Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW - Alte serii

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-11, 23:44   #16
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: E32 alpina b12...

Centuri rosii, izolier band, soricei, filtre de aer sport, pamant pe motor...
In jur de 450de cai frumosi.
Pacat de masina ca a ajuns asa
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 23:46   #17
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: E32 alpina b12...

Superba.
Sincere felicitari pentru asa exemplar
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 23:48   #18
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
Centuri rosii, izolier band, soricei, filtre de aer sport, pamant pe motor...
In jur de 450de cai frumosi.
Pacat de masina ca a ajuns asa
dar ce ti se pare asa neinregula de ai zis "pacat ca a ajuns asa"??
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 23:48   #19
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
Superba.
Sincere felicitari pentru asa exemplar
multumesc frumos!!
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 23:56   #20
rZvBooM

Stage 4
 
rZvBooM's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 175
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: E32 alpina b12...

Speechless
rZvBooM is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 10:59   #21
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: E32 alpina b12...

vopsea pe motor,capac motor alpina lipsa (poate e dat jos ca sa ii puna strutbar-ul ala care oricum nu e nevoie de el mai ales pt un 7)
filtre din vitan(ca alea originale sunt rare si scumpe)
soricei (macar ii puneai negri ca sa nu se mai vada)
copex pt constructii
jante aiurea pt ea (ca alpina pe 19 sunt scumpe)
autocolant din imitatie de carbon(ca trimurile de lemn sunt rare si scumpe)
ceasurile alea nu sunt alpina nici america nici anglia poate HOME MADE
farurile facute asa repede pe genunchi
este revopsita si cam lipsesc desenele alpina pt exterior
fusta fata nu e alpina...
si asa ca fapt divers dca nu ma insel alea nu sunt etriere Brembo sunt doar capace de etriere dalea de 20e.


poate a fost o data alpina...sau poate doar e modificat cu piese si embleme de alpina.....

uite niste poze...asa aiurea.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Alpina%20IV.jpg
Views:	866
Size:	404.9 KB
ID:	1859683   Click image for larger version

Name:	ALPINA_B11_E32.jpg
Views:	584
Size:	34.9 KB
ID:	1859684   Click image for larger version

Name:	alpina_b12_cockpit-b.jpg
Views:	1137
Size:	45.5 KB
ID:	1859685  

Click image for larger version

Name:	alpina_b12_motor-b.jpg
Views:	777
Size:	66.3 KB
ID:	1859686   Click image for larger version

Name:	alpina_b12_typschild-b.jpg
Views:	869
Size:	49.3 KB
ID:	1859687  
__________________
Piese Bmw E30 E32 E34 E36 E39 E46
Faruri,motoare,stopuri,tobe,scaune,geamuri,volane, bandouri,proiectoare,capote,aripi,discuri de frana,jante aliaj 15,16,17,18,plastice interior-motor,praguri,bari fata spate,geamuri,oglinzi,cauciucuri,butoane,OBC-uri,difuzoare,filtre de aer,semnalizari,fete de usi,arcuri,amortizoare,carlige remorcare....
alexandruozn - idmess
0762472558 mobil 23/24h

Last edited by ozn_yakuza; 06-02-11 at 11:25.
ozn_yakuza is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 11:15   #22
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by ozn_yakuza View Post
vopsea pe motor
filtre din vitan(ca alea originale sunt rare si scumpe)
soricei (macar ii puneai negri ca sa nu se mai vada)
copex pt constructii
jante aiurea pt ea (ca alpina pe 19 sunt scumpe)
autocolant din imitatie de carbon(ca trimurile de lemn sunt rare si scumpe)
ceasurile alea nu sunt alpina nici america nici anglia poate HOME MADE
farurile facute asa repede pe genunchi


poate a fost o data alpina...sau poate doar e modificat cu piese si embleme de alpina.....
capcul de la motor e dat jos pentru furtunele de la regulatoru de presiune a benzinei.
filtrele nu sunt din vitan asa a venit masina din germania,din partea mea ma intereseaza mai putin cum arata soricei de la filtrele de aer) mai mult conteaza cum merge masina....mie unu imi plac mai mult jantele astea decat alea alpina....si apropo de scump...in masina asta s-au investit foarte multi banii sa arate si sa mearga ca in momentu de fata,pe sub colantu ala e lemn asa e si la cel mai chelios e32, sa pus colant imitatie de carbon pentru ca "e mai sport asa",ceasurile sunt cuparate dupa ebay,si farurile la fel dupa ebay...fiecare cu parerea lui...pe care o respect.Multumesc!!!

Last edited by cristi_xj6; 06-02-11 at 11:26.
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 11:44   #23
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by cristi_xj6 View Post
capcul de la motor e dat jos pentru furtunele de la regulatoru de presiune a benzinei.
filtrele nu sunt din vitan asa a venit masina din germania,din partea mea ma intereseaza mai putin cum arata soricei de la filtrele de aer) mai mult conteaza cum merge masina....mie unu imi plac mai mult jantele astea decat alea alpina....si apropo de scump...in masina asta s-au investit foarte multi banii sa arate si sa mearga ca in momentu de fata,pe sub colantu ala e lemn asa e si la cel mai chelios e32, sa pus colant imitatie de carbon pentru ca "e mai sport asa",ceasurile sunt cuparate dupa ebay,si farurile la fel dupa ebay...fiecare cu parerea lui...pe care o respect.Multumesc!!!
e mai sport cu autocolantul. foarte tare cat dracu mai sport sa fie ca doar e un ,, alpina''....e facuta alpina de voi pe acolo...nu e alpina.
nu am nimic personal cu tine doar te contrazici cu multe chestii prin faptul ca susti ca masina e alpina.
dupa parerea mea e un e 32 cu motor de 5.0 cu embleme de ALPINA
ozn_yakuza is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 12:42   #24
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by ozn_yakuza View Post
e mai sport cu autocolantul. foarte tare cat dracu mai sport sa fie ca doar e un ,, alpina''....e facuta alpina de voi pe acolo...nu e alpina.
nu am nimic personal cu tine doar te contrazici cu multe chestii prin faptul ca susti ca masina e alpina.
dupa parerea mea e un e 32 cu motor de 5.0 cu embleme de ALPINA
ok am inteles parerea ta.
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 13:18   #25
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by cristi_xj6 View Post
ok am inteles parerea ta.

Nu trebuie sa te superi sincer dar Yakuza are pe undeva dreptate*****ie pe goagal E32 ac schnitzer si-ar sa-ti revezi bara fata de pe al tau, undeva in imaginile de pe net.Daca vrei intr-adevar sa-l aduci la linia de plutire a ceea ce inseamna alpina, imaginile de mai sus ca si exemplu sunt minunate.Si e simplu sa-ti dai seama daca motorul e original alpina sau nu foarte usor.Tot din poze iti dai seama.Daca a ta are tot 320 in bord...................ALA E TATA, ALPINA!Inca odata felicitari pentru masina.Arata bestial.Mici retusuri si devine ce era odata!Asta inseamna cu adevarat BAVARIA!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 13:59   #26
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Nu trebuie sa te superi sincer dar Yakuza are pe undeva dreptate*****ie pe goagal E32 ac schnitzer si-ar sa-ti revezi bara fata de pe al tau, undeva in imaginile de pe net.Daca vrei intr-adevar sa-l aduci la linia de plutire a ceea ce inseamna alpina, imaginile de mai sus ca si exemplu sunt minunate.Si e simplu sa-ti dai seama daca motorul e original alpina sau nu foarte usor.Tot din poze iti dai seama.Daca a ta are tot 320 in bord...................ALA E TATA, ALPINA!Inca odata felicitari pentru masina.Arata bestial.Mici retusuri si devine ce era odata!Asta inseamna cu adevarat BAVARIA!
Nu ma supar.si daca cititi cu atenti de la inceput masina un este a mea eu am un xj masina este a unchiului meu.stiu ca bara nu e alpina.barile au fost schimbate mi se par mai frumoase astea schnitzer decat alea alpina.
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 14:02   #27
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E32 alpina b12...

Niu vreau sa ne certam p aici sau chesti dastea eu am vrut sa va arat masina asta si vam zis ce stiu si eu despre ea....acum voi credeti ce vreti, dak vreti sa o apreciati o apreciati dak nu..nu...mie unu imi place foarte mult masina si am considetat k merita sa vo arat si voua...pe mine unu motoru ma inebunit...suntu si cum merge...
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 14:35   #28
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by cristi_xj6 View Post
Niu vreau sa ne certam p aici sau chesti dastea eu am vrut sa va arat masina asta si vam zis ce stiu si eu despre ea....acum voi credeti ce vreti, dak vreti sa o apreciati o apreciati dak nu..nu...mie unu imi place foarte mult masina si am considetat k merita sa vo arat si voua...pe mine unu motoru ma inebunit...suntu si cum merge...


Nu nu nu.Nu ne-am inteles bro'.Aici nu se cearta nimeni crede-am.Odata facut topic, il faci nu doar ca sa prezinti o masina, ci sa primesti atat pareri pro cat si contra.Am citit in primul post ca masina este e unchiului tau dar ar suna destul de stupid sa zic pe forum.....sa stapaneasca masina sanatos unchiul tau din moment ce nu el are cont.In rest, da cu AC Schnitzer e mai smecher.mai ales ca e E32 care se numeste CLASSIC!Numa bene si asteptam modificari pe parcurs, si sa ne tii la curent cu multe poze si filmulete eventual!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 15:23   #29
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: E32 alpina b12...

am mai zis o data si o sa zic pe fiecare pagina....nu e alpina
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 06-02-11, 15:42   #30
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: E32 alpina b12...

Quote:
Originally Posted by ozn_yakuza View Post
vopsea pe motor,capac motor alpina lipsa (poate e dat jos ca sa ii puna strutbar-ul ala care oricum nu e nevoie de el mai ales pt un 7)
filtre din vitan(ca alea originale sunt rare si scumpe)
soricei (macar ii puneai negri ca sa nu se mai vada)
copex pt constructii
jante aiurea pt ea (ca alpina pe 19 sunt scumpe)
autocolant din imitatie de carbon(ca trimurile de lemn sunt rare si scumpe)
ceasurile alea nu sunt alpina nici america nici anglia poate HOME MADE
farurile facute asa repede pe genunchi
este revopsita si cam lipsesc desenele alpina pt exterior
fusta fata nu e alpina...
si asa ca fapt divers dca nu ma insel alea nu sunt etriere Brembo sunt doar capace de etriere dalea de 20e.



poate a fost o data alpina...sau poate doar e modificat cu piese si embleme de alpina.....

uite niste poze...asa aiurea.....

Salut,nu te supara...dar masina fie ea ALPINA sau nu..arata intr-un mare fel...iar motorul ala..nu este de luat in ras.Mai intai ar trebui sa iti vezi lungul nasului si dupa sa critici o masina ca asta.Daca e sa o iei asa..cui ii pasa frate ca e ALPINA sau nu!? Cati crezi ca stiu sa faca deosebirea?
Mai bine ii propui proprietarului sa ii modifici ceasurile...poate le faci sa arate ca la OLCIT.Toate bune.
vinyl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -