Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Masina mea Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-06, 22:31   #16
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: my 1996 E 200 CABRIO

Quote:
Originally Posted by benz
Prelata in stare beton. nici cand ploua nu o scot din garaj, iarna nu a vazut nici una, are doar 39000km in 8 ani de cand e la mine. CL600 .....RACHETA, astept sa il vad. merge de rupe apropo, ce merz ai lipit de copac si cum ai reusit?
Wtcvictim Bafta de pe acum la bac si de ai probleme cu Merzu da un tel si te trimit la un mecanic beton AM PUS CEVA POZE CU EX MERZ MEU.cE ZICETI?BENZ POWER
am ceva problm... tot se ard becurile pe el, fara nici un motiv ... cred ca ii ceva la tablou de siguranta ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 21:40   #17
benz

Stage 1
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 19
Default Re: my 1996 E 200 CABRIO

Mergi la un electrician de la mercedes sa vada daca sunt toate becurile bune(ca si wati si ca tip sau ceva relee)mai stiu un baiat cu aceeasi problema, daca te uiti pe net si cauti mercedes cdi vezi cate procese are mercedesul in legatura cu clasa C- Lemon Law-se spune ca clasa C nu e reusita, ca sunt f slabe materialele interioare, nu tin bucsile....etc...eu stiu doar ca daca ai un mecedes bun nu taxi, nici de firma cum sunt 90% din cele aduse la noi in tara, orice merz te duce multi km.Eu am avut 5 mercedesuri 190 cu km (300000-750000) de care se spunea ca sunt slabe, si toate au mers super.Ultimul 190D 2.5 avea 7000000 km cand l-am vandut si mergea beton.
benz is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 21:49   #18
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: my 1996 E 200 CABRIO

Quote:
Originally Posted by benz
Mergi la un electrician de la mercedes sa vada daca sunt toate becurile bune(ca si wati si ca tip sau ceva relee)mai stiu un baiat cu aceeasi problema, daca te uiti pe net si cauti mercedes cdi vezi cate procese are mercedesul in legatura cu clasa C- Lemon Law-se spune ca clasa C nu e reusita, ca sunt f slabe materialele interioare, nu tin bucsile....etc...eu stiu doar ca daca ai un mecedes bun nu taxi, nici de firma cum sunt 90% din cele aduse la noi in tara, orice merz te duce multi km.Eu am avut 5 mercedesuri 190 cu km (300000-750000) de care se spunea ca sunt slabe, si toate au mers super.Ultimul 190D 2.5 avea 7000000 km cand l-am vandut si mergea beton.
am dus masina la mercedes , si la cel mai bun mecanic din oras , dar ei is nesimtiti si prefera sa schimbe becurile in loc sa umble la tablou , pe faza asta am ramasa si fara scaunu din dreapta....
--masina e luata de noua deci problema cu taxi cade, in afara de problema cu partea electrica nu prea am mai avut probleme cu masina doar am mai schimbat ceva bucse (masina a fost condusa pe un drum incredibil de distrus)... si tatal meu e fan mercedes , a avut multe benzuri , 200D, 600 SEL , microbuzele acelea 200D,parca asa le zicea ( 4 la numar) momentan si un sprinter si intentioneaza in curand sa inbogateasca colectia cu un ML sau S..
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 13:18   #19
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: my 1996 E 200 CABRIO

am avut un 190 benzinar ,sportline dar nu combi.
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 24-04-07, 01:55   #20
Cipa

Stage 3
 
Cipa's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 76
Default Re: my 1996 E 200 CABRIO

Superba masina !!! Se vede ca e ingrijita !!! S`o stapanesti sanatos!!! Ai idee la cat ajunge una acuma? Mi`ar place sa`mi schimb C`ul din 95 cu asa ceva sau un SEC
__________________
BENZ POWER !!!
Cipa is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -