Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-08, 12:48   #1
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default '93 - Civic EG3 - 1.3 16V (D13B2)

bai baieti sunteti o gramada de hondari pe aici ... am citit multe posturi si mi-am facut si eu un cont ... mi-am luat acum cateva zile o honda civic 1.3 16 V din 93 ... la ce preturi sunt prin germania zic ca am luato bine ... 1450 euro masina cu tot cu acte platite si inca vreo 50 de euro cheltuiala de drum ... ca sunt aproape de bulgari sunt din craiova ! CE sa zic nu prea am bani multi si imediat dupa ce am luato imi era gandu ... numai la bani ..sa nu aiba probleme sa bag o gramada de bani in ea ..etc ... iam facut testul forja prin oras ... alte teste traditionale si am ocnstatat ca fuge de rupe la cei 75 de cai
Despre masina ...nu este lovita,zgariata,albastru perlat...o sa pun o poza ...cica sa ma laud...jenti de mazda 15 inch cauciuri spate 205 fata 185 ..meserie ... nu bate nimic.nu se aude nimic,motorul impecabil .... rupe , am niste tobe sport urla de te imbolnaveste ...si consuma putin 5.5 6 l/100 km ....ce sa zic incep sa ma indragostesc de ea ... care ati mai avut datimi niste sfaturi la ce sa am grija ...puncte slabe sau mai stiu eu ce ..ca am vazut ca sunteti innebuniti de honde ...arata mai bine decat in poze ...nu am mai avut bani sa o spal de cand am luato )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0042.JPG
Views:	375
Size:	149.1 KB
ID:	693220  

Last edited by Achim; 27-11-08 at 01:55.
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 13:59   #2
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea! daca iti convine sa faci drumul anual la bulgari,eu zic sa o lasi inmatriculata acolo.de efect vizual,ai putea sa ii vopsesti stergatoarele negre inapoi pentru ca vad ca si la tine a sarit vopseaua de pe ele.ca bani zic eu ca ai luat-o bine,asta in caz ca nu are vreo problema majora.numai bine!
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 14:32   #3
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by adu89 View Post
sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea! daca iti convine sa faci drumul anual la bulgari,eu zic sa o lasi inmatriculata acolo.de efect vizual,ai putea sa ii vopsesti stergatoarele negre inapoi pentru ca vad ca si la tine a sarit vopseaua de pe ele.ca bani zic eu ca ai luat-o bine,asta in caz ca nu are vreo problema majora.numai bine!
nu are nici o problema majora ... o sa vopsesc stergatoarele ... buna idee mersi ..iar cu drumul la bulgari nu e problema sunt 90 de km ... iar asigurarea sa mio plateasca sau sa imi faca itp-ul pot trimite si pe altcineva ... sa din prietenii mei care au drum ...dar nu am de gand sa o tin mult ca am inteles ca e euro2 si este 155 de euro so inmatriculez ...dar momentan o tin asa daca am actele platite !
Cine mai are vreo idee sa imi zica ...
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 14:49   #4
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

frumoasa masina , mie personal im-i place cel mai mult modelul asta dintre civicuri. vezi cu ce vopsea vopsesti stergatoarele ca eu le-am vopsit de 2 ori si a cazut vopseaua.
!41! is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 08:01   #5
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by !41! View Post
frumoasa masina , mie personal im-i place cel mai mult modelul asta dintre civicuri. vezi cu ce vopsea vopsesti stergatoarele ca eu le-am vopsit de 2 ori si a cazut vopseaua.
o sa vad cu ce vopsea le fac ...mai intai so curat si pe ea ...ca o am de cateva zile doar si e jegoasa in interior ... astazi am de gand so curat ...so fac frumoasa si pe ea..
Stie cineva ... am o problema cu geamul din stanga,nu se coboara..initial am crezut ca e scapat din macara dar ...am desfacut usa si era intepenit de fostul proprietar...are clemele alea in care e pus geamul rupte de jos unde intrau rolele de la bratele macaralei...de unde le iau si eu se potrivesc de la altceva?
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 09:54   #6
CarteluL

Stage 5
 
CarteluL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 986
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

e el geamul sau cu makara? daka este manual am eu
CarteluL is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 11:01   #7
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by CarteluL View Post
e el geamul sau cu makara? daka este manual am eu
e cu macara ... dar trebuie pala din stanga sal fac ca il am intepenit ...mi sau rupt clemele alea din capul bratelor macaralei ....unele de plastic de sta geamul in ele ... pai si cat imi ceri pt ele ? astept raspuns ca sa nu le mai caut
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 12:53   #8
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

si mai am si eu o intrebare pt cei de pe aici ..ca aveti si voi mai multa experienta ... imi ating rau de tot cand pun greutate sau cand mai am pe cineva in spate aripile de cauciucuri ..intradevar am jenti pe 15 inchi si cauciucurile sunt cu garda cam inalta si sunt late de 205 ..ce sa fac ? sa fie si telescoapele duse?sau sa iau cauciucuri mai inguste putin si cu garda mai joasa?
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 16:23   #9
adu89

Stage 5
 
adu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 958
Member of:
[VW]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

uita-te prin acte sau pe stalpul din stanga masinii si o sa gasesti dimensiunile de fabrica ale anvelopelor.daca ai in standard 185/60/14 incearca sa pui acum 195/50/15 si nu vei mai avea problema asta.chiar ma intrebam cand am citit ca ai 205 pe spate daca nu iti atinge cumva...
adu89 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 20:01   #10
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by adu89 View Post
uita-te prin acte sau pe stalpul din stanga masinii si o sa gasesti dimensiunile de fabrica ale anvelopelor.daca ai in standard 185/60/14 incearca sa pui acum 195/50/15 si nu vei mai avea problema asta.chiar ma intrebam cand am citit ca ai 205 pe spate daca nu iti atinge cumva...
ms .... o sa ma uit si in acte dar nu cred ca e de la garda ...sunt prea late asta eee ca imi atinge pe lateral ... vad eu ce le fac ... sa pun si eu frumoasa mea honda la punct .. momentan nu am bani ca as umbla si eu un pic la aspect ... cat de cat ..dar mai bine sa mearga ea bine si dupaia aspectul ...ca nici asa nu arata rau ..cred ...Daca mai am intrebari sau nelamuriri va mai intreb eu ca asa e cand esti incepator
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 19-11-08, 10:14   #11
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

nice... sa o stapinesti sanatos
fanete is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 18:02   #12
MS83WOW
Honda Driver

Stage 5
 
MS83WOW's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 323
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

frumoasa sa o stapanesti sanatos, in legatura cu anvelope din cate stiu 175/70r13, la 205 pe 15 nu ma mir ca atinge
MS83WOW is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 16:31   #13
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by fanete View Post
nice... sa o stapinesti sanatos
ms ....zimi daca ai si tu niste clame de la geamuri ...alea de placstic in care sta geamul ...ca stiu ca tu ai multe piese
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 22-11-08, 16:32   #14
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: mi-am tras o honda civic 93

Quote:
Originally Posted by MS83WOW View Post
frumoasa sa o stapanesti sanatos, in legatura cu anvelope din cate stiu 175/70r13, la 205 pe 15 nu ma mir ca atinge
o sa le schimb ...sunt prea late deasta atinge ... si un pic cam inalte ... in curand ca nu am bani
aur_euro is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 17:43   #15
aur_euro

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 42
Member of:
[Honda]
Default Re: '93 - Civic EG3 - 1.3 16V (D13B2)

nu vam mai tinut deloc la curent .. nu mai imi atinge acum ..am 15/195/50 si nici o problema ... am schimbat telescoape palcute bujii faruri ... ce sa zic merge in continuare bine osa fac si niste poze mai calitative si o sa p un zilele astea
aur_euro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -