Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-14, 17:38   #1
topmarius

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1
Default Daimler Benz nu are piese de schimb...! Atentie ce masini va cumparati!

Salut,

Am o problema pe care vreau sa o aduc la cunostinta tuturor posesorilor de Mercedes si sa cer totodata ajutor/sfaturi pentru a iesi din acest impas...
Pe scurt sunt posesorul unui B180 CDI 2006, cutie automata si mi s-a stricat calculatorul de la cutie (cel care contine si blocul de valve). Acum mai bine de 2 luni am fost la reprezentanta Mecedes - Autoklass Pipera - unde am comandat SI PLATIT in avans ansamblul necesar a fi schimbat. Au trecut mai bine de 2 luni iar firma Mercedes nu poate spune nici acum cand va fi livrata piesa...?!? Ati mai intalnit asa ceva? Pare incredibil insa renumita firma Mecedes Benz nu poate asigura o piesa pentru o masina produsa de ea...!!! Banii au fost luati, comanda facuta insa...atat! Nimeni nu stie numic, reprezentantii Autoklass nu primesc niciun raspuns de la Daimler Benz privitor la aceasta problema... Ce ar trebui sa fac? Ca sa nu spun ca acum ceva timp intreband direct la firma Mercedes in Germania cum pot instala un dispozitiv tempomat pe masina mi s-a recomandat sa cumpar un Mercedes model 2014 care are si tempomat...!!! Ati mai intalnit asemenea bataie de joc din partea unei firme asa de mari ?!? Cum as putea rezolva problema?

Multumesc
topmarius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -