Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-12, 16:25   #31
cata.tatuc

Stage 5
 
cata.tatuc's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 559
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Nu omule am facuto de show si plimb p....le cu ea ..pacat ca am vrut sa fie doar cu 1 loc
dupaia am vz!!!am intrebat de vtm ca merg la cam toate etapele de vtm din tara am un prietn care se da si vroiam sa stiu daca am 2 acum care se dau!!!***** rau masina!!!bafta cu ea si fetele le poti plimba si cu un scaun!!!
__________________
Pusca si masina Lata!!!!!
cata.tatuc is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 20:40   #32
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

man,ceva detalii despre motor,suspensie,frane...sa stim si noi,ca nu inteleg nimik din threadul asta,masina e gata acum si mai e poza cum ca era o caroserie vopsita,ti-ai facut un super eg dar nu ai vrut sa ne arati cum,bafta
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 22:49   #33
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Quote:
Originally Posted by 4cilinderlove View Post
La partea electronica(soft) cum stai?
Pana acum superb ce a iesit,tine-o tot asa!
Apropo , OBD1 sau 2?
Instalatie e OBD1 deja ,nu am facut resoftare ,pntr ca vreau sa mai lucrez l partea de chiulasa si putin pe la compresie dup care vom face si un soft,pana atunci cel mai bine ar fi sa mai si lucram.
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 05-11-12, 23:42   #34
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
man,ceva detalii despre motor,suspensie,frane...sa stim si noi,ca nu inteleg nimik din threadul asta,masina e gata acum si mai e poza cum ca era o caroserie vopsita,ti-ai facut un super eg dar nu ai vrut sa ne arati cum,bafta
Ce sa zic am incercat pe scurt sa explic ce si cum undeva mai sus .
Daca nu ai inteles mai bag o data .
Ca si idee mai mult am lucrat si sincer si mie imi e ciuda ca nu am apucat sa fac ceva poze la toata lucrarea ,am preferat sa lucrez si crede-ma ca 6 luni ,am tras ceva tinand cont ca aveam doar centurile cumparate si nu stiam inca ce masina le va purta.
Caroseria o banalitate eg3 95 chel cum le zicem noi la astea fara dotari ,swap .b18c itr gsr 180 hp la baza varianta JDM ...,motorul a primit un rebuild complect ,antival in baie ,upgrate la pompa de ulei ,portpolis intache,xhaust,refacut scaun supape ,polisate supape ADMISIE ,volanta usurata ,admisie BLOX POVER upgrate sitot ce se poate face sa devina un JDM APROVED .

Frane folosesc fuzete de mb6 vti cu ecartament mai deschis .. cu discuri fata 282 si spate 262 ,pompa de frana de ITR si repartitor de frana manual de la TILTON ....am schimbat intreg sistemul de franare din configuratia oem ,flexibile de la HEL insertizate ...ce sa zic o placere sa franezi cand vrei ,suspensie HR cu amortizoare T TEHNIS reglabile inaltime ,bara stabilizatore fata de 24 de pe ITR ,bara rigidizare intr telescoape WIECHERS ,jante KOSE made JAPAN ,rezervor cu antival inter 20l ,pompa benzina WALBRO si multe alte chestii mai mult s-au mai putin importante .
Ca plan mai am .. suspensia ,bucsi si ceva camber profesionale ..cutia de viteze ,sincroane carbon 1,2,3,4,5,fd 4,9 ,quaife,...engine ...arcuri si ritainers ,axe stage 3 in sus ,sa vedem ce oportunitati gasesc la mom respectiv ,pistoane high compresion care acum mi-e ciuda ca nu le-am bagat cand am desfacut engine-ul ....,nui nimic le-am bagat zilele astea intr b16 ,sa vedem cum se va misca ,dupa care vedem ce si cum cu softul in functie de combustibil ,am o varianta sa merg si pe e 85 bio fuel ....vedem ...,toate astea de preferat pana in PRIMAVARA ...NUMA FAIN.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 00:28   #35
4cilinderlove

Stage 4
 
4cilinderlove's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 283
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Doamne, m-am indragostit de masina ta .Mult respect pentru munca depusa!!
4cilinderlove is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 11:16   #36
Pao88

Stage 3
 
Pao88's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 111
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Intr-adevar a iesit spectacol masina, asta e stilul care se potriveste cel mai bine Hondei. Bravo "moshule"
Pao88 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 13:28   #37
raul_tm

Stage 4
 
raul_tm's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 250
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Masina e h3.. Bataie mare la clasa aia...multa bafta
raul_tm is offline   Reply With Quote
Old 06-11-12, 20:36   #38
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Cateva poze cu sistemul de franare fata/spate ... daca se poate ?
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 23:43   #39
radu-crx

Stage 2
 
radu-crx's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 40
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Quote:
Originally Posted by Corse View Post
a prins forma
si inca ce FORMA creca esti verry e" POPOZANA" BRAVO IOANE BRRRRRRRRRAVOOOOO ! DOAMNE AJUTA, LA CAT MAI MULTE REALIZARI CU EA ,sa o stapanesti sanatos si baftos
ILE
radu-crx is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 00:15   #40
radu-crx

Stage 2
 
radu-crx's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 40
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Quote:
Originally Posted by Corse View Post
a prins forma
Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Ce sa zic am incercat pe scurt sa explic ce si cum undeva mai sus .
Daca nu ai inteles mai bag o data .
Ca si idee mai mult am lucrat si sincer si mie imi e ciuda ca nu am apucat sa fac ceva poze la toata lucrarea ,am preferat sa lucrez si crede-ma ca 6 luni ,am tras ceva tinand cont ca aveam doar centurile cumparate si nu stiam inca ce masina le va purta.
Caroseria o banalitate eg3 95 chel cum le zicem noi la astea fara dotari ,swap .b18c itr gsr 180 hp la baza varianta JDM ...,motorul a primit un rebuild complect ,antival in baie ,upgrate la pompa de ulei ,portpolis intache,xhaust,refacut scaun supape ,polisate supape ADMISIE ,volanta usurata ,admisie BLOX POVER upgrate sitot ce se poate face sa devina un JDM APROVED .

Frane folosesc fuzete de mb6 vti cu ecartament mai deschis .. cu discuri fata 282 si spate 262 ,pompa de frana de ITR si repartitor de frana manual de la TILTON ....am schimbat intreg sistemul de franare din configuratia oem ,flexibile de la HEL insertizate ...ce sa zic o placere sa franezi cand vrei ,suspensie HR cu amortizoare T TEHNIS reglabile inaltime ,bara stabilizatore fata de 24 de pe ITR ,bara rigidizare intr telescoape WIECHERS ,jante KOSE made JAPAN ,rezervor cu antival inter 20l ,pompa benzina WALBRO si multe alte chestii mai mult s-au mai putin importante .
Ca plan mai am .. suspensia ,bucsi si ceva camber profesionale ..cutia de viteze ,sincroane carbon 1,2,3,4,5,fd 4,9 ,quaife,...engine ...arcuri si ritainers ,axe stage 3 in sus ,sa vedem ce oportunitati gasesc la mom respectiv ,pistoane high compresion care acum mi-e ciuda ca nu le-am bagat cand am desfacut engine-ul ....,nui nimic le-am bagat zilele astea intr b16 ,sa vedem cum se va misca ,dupa care vedem ce si cum cu softul in functie de combustibil ,am o varianta sa merg si pe e 85 bio fuel ....vedem ...,toate astea de preferat pana in PRIMAVARA ...NUMA FAIN.
APROPO, LA PRIMA CURSA VREAU SA FIU SI EUUUUUUUUUUUUUU PLSSSSSSSSS SA IMI ZICI CU 2 LUNI INAINTE .
ILE
radu-crx is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 12:25   #41
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Am vazut-o prin Brasov , m-a lasat masca . Nu credeam ca o sa apuc sa vad asa ceva prin Romania
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 12:50   #42
Pao88

Stage 3
 
Pao88's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 111
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

.............
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0567.jpg
Views:	308
Size:	1.22 MB
ID:	2606595   Click image for larger version

Name:	IMAG0564.jpg
Views:	204
Size:	992.3 KB
ID:	2606596   Click image for larger version

Name:	IMAG0566.jpg
Views:	216
Size:	1.27 MB
ID:	2606597  

Click image for larger version

Name:	IMAG0569.jpg
Views:	361
Size:	1.23 MB
ID:	2606598   Click image for larger version

Name:	IMAG0556.jpg
Views:	287
Size:	1.30 MB
ID:	2606599   Click image for larger version

Name:	IMAG0562.jpg
Views:	319
Size:	1.11 MB
ID:	2606600  

Pao88 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 12:54   #43
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Piese grele astea doua .
!41! is offline   Reply With Quote
Old 09-11-12, 13:25   #44
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

arata foarte bine. ai muncit ceva la ea...

imi place ca ai ascuns si instalatia electrica

Bafta.
fanete is offline   Reply With Quote
Old 11-11-12, 18:20   #45
alex86

Stage 5
 
alex86's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 800
Member of:
[4Rally]
Default Re: Civic Eg Time attack...in progress

Felicitari pentru munca depusa si spor in continuare. Se pare ca ne vedem la Bucovat pe 18
alex86 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -