Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-11, 20:05   #46
sakerut

Stage 4
 
sakerut's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 184
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Dati un semn daca va adunati ca vin si eu cu una din honde cu care preferati prelude sau civic ed
sakerut is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 15:05   #47
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Segmenti si simeringurile de la supape ma pregatesc si eu moral sa le schimb, ca peste tot pe unde citesc si pe cine intreb de honde zice ca alea sunt..
Si oficial este EJ2..asa scrie pe seria de caroserie...
Ieri am schimbat vasul de la stropitoarea de parbriz si am injurat maxim...a trebuit sa dau roata stanga fata jos, bara jos, farul stang jos...da-o in sanje...mai aveam putin si dadeam motorul jos sa schimb un vas...a fost o aventura mirifica )))
__________________
BMW E30 2,5 24v
Honda Civic ej2 1.5 16v
Reparatii laptopuri Constanta, vanzari orice piese laptopuri - www.sysprorom.ro
gigcutzu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-11, 16:23   #48
kl3sh

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Cea mai masina Gigcutzu o are, de la hidrobiciclete la logan, BMW-uri, Honde, vine si S-ul imediat...

..S'o forjezi sanatos Gigele.... :D
kl3sh is offline   Reply With Quote
Old 25-11-11, 19:02   #49
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Ma eu o s-o forjez sanatos...cel mai sanatos...si sa te auda Cel de sus si cu S-ul ))
gigcutzu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 20:38   #50
BlackBC

Stage 5
 
BlackBC's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 450
Member of:
[Honda]
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Nu se mai aude nimic la masina?
BlackBC is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 19:06   #51
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Se cam aude....pe 8 martie, printr-o "minune" intr-un sens giratoriu mi-a iesit pivotul care tine fuzeta de bascula de jos, drept urmare roata de la sofer a intrat sub masina rupand planetara stanga si bieleta de directie. Pe drum s-a mai pierdut si uleiul de transmisie si de servo.
Am neglijat un pivot care era cu probleme de mult, tot anuland schimbarea lui..nororcum a fost ca in sens nu am avut viteza si am reusit sa nu lovesc nimic...
Un sfat: Nu va jucati cu ceea ce tine de sistemul de directie cum am facut eu...daca aveam ceva viteza puteau sa ma ranesc si pe mine si pe ceilalti participanti in trafic.
Acum urmeaza sa ma apuc sa adun piesele pentru a reface masina.
Aveti ceva sfaturi, ca tot vad pe net diferite chituri de bascule pivoti bucsi etc?
gigcutzu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 23:19   #52
carlitos

Stage 5
 
carlitos's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,473
Member of:
[Honda]
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

Quote:
Originally Posted by gigcutzu View Post
Se cam aude....pe 8 martie, printr-o "minune" intr-un sens giratoriu mi-a iesit pivotul care tine fuzeta de bascula de jos, drept urmare roata de la sofer a intrat sub masina rupand planetara stanga si bieleta de directie. Pe drum s-a mai pierdut si uleiul de transmisie si de servo.
Am neglijat un pivot care era cu probleme de mult, tot anuland schimbarea lui..nororcum a fost ca in sens nu am avut viteza si am reusit sa nu lovesc nimic...
Un sfat: Nu va jucati cu ceea ce tine de sistemul de directie cum am facut eu...daca aveam ceva viteza puteau sa ma ranesc si pe mine si pe ceilalti participanti in trafic.
Acum urmeaza sa ma apuc sa adun piesele pentru a reface masina.
Aveti ceva sfaturi, ca tot vad pe net diferite chituri de bascule pivoti bucsi etc?
sfatul meu e sa pui pivoti noi si ce mai ai nevoie,dar piese bune nu prostii de pe e-bay!daca vrei sa te ajut cu piese ai nr de tel la semnatura...
o seara faina!
__________________
dezmembrez civicuri 92-2000 si del sol
vand piese noi pt aceleasi modele
tel 0766678472
carlitos_08jky@yahoo.com
carlitos is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 21:20   #53
marius-gabriel

Stage 5
 
marius-gabriel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 324
Member of:
[Honda]
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

pe langa pivoti schimba-i si jantele.o sa-ti uzeze si pivotii cei noi.
marius-gabriel is offline   Reply With Quote
Old 29-03-12, 21:23   #54
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: '95 Honda Civic Coupe- EJ2 - (D15B7)

I-am schimbat pivotii, planetara si bieletele de directie. Mai urmeaza acele bascule sau ce sunt de sus ca abea cand am pus totul la loc am vazut ca au si alea joc.
Masina de ceva timp, adica de cand a venit iarna are pe ea niste jante de 15 cu cauciucuri de iarna....cu jantele pe 17 a mers cred ca vreo 5 ani pana s-a dus acel pivot...iar acel pivot a cedat din cauza unui capac de canalizare care s-a ridicat si a agatat bascula cand am calcat pe el...deci nu a cedat de la sine...
gigcutzu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -