Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI > Masina mea Hyundai

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-02-07, 20:55   #91
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Hyundai Tucson!

dolb daca banii nu sunt o problema de ce ai astra 1.7 dti...? in ceea ce priveste posturile tale " intepatoare" iti spun decat ca uiti ce ai scris prin aberatiile alea ale tale.. chiar nu am chef sa explic in sute de randuri pt ca am observat ca tu esti montat bine si nu pricepi asa usor.. acestea fiind spuse LA REVEDERE !
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline  
Old 20-02-07, 09:50   #92
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Hyundai Tucson!

nu ma pot opri sa nu ma minunez...
mare ti-e gradina....
aleks is offline  
Old 05-04-07, 13:29   #93
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Hyundai Tucson!

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
dolb daca banii nu sunt o problema de ce ai astra 1.7 dti...? in ceea ce priveste posturile tale " intepatoare" iti spun decat ca uiti ce ai scris prin aberatiile alea ale tale.. chiar nu am chef sa explic in sute de randuri pt ca am observat ca tu esti montat bine si nu pricepi asa usor.. acestea fiind spuse LA REVEDERE !
pentru ca este prima masina si tata a zis ceva de genu: de ce sa iti iau S-klasse sa o strici sa o lovesti, cand iti pot lua o masina mica si destul de buna si care sa nu fie costisitoare stai linistit ca acum dupa ce mi-am facut experienta in arta condusului imi iau masina pe masura.. deja am niste planuri mari ! mai vb
__________________

dolb is offline  
Old 05-04-07, 13:36   #94
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re: Hyundai Tucson!

1,7 dti 132 cp soon? wtf?! omg
tre is offline  
Old 05-04-07, 13:46   #95
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Hyundai Tucson!

da.. inca sunt in dilema.. sa o vand , sau sa o duc la extrem
dolb is offline  
Old 06-04-07, 05:15   #96
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Hyundai Tucson!

iar topicul asta lipsit de orice utilitate?? wtf.. intr-adevar.. 132 cp soon .. ai dreptate eu zic sa mai bagi vreo 20000 de mii in ea sa o faci de 250 de cai.. sau .. hai bine ia-ti s klasse ca acum le ai in "arta condusului".. on topic: DE CE NU SE INCHIDE THREADU ASTA IMBECIL?!.. nu pot sa ma abtin dar toate posturile tale amice n-au nici o treaba .. ti-am urmarit multe posturi si peste tot scrii numai ineptii..tu chiar n-ai o limita?.. ))
sponsoru is offline  
Old 16-05-07, 00:56   #97
adypetzu

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 3
Default Re: Hyundai Tucson!

Nu am vrut sa fac un topic separat dar vreau sa va arat ce am gasit pe net. Niste poze cu un Tucson tunat super frumusel. ...by the way...salutare la toata lumea(my first post)

http://www.car-vs-car.de/gal/Hyu6661.html

Acolo le gasiti...
adypetzu is offline  
Old 07-08-07, 20:57   #98
grig

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 7
Default Re: Hyundai Tucson!

mai fratilor...are careva un Tucson? din cei ce vb de el...ca eu am unul...si inca unul rau...2700 cm si cu 180 cp. automatica si tiptronica, cu kick down pe ea, cu tampomat, cu ac maxx, cam cu tot ce-i trebuie unei masini de 28000 de euro. nu prea sunt diferente mari intre x5 si asta sa stiti... decat de nume si poate nitel mai mult stil la x5, dar ca si motorizare, fuga, teren...sunt identice. eu chiar dau in ea si merge bine, pe teren nu o menajez deloc, poate ca un diferential autoblocant era bun insa credeti-ma ca si asa face toti banii. eu o am din state de aprox 3 luni si are 6000 de mile.
grig is offline  
Old 08-08-07, 05:50   #99
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Hyundai Tucson!

da asa e .. nu-i mare diferenta intre tucson si x5.. tone de tehnologie in rest nimic.. nici macar nu sufera comparatie aceste 2 masini.. decat ca au 4 roti poate..
sponsoru is offline  
Old 08-08-07, 19:36   #100
grig

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 7
Lightbulb Re: Hyundai Tucson!

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
da asa e .. nu-i mare diferenta intre tucson si x5.. tone de tehnologie in rest nimic.. nici macar nu sufera comparatie aceste 2 masini.. decat ca au 4 roti poate..
mai...ce sa zic...ai avut aceste doua masini? pt ca eu am avut ocazia acum un an sa conduc un x5 al asociatului meu pentru doua luni, zi de zi; acum eu am tucsonul de aproximativ ... 2 luni. nu-i diferenta de motorizare deloc, crede-ma. exista evident un calc de bord cu mai multe optionale si o suspensie mai eleganta insa dpdv al motorizarii...nu!
eu vb din experienta, poate ca ma insel...
grig is offline  
Old 09-08-07, 07:56   #101
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Hyundai Tucson!

scuza-ma dar cum adica nu exista diferente de motorizare.. pana si cel mai slab x5 adica cel 3.0 d pisa in cur tucsonu de 180 de cai.. mai ales ca le-ai condus nu pot sa cred ca nu simti nici o diferenta.....
sponsoru is offline  
Old 09-08-07, 11:21   #102
grig

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 7
Default Re: Hyundai Tucson!

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
scuza-ma dar cum adica nu exista diferente de motorizare.. pana si cel mai slab x5 adica cel 3.0 d pisa in cur tucsonu de 180 de cai.. mai ales ca le-ai condus nu pot sa cred ca nu simti nici o diferenta.....
ai condus asa ceva? cu kick down?! nu cred!
grig is offline  
Old 09-08-07, 15:53   #103
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: Hyundai Tucson!

Nu, le-a condus cu pedala sus. In acest context nu exista diferenta de motorizare nici intre X5 si Yaris.
fishbone is offline  
Old 09-08-07, 16:01   #104
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Hyundai Tucson!

frate are si kick down masina? Ceva exceptional. AM vazut si io la discovery canal ca e ceva tehnologie noua bagata de Hyundai pe Tucson si n-are altii d'asta. Oricum cum arata la teveu era ceva extraordinar. SI aia ziceau ca nu merita sa dai de vreo 3 ori pretu pe un X5 sau alt Suv din asta , pt ca deja tucson cu kick downu asta optional si motor cu 6 cilindri e deja la fel de bun, dac nu mai bun ca si X5u ala, chiar daca ii lipsesc cateva optiuni la interior.

Si asa la liniute cam bate pe toti nu? mai ales daca bagi kick downul e ca si cum ai avea turbo presupun, te baga-n scaun si acolo ramai pana pe la 230 nu?
pimp_lex is offline  
Old 09-08-07, 16:12   #105
grig

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 7
Default Re: Hyundai Tucson!

mai eu am impresia sincer ca voi nu ati condus asa ceva din moment ce vb asa, pe bune, pai eu fac 6.3 pana-n suta. este la fel de adevarat ca in general masinile facute in europa nu ating performantele celor din state. oricum, daca vreti, eu va invit la o tura sa vedeti. si nu este cipuita.
grig is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -