Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-10-08, 20:01   #451
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

@Nicknamed_13: diferenta nu e enorma dar e acolo + ca ce rost avea sa tin A/C-ul pe masina daca nu functiona? Am luat un spray si l-am umplut inainte sa merg acasa si a tinut o luna dupa care a rasuflat. Avea o scurgere pe undeva si nu aveam chef sa-l repar.
Si cum a zis si Sebi ce folos in IRL. Daca am rezistat 3sa[t in ro la 35+ fara A/C, cred ca ma descurc si aici

@maharvey: planetarele au fost 250€ pe set. Din magazin cred ca sunt in jur de 420€ aici. Sunt mai eftine in state daca te descurci cu transportul.
__________________
yulasinio is offline  
Old 20-10-08, 05:35   #452
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Ah atunci are logica. Am crezut ca este destul de umed aerul si de aia am zis ca nu ar avea rost....nu din cauza temperaturii.
Nicknamed_13 is offline  
Old 21-10-08, 22:16   #453
luvdog
Toyota Driver


Stage 5
 
luvdog's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 302
Member of:
[4Tuning International]
[Toyota]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

intradevar umiditatea e cam crescuta pe aici (in zona unde locuiesc eu)nu stiu la ei in DUB cum e...
lasand gluma la o parte e mai bine cu AC cand sant aburite geamurile spre ex
luvdog is offline  
Old 22-10-08, 01:17   #454
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Masina a fost furata si e terminata
yulasinio is offline  
Old 22-10-08, 02:09   #455
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Imi pare rau ca nu mai scriu in romana dar nu mai am puterea...


The thing I never though will happen to me.... yes u guess, just happened.
I left the car this morning in Red cow Luas car park as i always do, just to come back later in the evening to find the car space empty :mad)

I went to the security officer in the depot and he rang the garda, after 45min of sitting waiting there I couldn't stand it anymore so I went to Clondalkin Garda Station to report the car stolen. After 5min the officer told me that the car was found close to Ronanstown in the fields. So I flew to the garda station there. The officer told me that the car was seen in the field across the station...rallying and there is nothing they could do.
He told me to go Martin which leaves in the caravans over there maybe he can help me. So I went there and ask ur man if he can help me to recover my car from the field. So he took the jeep and we were on the run. After 10min we couldn't see a thing only burnt cars. But i didnt give up and went searching by foot from the road...after about 30min i spot the car just near some trees there in pitch black. So I went over the fence to make sure is mine (in the meantime the "boyz" were wrecking a suzuki vitara).

I got shocked when saw the car, no back bumper, front bumper broke, interior all ripped, flat tires, they tow the car using the exhaust :wallbash) ...i nearly start crying.
So i went back to Martin and got the jeep and tow the car out.
Is in very bad shape, i'm sick just thing of it.
Car is with the gards now for expertise or what ever they doing.


















The following are missing from the car: JVC cd player, apexi SAFC vtec controller and carpets...can u please keep an eye out for the above going cheap around.

Sorry for the long post but i had ti share this with yous
yulasinio is offline  
Old 22-10-08, 09:32   #456
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Mama frate nu imi vine sa cred! ... Ce pacat! Ce fel de oameni bolnavi ar face asa ceva!? Ce idioti! Capu sus mate! O scoti u cumva la capat ...cunosc feelingu!
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline  
Old 22-10-08, 11:02   #457
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

sincer am ramas . ns ce sa spun...
sKyNeT is offline  
Old 22-10-08, 11:46   #458
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Unhappy Re: 94 Honda Integra DC2

Si mie aproape ca mi-au dat lacrimile cand am vazut pozele mai ales ca stiu cati bani si timp dar mai ales suflet ai bagat in ea...Mare pacat, de-ar prinde gunoaiele care au facut asta macar...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline  
Old 22-10-08, 12:34   #459
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Ce jeguri umane!!!!
N-am cuvinte yula.... Sper sa treci cat mai repede peste asta. Cu astfel de evenimente te intrebi pentru inca odata in plus daca merita sa iti cumperi si sa investesti intr-o masina cum trebuie.

Nu inteleg ce naiba e asa amuzant sa furi o masina si sa o fugaresti prin noroi ca boul. Bine ca au lasat rotile care sunt foarte scumpe.

Asigurarea plateste?
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline  
Old 22-10-08, 12:39   #460
Corse

Stage 5
 
Corse's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,147
Member of:
[RR]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Ai de capu meu. Mr. Yula imi pare rau sa vad o astfel de veste. E periculos sa detii o honda in UK/IRL am citit si pe ctrowners o multime de cazuri dinastea. Vin fura masina dau o tura kamikaze cu ea si o abandoneaza. Au fost cazuri cand au intrat si in casa omului sa fure cheile de la masina sa poata sa dea o tura cu CTR. Sper sa revedem masina in top shape cat mai repede
__________________
R 40510 - Cosmic Grey Ep3


hsnracing.blogspot.com
Corse is offline  
Old 22-10-08, 13:44   #461
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: 94 Honda Integra DC2

geez yula, nu-mi vine sa cred sincer sa fiu mi-au dat lacrimile cand am vazut pozele si am citit ce s-a intamplat se pare ca nu numai romania e tzara recunoscuta pt furturi... geez...te rog eu din suflet...be brave si capu' sus ! numai bine, fasso!
fasso is offline  
Old 22-10-08, 14:50   #462
maharvey

Stage 3
 
maharvey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 155
Default Re: 94 Honda Integra DC2

wow, nu-mi vine sa cred. ce pot sa spun decat sa imi pare sincer rau si sper sa o rezolvi
maharvey is offline  
Old 22-10-08, 17:46   #463
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

urata rau treaba . im-i pare rau si de tine si de masina..
!41! is offline  
Old 22-10-08, 18:34   #464
hoinar

Stage 5
 
hoinar's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 638
Member of:
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

yula, imi pare sincer rau de ce ai patit. stiu cat de mult tii la masina asta (nota 10 pt andreea ca nu e geloasa pe ea ) si cat suflet ai pus in ea. incerc sa ma pun in mintea si inima ta si pur si simplu ma blochez. eu cred ca as face cu nervii sa patesc asa ceva.

nu pot decat sa-ti zic sa gasesti resursele sa treci peste. si, cine stie, nu mi-o lua in ume de rau, poate totul nu e decat un pas inainte... din pacate lumea e plina de cretini si nu realizam asta pana nu ni se intampla chiar noua... sunt pur si simplu socat... imi pare rau... nu mai am cuvinte
__________________
CHALLENGE TURNS AVERAGE INTO GREAT

1. '93 CRX DelSol 1.6 VTEC ESI 125 CP
2. '08 Civic 5D Sport 1.8 VTEC 140 CP
hoinar is offline  
Old 22-10-08, 18:43   #465
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: 94 Honda Integra DC2

Multumesc de incurajari si de vorbele de bine. Am spus-o si inainte, comunitatea asta ne facem sa mergem mai departe.

Astazi am fost toata ziua la telefon cu politia, firma la care e masina acum si cu firma de asigurari. Masina a fost luata cu platforma aseara dupa ce am scos-o din camp si a fost dusa pt expertiza masina momentan este in custodia politie.
Firma de asigurari trebuie sa ridice masina de acolo si sa o duca la expertiza sa vada care sunt pagubele. Si dupa aceea se hotareste ce se va intampla.
Masina era asigurata dar numai pt 3k€ pt ca nu au vrut sa-mi ridice valoarea mai mare. Acum va trebui sa negociez cu firma de asigurari ce bani imi vor da pe ea si daca pot sa pastrez masina.
Macar sa mai pot salva ceva... filtru de aer, toba, suspensii, motor.... orice.

M**istii aia de politati nici macar nu m-au ajutat sa scot masina de acolo, pt ei era mai usor daca ii dadeau foc.

Multumiri la wob (sebi) care a fost alaturi de mine si m-a ajutat sa scot masina de acolo... esti un gentleman


Si cateva filme ca sa va dati seama cam cum copilaresc copii pe aici
http://ie.youtube.com/watch?v=elnuTDllIL8
http://ie.youtube.com/user/garzy07
http://ie.youtube.com/user/bttbawnogue
yulasinio is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -