Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Masina mea Peugeot

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-04-08, 16:35   #151
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: project 407 :D

Quote:
Originally Posted by RuDoLf3721 View Post
toyoman .. daca omu` e bolnav de minciuna .. lasa`l in legea lui acolo .. de unde mustang ? de unde atata biturbo pe l200 ? de unde atatea giovanna si nebunii d`astea .. sa fim seriosi .. abia a facut 18 ani .. mai are oleaca pana ii vine mintea la cap .. daca i`o veni vreodata . . deocamdata are o boala grava , minciuna asta!
are 17 ani,toamna asta face 18. oricum nu varsta e problema, ci caracterul.

Last edited by 26WRC; 06-04-08 at 16:37.
26WRC is offline  
Old 06-04-08, 21:11   #152
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default

fratilo nu vorbiti in necunoastere de situatie va rog frumos.. in primul si in primul rand fara aprobarea mea nu are cum sa vanda kitu`l eu i-am trmis pana acum app 800 de euro, am chitantele, si in cazul in care a vandut kitul l-am dat pe mana politiei asa ca nu va mai luati dupa tot ce spune el
si tu rudolf de unde stii ca nu am alea pe mitzu? in caz ca vrei sa aflii vino oricand sa`mi vezi masina si daca e asa astept scuzele de rigoare asa ca am mai spus si mai sus nu mai vorbiti degeaba fara sa cunoasteti treaba da?

Daca nu eram eu om corect ! nu asteptam atata ! i-am trimis app 800 de euro fara sa il cunosc! acum 5 luni da? nustiu cine ar mai fi facut asta asa ca va rog iar nu mai vb in necunoastere de cauza, si bogdan daca vroia sa faca treaba nu statea 5 luni sa faca 2 bari si jumatate de eleron da? pt ca pragurile erau deja facute..asa ca....va las sa va dati singuri seama nu mai credeti ca tot ce zboara se mananca!

oricum discutiile astea nu se poarta pe forum, nu am vrut sa se ajunga la aceste discutii la certuri si la tot dar cand vad ca omu cand ii spun ca nu mai are rost sa continui un proiect sare in sus si spune ce ii taie mintea si incepe sa vb pe forum fara sa imi spuna mie ca vide kitu..asta da tupeu fantastik dupa ce i-am dat o gramada de bani o sa vanda doar eleronul si pragurile e de ajuns ca i-am dat bani pe barile alea cat nu faceau. mi-au spus mai multi baieti ca am dat prea multi bani dar am zis hai sa vedem ca poate e maestru omul am incredere in el, dar cand vad ce discutii poarta pe la spatele meu ...nu e posibil oricum nu mai are nici un rost sa purtam discutii aici..
o sa ne vedem la vara la 4Tuning fever

si rog un moderator sa stearga Thread`u ca deja au inceput sa se poarte discutii aiurea.ciaos`

Last edited by aleks; 08-04-08 at 17:31.
robertzEL_bz is offline  
Old 07-04-08, 23:45   #153
toyoman

Stage 5
 
toyoman's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 359
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: project 407 :D

Quote:
Originally Posted by robertzEL_bz View Post

eu i-am trmis pana acum app 800 de euro, am chitantele, si in cazul in care a vandut kitul l-am dat pe mana politiei asa ca nu va mai luati dupa tot ce spune el

Daca nu eram eu om corect ! nu asteptam atata ! i-am trimis app 800 de euro fara sa il cunosc! acum 5 luni da?

si bogdan daca vroia sa faca treaba nu statea 5 luni sa faca 2 bari si jumatate de eleron da?
Ai luat-o razna tare de tot, si la faza cu politia, m-ai jignit. M-ai confundat pe mine cu pe tine.

In primul rind am avut o intelegere, sa iti fac un kit complet, care sa contina bara fatza, bara spate, praguri, eleron cu 2 etaje, pleoape far, deflector luneta, si pleoape stopuri, finisate pina la stadiul de vopsire si cu montajul pe masina incluse in pretz.
Nicidecum doar doua bari.
In al doilea rind eu am asteptat nu tu.La inceput mi-ai spus ca ''am tot timpul din lume''(te citez), dar eu ti-am spus clar: 6 saptamini si il ai gata.Era vorba sa imi decontezi progresiv lucrul, pina la terminarea kitului.Mi-ai trimis 500 de euro, apoi te-ai facut ca ploua, si mi-ai insirat o carutza de scuze, ba ca nu ai incasat de la santiere, ba ca nu ai bani ca ti-ai facut balamale inverse, gen rolls, ba ca te-a busit unul din spate si ti-a facut masina varza, ba ca ai fost plecat in germania si ti-ai luat motor V8 peugeot(sincer nu stiam ca este ) ba ca ceri bani de la maica-ta, ba nu mai stiu ce(dar o sa-mi aduc aminte)

In al treilea rind, eu am vrut sa fac treaba, sti bine lucrul asta, si nu am facut doua bari si un eleron in cinci luni, ci le-am facut intr-o luna, si am asteptat sa continui proiectul, dar vorbeam singur la telefon cu tine.
Apoi nu mai zic de faptul ca ai ajuns sa spui ca ai vindut masina cu 22.000 de euro si ca nu mai vrei kitul(solida intelegere, nu?), chiar si dupa toate astea am lasat de la mine si am fost de acord sa iti trimit barile si sa ramin cu restul de piese facute si cu timpul pierdut, dar tu tot nu ai facut rost de bani...
Dupa care scri pe forum ca ai asteptat dupa mine si ca ''ma dai pe mina politiei''...chiar nu ti-e rusine?
Eu sint om serios intreaba de cine vrei, dar tu cum ai fost la faza asta?
__________________
NEXT STAGE Tuning
toyoman is offline  
Old 08-04-08, 17:25   #154
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: project 407 :D

Quote:
si rog un moderator sa stearga Thread`u ca deja au inceput sa se poarte discutii aiurea.ciaos`
topicul nu se sterge, dar se inchide, pentru ca presupun ca s-a lamurit toata lumea ce si cum.
orice cerere de redeschidere, cu argumentatie solida, o primesc cu mare placere prin mesaj privat.

Last edited by aleks; 08-04-08 at 17:34.
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -