Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-10, 22:26   #1
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default 95 EG3 16 V

Salutare tuturor
Imi prezint si eu aici achizitia mea mai tarziu dar am vrut sa fiu sigur ca termin actele inmatriculare tot....
Multumesc lui Nebunu care m a mai ajutat cate un pic dar in final am reusit !!!!

Momentan am cam ramas fara banuti dar voi incepe curand sa i dau o noua fata cu ajutorul vostru la sugestii...nu vreau sa imi bat joc de masina
Cu timpul ajungi sa iubesti asemenea masini merg foarte bn .....o poza mica restu vor veni!!! bafta si un an nou mai bogat in proiecte..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02650.jpg
Views:	87
Size:	1.48 MB
ID:	1802417  
__________________
No Fuck No Fun !!!
IS 08 GHI
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 12:23   #2
Adelin_Maxima

Stage 3
 
Adelin_Maxima's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 143
Member of:
[2 Roti]
Default Re: 95 EG3 16 V

Pai in primu rand pune si tu niste poze ...ca una nu e de ajuns
Adelin_Maxima is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 15:08   #3
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

O SA PUN NISTE POZE DUPA SARBATORI MAI ALES CA AZI AM AVUT UN MIC ACCIDENT CU PUTINE AVARIII

ARIPA STG FATA
SEMNALIZARE
SPOILER UN PIC CRAPAT
LUNETA SPATE SPARTA
ROATA STG SPATE UN PIC INTRATA INAUNTRU PARTEA DE JOS

DIN CAUZA LA NISTE VITE INCALTATE CU LOGAN STAU CATEVA ZILE FARA MASINA
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 00:49   #4
Adelin_Maxima

Stage 3
 
Adelin_Maxima's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 143
Member of:
[2 Roti]
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by J01NT View Post
O SA PUN NISTE POZE DUPA SARBATORI MAI ALES CA AZI AM AVUT UN MIC ACCIDENT CU PUTINE AVARIII

ARIPA STG FATA
SEMNALIZARE
SPOILER UN PIC CRAPAT
LUNETA SPATE SPARTA
ROATA STG SPATE UN PIC INTRATA INAUNTRU PARTEA DE JOS

DIN CAUZA LA NISTE VITE INCALTATE CU LOGAN STAU CATEVA ZILE FARA MASINA
nasol fix acuma de revelion da se rezolva fiarele se indreapta
Adelin_Maxima is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 18:44   #5
alinush_90s

Stage 3
 
alinush_90s's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 143
Member of:
[Honda]
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by J01NT View Post
O SA PUN NISTE POZE DUPA SARBATORI MAI ALES CA AZI AM AVUT UN MIC ACCIDENT CU PUTINE AVARIII

ARIPA STG FATA
SEMNALIZARE
SPOILER UN PIC CRAPAT
LUNETA SPATE SPARTA
ROATA STG SPATE UN PIC INTRATA INAUNTRU PARTEA DE JOS

DIN CAUZA LA NISTE VITE INCALTATE CU LOGAN STAU CATEVA ZILE FARA MASINA
care-i scuza,nu te-a vazut? fereste-te de ele in trafic,jur ca am paranoia cand ma intalnesc cu cate soferite cu tatele lipite de volan

frumoasa masinutza, s-o stapanesti sanatos si bafta cu proiectu
alinush_90s is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 18:50   #6
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

nu stiu ce a fost in capul ei....dar iti explic pe mare....eram 3 masini mergeam unu in spatele altuia eu eram ultimul....primul logan a oprit pe stanga .....al doilea logan depaseste si se opreste dupa 1 m de prima masina aia depasita si imediat baga in mansalier el fiiind pe contrasens...eu am vrut sa depasesc dar cand am vazut ca aia bagase in mansalier m am panicat am trecut milimetric printre cele doua am tras stanga sa revin pe partea mea si m am atins cu aripa de un corsa parcat pe un podet dupa care m am invartit si m am oprit cu roata din spate stg in bordura...aaia cu al doilea logan a plecat mai departe linistit pana sa ma dau din masina sa fug dupa el nu l am mai prins si uite asa am ramas cu paguba pe jos era zapada batatucita mai mult inghetat si asta e oricum paguba nu i mare dar daca intram in loganul care dadea in mansalier era mai bine dar imi sfarmam toata fata masinii si nu se merita !!
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 19:30   #7
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by Adelin_Maxima View Post
nasol fix acuma de revelion da se rezolva fiarele se indreapta
pe o parte zapada cu gheata si au spus cuvantul ....asta e e bn ca nu e mai grav fierul se repara...poate daca intram in spatele loganului era mai grav cu toate ca imi facea masina pe rca dar era posibilitatea strambarii sasiului etc deci mai bn asa ....
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 23:18   #8
alinush_90s

Stage 3
 
alinush_90s's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 143
Member of:
[Honda]
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by J01NT View Post
nu stiu ce a fost in capul ei....dar iti explic pe mare....eram 3 masini mergeam unu in spatele altuia eu eram ultimul....primul logan a oprit pe stanga .....al doilea logan depaseste si se opreste dupa 1 m de prima masina aia depasita si imediat baga in mansalier el fiiind pe contrasens...eu am vrut sa depasesc dar cand am vazut ca aia bagase in mansalier m am panicat am trecut milimetric printre cele doua am tras stanga sa revin pe partea mea si m am atins cu aripa de un corsa parcat pe un podet dupa care m am invartit si m am oprit cu roata din spate stg in bordura...aaia cu al doilea logan a plecat mai departe linistit pana sa ma dau din masina sa fug dupa el nu l am mai prins si uite asa am ramas cu paguba pe jos era zapada batatucita mai mult inghetat si asta e oricum paguba nu i mare dar daca intram in loganul care dadea in mansalier era mai bine dar imi sfarmam toata fata masinii si nu se merita !!
am vazut o gramada de gafe de la penibile la aproape fatale (ma refer la soferite) dar inca ma uimesc nici nr' n-ai apucat sa-l iei? desi nu reuseai sa faci mare lucru dar daca o mai vedeai prin trafic,parcare...ii bine si asa,se ocupa asigurarea ta pentru paguba opelului sa-mi spui te rog la cat te ajunge reparatia ta
alinush_90s is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 23:41   #9
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

Bc 90 NUT LOGAN ROSU SA VA FERITI EU TOTUSI DACA E CINEVA DE LA BACAU SI VEDE PRIN TRAFIC MASINA ASTA SA I APLICE UN SCUIPAT

HONDA MEA REPARATIILE LE FAC EU CAM 500-600 RON

CORSA IN CARE AM INTRAT ARE O SINGURA CRAPATURA PE SPOILER DE 4 CM LUNGIME SI NR STRAMB (NOROC DE O BORDURA CA ALTFEL INTRAM MAI TARE)
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 10:50   #10
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

asa arata masina dupa accident
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00026.JPG
Views:	62
Size:	717.5 KB
ID:	1809710   Click image for larger version

Name:	DSC00027.JPG
Views:	57
Size:	805.0 KB
ID:	1809711   Click image for larger version

Name:	DSC00030.JPG
Views:	82
Size:	738.3 KB
ID:	1809712  

Click image for larger version

Name:	DSC00029.JPG
Views:	49
Size:	817.0 KB
ID:	1809713   Click image for larger version

Name:	DSC00031.JPG
Views:	51
Size:	872.7 KB
ID:	1809714  
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:25   #11
marianhonda

Stage 2
 
marianhonda's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 54
Default Re: 95 EG3 16 V

Pacat Ionut ...nu trebuia sa te duci dupa ,,Lupu,, cu motorul ,ca oricum ajungea la tine cand se intorcea de la Botosani. Dar asta e acum , bine ca nu a fost mai rau.
Noi ne-am apucat sa dam motorul jos de ieri , azi ai face ,,baie ,, Lupu si saptamana ce vine il urcam sus pe cel de la tine .
Ambreiajul trebuie schimbat si mai dureaza cateva zile pana incepe fabrica de la noi sa lucreze .(discul va fi reincarcat la fabrica din oras de la noi ) .
marianhonda is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:28   #12
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by marianhonda View Post
Pacat Ionut ...nu trebuia sa te duci dupa ,,Lupu,, cu motorul ,ca oricum ajungea la tine cand se intorcea de la Botosani. Dar asta e acum , bine ca nu a fost mai rau.
Noi ne-am apucat sa dam motorul jos de ieri , azi ai face ,,baie ,, Lupu si saptamana ce vine il urcam sus pe cel de la tine .
Ambreiajul trebuie schimbat si mai dureaza cateva zile pana incepe fabrica de la noi sa lucreze .(discul va fi reincarcat la fabrica din oras de la noi ) .
asta e daca asa a fost sa fie nu e o problema ca ,cand e sa o tragi o tragi.. sunt curios la modificarile care le faci ....daca ai rezolvat cu ambreiajul e ok...bafta//
J01NT is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:28   #13
J01NT

Stage 3
 
J01NT's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 126
Default Re: 95 EG3 16 V

Quote:
Originally Posted by marianhonda View Post
Pacat Ionut ...nu trebuia sa te duci dupa ,,Lupu,, cu motorul ,ca oricum ajungea la tine cand se intorcea de la Botosani. Dar asta e acum , bine ca nu a fost mai rau.
Noi ne-am apucat sa dam motorul jos de ieri , azi ai face ,,baie ,, Lupu si saptamana ce vine il urcam sus pe cel de la tine .
Ambreiajul trebuie schimbat si mai dureaza cateva zile pana incepe fabrica de la noi sa lucreze .(discul va fi reincarcat la fabrica din oras de la noi ) .
asta e daca asa a fost sa fie nu e o problema ca ,cand e sa o tragi o tragi.. sunt curios la modificarile care le faci ....daca ai rezolvat cu ambreiajul e ok...bafta//

acu tre sa ma duc tot la botosani cu nasul meu cu honda lui dupa piese poate nu patim nimik)))
J01NT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -