Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 17-04-08, 12:22   #16
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: accordul meu cu honda

Quote:
Originally Posted by fullnoise View Post
si zici k tu ai facut pozele?asta nu o mai cred! oricum sa o stapanesti sanatos
pozele nu sunt facute de mine personal ca nu sunt fotograf.sunt facute de un prieten bun care este expert in arta fotografica.
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 12:27   #17
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: accordul meu cu honda

iar despre discutia diesel vs benzina nu vreau sa intru in polemici cu nimeni dar eu raman totusi la parerea mea ca pe 150 m dieselul face benzina.am probat aceasta teorie cu golf 4 diesel 140 cp si 290 nm cuplu(masurati),si am facut multe benzinare chiar si turbo.
__________________
www.folie-omologata.ro
FOLII AUTO PROFESIONALE OMOLOGATE R.A.R. SI POLITIE
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 13:23   #18
doggz
Honda Driver

Stage 5
 
doggz's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 396
Member of:
[Honda]
[4 Speed Squad]
Default Re: accordul meu cu honda

chiar as fi curios sa vad cum trage un diesel de la Honda...am condus un Prelude de 140 de cai, non VTEC, nu m-a impresionat deloc...(adica in comparatie cu a mea, ma refeream)

Aaa..si apropo, ce preturi ai la folie...ca vreau sa-mi pun la a mea...2 geamuri laterale fata si cel mic din spate, preturi separate daca se poate...
Sper ca pentru fratii Hondari, ai preturile alea...stii tu

PS Ti-am pus si o poza, ca sa-ti faci o idee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01910.JPG
Views:	147
Size:	531.2 KB
ID:	513741  
__________________
Honda Type-R FN2, 2.0 DOHC VTEC
EX. Honda Civic Crx Del Sol, 1.6 VTEC Esi, Milano Red
EX. Honda Civic Hatchback 1.5 Lsi, Milano Red
doggz is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 21:24   #19
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: accordul meu cu honda

Quote:
Originally Posted by doggz View Post
chiar as fi curios sa vad cum trage un diesel de la Honda...am condus un Prelude de 140 de cai, non VTEC, nu m-a impresionat deloc...(adica in comparatie cu a mea, ma refeream)

Aaa..si apropo, ce preturi ai la folie...ca vreau sa-mi pun la a mea...2 geamuri laterale fata si cel mic din spate, preturi separate daca se poate...
Sper ca pentru fratii Hondari, ai preturile alea...stii tu

PS Ti-am pus si o poza, ca sa-ti faci o idee
pentru masina ta cele doua laterale fata sunt 180 ron iar luneta 200 ron.
pret ptr toata masina 350 ron.
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Old 23-04-08, 23:17   #20
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default Re: accordul meu cu honda

Fuge bine masina cu motorul diesel de la honda dar sa nu exageram. Chiar pus pe Civic si tunat la 170CP nu face minuni in fata unui benzinar precum type-r. Dar oricum ramane un motor diesel honda, mult mai rafinat decat tractorasele nemtesti.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 08:26   #21
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: accordul meu cu honda

Quote:
Originally Posted by Doc View Post
Fuge bine masina cu motorul diesel de la honda dar sa nu exageram. Chiar pus pe Civic si tunat la 170CP nu face minuni in fata unui benzinar precum type-r. Dar oricum ramane un motor diesel honda, mult mai rafinat decat tractorasele nemtesti.
Ce ai spus tu acum ma face sa rad...... Nu o spun cu rautate dar lumea aici spune exact opusul. Ca europenele au motoare mai rafinate si ca sunt peste "troshcoletele" japoneze. Lumea prefera exact ce nu prea are in jur. In Ro "Mi-am luat japoneza " aici "Mi-am luat o europeana "
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 12:46   #22
BascaBV

Stage 5
 
BascaBV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 451
Member of:
[Honda]
Default Re: accordul meu cu honda

Bah ce tot va luatzi de consateanu' meu ... i've seen it with my eyes ... a facut un Audi A4 de 180 de calutzi daca nu ma insel ... atat avea DURU ... nu? Eiii.... si cine zicea ca nu merg nemtzeshtile(oricum nu la fel ca hooooondaaaa )
__________________
HondaLover
BascaBV is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 00:10   #23
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: accordul meu cu honda

deci permite-mi sa-ti zic o faza despre nemtesti cu toate ca sunt off-topic rau:am lucrat intr-un service auto timp de vreo 3 luni ca mecanic.Ei,vreau sa spun ca nu era zi in care sa nu avem pe acolo cel putin 2-3 VW cu probleme nu neaparat majore,dar nici de neglijat!in fiecare zi aveam cate o "nemteasca" pe cap!In schimb, in tot aceasta perioada nu am vazut pe acolo prin service nicio Honda!de fapt daca stau sa ma gandesc bine, nu am vazut nicio Japoneza la reparat!Concluzia trageti-o voi...
fasso is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 02:31   #24
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default Re: accordul meu cu honda

pai cel mai bun exemplu este service-ul Honda Asko din Giulesti, unde la mecanica pe cele 3 rampe nu gasesti nicio Honda la reparat, insa frecvent o sa vezi VW, Skoda, Audi, Mercedes masini din care castiga si service-ul bani pe manopera si piese. Cine nu crede poate face o vizita sa se convinga singur.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 13:46   #25
doggz
Honda Driver

Stage 5
 
doggz's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 396
Member of:
[Honda]
[4 Speed Squad]
Default Re: accordul meu cu honda

Mai baieti, sunteti subiectivi putin, Honda sunt foarte fiabile, dar totusi pastrati proportiile...cate Honda sunt in comparatie cu nemtesti...Fasso in special in Targoviste, cred ca ale numeri pe degete...
doggz is offline   Reply With Quote
Old 03-05-08, 14:35   #26
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Accordul meu cu Honda

adevarul este ca pe aici pe la mine, cu numere de Dambovita ma refer, cred ca am vazut vreo doua CTR-uri, un Accord, una ca a mea care o conduce o baba(shh,nu mai spuneti la nimeni=)), a mea si mai e un civic hatch din '89, dar ala nu se pune pt ca are numere de Grecia...
fasso is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 03:23   #27
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Accordul meu cu Honda

Depinde de care japoneze si cat de intretinute sunt. Europenel aici au in general probleme electrice de te ingrozesti. Si japonezele sunt extrem de bine cotate la fiabilitate. Subaru turbo nu este una din ele. Orice Subaru GT, GT-B, STI, WRX se duc repede.
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 15:40   #28
geo2002
VW Driver

Stage 5
 
geo2002's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 464
Member of:
[VW]
Default Re: Accordul meu cu Honda

S-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea e frumoasa foc si mentionez ca si eu prefer diesel peste benzina cel putin la cuplu.In alta ordine de idei ca tot vad ca s-a facut un off topic si nu am putut sa ma abtin nu cred ca are rost sa comparati VW care face motoare diesel de peste 20 de ani cu Honda care abea acum a inceput.La benzina nu comentez dar la diesel va rog sa va ganditi mai bine inainte de a face afirmatii de gen "motor diesel honda, mult mai rafinat decat tractorasele nemtesti".Orice motor diesel e tractoras dar nu cred ca poti compara vreodata dieselul de la honda cu cel de Mercedes,BMW,VW ....Eu zic sa lasam discutiile astea pe topicul omului sa nu-l poluam aiurea.Eventual deschidem un alt topi in aria care trebuie si ne contrazicem cat vreti voi
__________________
If your not a hemoroid GETT OFF MY ASSS

Last edited by geo2002; 24-05-08 at 15:44.
geo2002 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 22:09   #29
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Accordul meu cu Honda

pai asta e si ideea....de 20 de ani se fac aceleasi motoare...niciun pic imbunatatite...tocmai asta e atuul japonezilor: TEHNOLOGIA!!! si eu unul cel putin mor de drag cand mai vad cate un golf sau un a 4, a 6 etc fumegand ca la vadu' lat!d'aia avem dreaq gauri in stratu' de ozon...dar, cum spuneai si tu ...hai sa deschidem alt topic in arena in care ne putem certa la nesfarsit!!!
fasso is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 21:27   #30
PIRATU BV

Stage 5
 
PIRATU BV's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 728
Default Re: Accordul meu cu Honda

am fost posesor de vw si am fost foarte multumit dar un lucru este clar.honda este peste din orice punct de vedere.japonezii au asteptat 20 de ani sa faca un diesel dar cand l-au facut a spart cam toate recordurile nu degeaba a luat atatea premii.
PIRATU BV is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -