cum ar fi C,E, Class ,au devenit masini mai slabe decat mitshubisi sau honda iar SL73AMG stiu eu unu de vanzare la un mos in Scottsdale Arizona vrea 25.000$ pe el are vre-o 30.000 mile la bord dar este in perfecta stare ! mie unu nu-mi place iar 630i aici sunt cam 2000-4000 $ cheap cars
draculas is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 00:11   #17
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Un DRAC batran

draculas, SL-ul ala daca e pe bune , e super pret , avand in vedere ca SL73 AMG e o masina destul de rara (83 de bucati, imparte acelasi motor cu pagani zonda etc)

iar legat de S-ul nou, S320 cdi 25.000 km la activi nu am avut absolui nici o problema , C220cdi 230.000 km si in afara de cateva probleme electrice are inca piesele originale
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 07:55   #18
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Un DRAC batran

S class sunt inca bune dar eu ma refer la lower class de la mercedes iar sl-ul ala e pe bune dar nu-mi place chiar asa de tare sa fiu sincer iar dupa cum spui c220 cateva "probleme electrice" uita-te la vechile modele mercedes 1976 si nu au nici o problema electrica ! spre exemplu.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 20:41   #19
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Un DRAC batran

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
S class sunt inca bune dar eu ma refer la lower class de la mercedes iar sl-ul ala e pe bune dar nu-mi place chiar asa de tare sa fiu sincer iar dupa cum spui c220 cateva "probleme electrice" uita-te la vechile modele mercedes 1976 si nu au nici o problema electrica ! spre exemplu.
pai mercedesurile mai vechi nu aveau probleme electrice pentru ca lipsea electronica de la ele , dar iti dau dreptate oricand un 190e 2.5 16v decat orice C-class din ziua de azi (in afara de C63 AMG)

oricum probleme electrice are si bmw si audi etc...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 10:14   #20
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Un DRAC batran

jantele sunt super..
canon is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 15:41   #21
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Un DRAC batran

exact cum a spus victim,la mercedes vechi nu is probleme electronice,pt ca nu au nimic electronic...sau ma rog,aproape nimic.E normal ca din cand in cand sa mai ai probleme,de exemplu eu,la o masina (nu conteaza marca) iarna,am vrut sa configurez oglinzile electrice,si nu mi-a dat prin cap sa le incalzesc intai,si s-a ars motorasul ala,pt ca era inghetat...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 02:49   #22
amg_0001

Stage 3
 
amg_0001's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 115
Default Re: Un DRAC batran

Quote:
Originally Posted by BMG View Post
Mercedes 500sl 04/1990, 4973 ccm, 230 kw-320ps, automatik 133000km
este o bijuterie de masina, fostul proprietar a pastrato ff bine are cateva mici probleme care o sa i le remediez cat de curand (prelata este electrica si nu functioneaza perfect tot timpul, cateva zgarieturi si o mica infundatura a usii dreapta).
as vrea sa ii fac cateva mici modificari:
volanul as vrea sa il schimb cu unul de lemn.
grila din fata si inca cateva componente as vrea sa le inlocuiesc cu unele din crom.
cel mai mult ma deranjeaza culoarea din interios mi se pare o culoare tiganeasca. pt aceasta mutare trebe sa o duc in ro ca aici este ff scump.
alte modificari in exterior nu prea stiu ce as putea sa ii fac avand in vedere ca este o masina destul de veche si are o linie clasica.
oricum sugestii si pareri din partea voastra nu mi'ar strica.

Numai Bine!
Frumoasa batrina .pastreazo cit se poate de original . si valoarea ei va creste .So stapinesti sanatos
amg_0001 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -