Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-07, 23:38   #31
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

la cum vb denota ca esti mai prost decat credeam.
pai ma boule,in poze nu se vede turbina ma fraiere+ca aia de diesel intra dupa 1500 si nu dupa 2500 ca doar nu e benzina.
motorul de 2500 e in 5 pistoane pe cand in poze se vad 4 la admisie + cutia de viteze,care este in 4 trepte si a venit numai pe motorul de 2000.eu cand aveam de-a face cu motoarele astea tu erai in ....

eu ti-am vorbit civilizat asa trebuia sa-mi vorbesti si tu ca altfel e pacat sa nu te caut si o sa-ti para rau
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 23:47   #32
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default

daca te-ai simtit jignit imi pare rau pt ce am zis... dar I la mana motoru acela nu ma dau mare expert asa scrie in acte k este acu nuj ... oi fi yo mai prost si mai mic da am timp destul sa invat ... ce e cert e ca motorul acela are 20.000km pot baga mana in foc ... scuze din nou pt cele zise , o sa fac poze la acte sa iti arat ...

aaaa si aprp motorul nu conteaza asa mult pt k masina m-am decis sa o pastrez pt. show nu pt motor....
__________________
THE FUTURE BELONGS TO THE FEW OF US STILL WILLING TO GET OUR HANDS DIRTY.

Last edited by aleks; 28-01-08 at 08:49.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 23:57   #33
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by alexzander407 View Post
yo nus de ce nu puteai sa zici uite vere mie mi se pare k aia e nenregula aia aia si aia si gata da deh ... nu se poate un forum civilizat... uite o sa caut actele de la masina zilele astea o sa le fac neste poze si o sa iti arat cat de penal poti sa fii.... NUMAI BINE
penal poti fi tu la ce baliverne poti emite.auzi,180 in treapta a 3 si mai era pedala.

intereseaza-te si o sa vezi ca modelele de mercedes din 90 incoace sunt cu bandouri late,pe cand tu ai cu bandouri subtiri.

imi poti arata in pozele pe care le-ai postat turbina si mai ales al 5-lea cilindru?si cum ai ajuns la concluzia ca ai 138 cp?ai vreun stand pe acolo?sau este ascuns dupa tractorul ala?

spre cultura ta generala,motoarele cu inceput de uzura incep sa arunce gaze pe la capacul de umplere ulei si pe la furtunul de recirculare gaze(vezi poza unde este umed capacul culbutorilor)

p.s.daca ai postat totul din auzite si din necunostinta de cauza imi cer iertare ca tare mi-e mila de tine
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 00:27   #34
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default

imi cer scuze ... 300zxtt chiar a avut dreptate m-am uitat atent si motorul chiar e de 2000cm non turbo deci rezulta k sunt un PROST... dar actele sunt si mai proaste pt k scrie k motorul omologat pe ea e de 2.5 TD deci e un mare cacat... masina nu va disparea in ceata cum fac majoritatea .... deocamdata barile si ornamentele o sa fie vopsite in culoarea caroseriei luna aceasta .... jentile v-or urma dupa ce masina va fi inscrisa ... si balivernele cu 180 intra 3-a crek tata are un sofer tare PROST ... in fine numai conteaza ce a fost a fost si eu sunt cam TAMPIT... repet masina nu va disparea in ceata si nici eu de altfel ...indur consecintele .....

cer ajutorul unui moderator pt. a schimba titlul threadului fara 2.5 Turbo Diesel .... IMI CER SCUZE FATA DE TOTI ...

asa e ... mi-am turnat singur cenusa in cap ... dar macar am abitia sa merg mai departe si nu ma infund in rusine am facut o chestie foarte proasta ... si motoru cum nu prea ma interesat cum masina o aveam de multi timp(vreo 4ani) ,dar nu trecusem pe la ea , am cautat actele am facut 2-3 poze si am zis k mi-o fac masina de suflet ... ceea ce o sa si fac ... vb aia platesti pentru greselile facute desi nu prea ar trebui sa mai vb .... am dat dovada de prostie si incredere oarba vorba ta... ceea ce mi sa parut ciudat si mie prima data a fost k nu vedeam decat 4 pistoane la admisie in fine acum numai conteaza ... weekendul acesta barile vor fi vopsite si puse pe masina in culoarea caroseriei si niste poze cu interiorul....

Last edited by aleks; 28-01-08 at 08:53.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 18:57   #35
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default

mersi din suflet si mii de scuze din nou pt cuvinte ...apropo uleiul de pe motor e de 4 ani )sa nu radeti de cand a fost adus pt ca inca mai avand ulei in el a curs pe la capac ...

apropo proiectul stagneaza din cauza normelor europene si fiind non euro .... WISH ME LUCK

Last edited by aleks; 28-01-08 at 08:57.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 20:45   #36
alex_starGOD

Stage 3
 
alex_starGOD's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 156
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by alexzander407 View Post
apropo proiectul stagneaza din cauza normelor europene si fiind non euro .... WISH ME LUCK
Stai linistit ca nu s-a suparat nimeni ). Si mai stai inca o data linistit pt ca deja le-a dat M#*E U.E. si au zis ca legea nu este europeana, si ne vor da in judecata daca nu o scoatem ) Asa ca...traiasca U.E. ca le da peste bot tuturor m&*stilor astia care credeau ca au dat lovitura cu legile c*rului...Numai la umplutul buzunarelor personale le sta gandul...
__________________
Mercedes 190E 2.0 -118 CP

Mercedes C-Klasse 180 - 122 CP
alex_starGOD is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 20:50   #37
neb1dalex

Stage 2
 
neb1dalex's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

E cam complicat cu actele si cu motorul. verifica-ti seriile la caroserie(ca la motor nu are rost) si daca nu corespund nici la caroserie poti sa o tii in garaj linistit. Cred ca taicatau nu a tinut-o 4 ani degeaba in garaj. Poate stie mai multe. Daca ai reusi sa faci rost de actele bune ale masinii ar fi super ok iar daca seriile la caroserie iti corespund cu cele de pe talon si nus "manarite" mai ai o sansa sa faci rost de o factur pe motor si sa mergi cu ea la rar sa-ti treaca motorul pe cartea tehnica.

Daca e manareala si sta prost cu toate seriile, numai cu manareala mai poti sa o scoti, dar e riscant.

Oricum bafta.
__________________


Mercedes 124 200D CV 11 UNU :: Mercedes 123(Cobra) 200D CV 89 ALY :: Mercedes 123(Cobra) 2400D :: Am avut si Mercedes 115(Bot de cal) 200D, si daca o sa imi schimb masina, tot Mercedes va fi.
neb1dalex is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 22:22   #38
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default

Quote:
Originally Posted by neb1dalex View Post
E cam complicat cu actele si cu motorul. verifica-ti seriile la caroserie(ca la motor nu are rost) si daca nu corespund nici la caroserie poti sa o tii in garaj linistit. Cred ca taicatau nu a tinut-o 4 ani degeaba in garaj. Poate stie mai multe. Daca ai reusi sa faci rost de actele bune ale masinii ar fi super ok iar daca seriile la caroserie iti corespund cu cele de pe talon si nus "manarite" mai ai o sansa sa faci rost de o factur pe motor si sa mergi cu ea la rar sa-ti treaca motorul pe cartea tehnica.

Daca e manareala si sta prost cu toate seriile, numai cu manareala mai poti sa o scoti, dar e riscant.

Oricum bafta.
a tinuto k nu avut timp de ea si nici decum nu e vorba k seriile sa nu corespunda e o chestie cu un contract de vanzare cumparare mai complicat pt k firma pe care era inregistrata masina a fost lichidata si tre facut un proces pentru a demonstra k masina a fost vanduta inainte de lichidare deci intelegi... si uitasem motoru e trecut pe cartea tehnica(nu ma intreba cum oricum multe relatii ... pe la RAR)


Quote:
Originally Posted by alex_starGOD View Post
Stai linistit ca nu s-a suparat nimeni ). Si mai stai inca o data linistit pt ca deja le-a dat M#*E U.E. si au zis ca legea nu este europeana, si ne vor da in judecata daca nu o scoatem ) Asa ca...traiasca U.E. ca le da peste bot tuturor m&*stilor astia care credeau ca au dat lovitura cu legile c*rului...Numai la umplutul buzunarelor personale le sta gandul...
deabia acum am vazut postul am vb si cu tata si a zis k o sa se intereseze k deocamdata nu se stie daca treaba sta ok si numai e pr. cu euro-u' asta o scot la cap si va promit k la primu tuning fest din vara sunt prezent ... cu ea in stare terminala


vesti bucuratoare pt mine!!!!! masina o sa o inscriu in primavara am aflat din surse sigure k taxele acelea pt euro nu o sa mai fie puse in practica !!!! wish me luck.. in week-end o sa pun ceva poze dak reusesc si cu barile vopsite ar fi ideal dak nu doar cu ele date jos ....!!!

Last edited by aleks; 28-01-08 at 08:59.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-07, 11:15   #39
Alecsinho

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 88
Thumbs down Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

astea-s barile alea de zici de 2 ani ca le vopsesti si nu le-ai mai vopsit sau mi se pare sau sunt eu noob si tu ai luat vro 5 seturi pana acum... a si te rog eu sa ma inveti si pe mine la dacia lu bunicu cum sa dau 180 in a 3-a si vopseste dreaq barile alea o data lasa fetitzele...
Alecsinho is offline   Reply With Quote
Old 10-01-07, 13:26   #40
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

ete daca vrei vii cu mine sambata sa le dam jos ... sa le si ducem la vopsit ... dai un telezgomot sa ma anunti sa trec sa te i-au
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 05:15   #41
DirtBike

Stage 2
 
DirtBike's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 26
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

deci era sa cad sub masa de ras cand am vazut ce poate capul unora , cum sa fii atat de naiv ? In locul tau faceam cumva sa ramana motorul ala de 2.3 16v din ce ai spus ca are se poate repara fara prea mari probleme si atunci fugea frate 180 in a 3`a
DirtBike is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 14:01   #42
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by alexzander407 View Post
ete daca vrei vii cu mine sambata sa le dam jos ... sa le si ducem la vopsit ... dai un telezgomot sa ma anunti sa trec sa te i-au
hai bro asteptai toata ziua sa suni sa mergem sa le demontam si tu???
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 13-01-07, 14:47   #43
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by DirtBike View Post
deci era sa cad sub masa de ras cand am vazut ce poate capul unora , cum sa fii atat de naiv ? In locul tau faceam cumva sa ramana motorul ala de 2.3 16v din ce ai spus ca are se poate repara fara prea mari probleme si atunci fugea frate 180 in a 3`a
nu era 2,3 16V dupa kitul de caroserie.eventual era 2.0 sau 2,3 normal si chiar daca era 2,3 tot nu ajungea la 180 in tr3
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 14-01-07, 21:05   #44
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by Laure2fast View Post
hai bro asteptai toata ziua sa suni sa mergem sa le demontam si tu???
bah ************* au inchis aia garaju si trasara chiulu de la servici si il pusai pe tata sa sune sa vada dak mai sunt si cik sefule plecara toti , ma besteama astia dak nu oi gasii yo masina zgariata )... )=)) oricum facui cacatu praf ma dusai azi cu dani si ma enervai si numai facui nemec ...

Last edited by alexzander407; 14-01-07 at 21:07.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-07, 16:46   #45
alex_starGOD

Stage 3
 
alex_starGOD's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 156
Default Re: 190 E 2.5 Turbo Diesel (red Devil)

Quote:
Originally Posted by DirtBike View Post
deci era sa cad sub masa de ras cand am vazut ce poate capul unora , cum sa fii atat de naiv ? In locul tau faceam cumva sa ramana motorul ala de 2.3 16v din ce ai spus ca are se poate repara fara prea mari probleme si atunci fugea frate 180 in a 3`a
Mah esti nebun ? De unde ai scos-o si pe asta ? Pai nu fuge w124-ul lui unchimiu cu 180 intr-a 3-a...si doamne iarta-ma...are motor de 3 litri...Auzi, si fuge 2.3-ul ala ...
alex_starGOD is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -