Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Masina mea Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-13, 16:29   #1
tractor01

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Default Peugeot 306 sau Golf 3

Salutare,

Sunt nou pe aici si daca deja mai exista un Thread pe tema asta va rog sa ma scuzati daca am postat aiurea.

Ok, deci ideea e urmatoarea: vreau sa imi iau si eu prima masina din viata mea, si ca de obicei banii nu sunt prea multi, ambitia e mare, oferta e variata si mai intra in calcul si costurile ulterioare de utilizare.

Asadar la un buget de aproximativ 700 eur+-100 am gasit si BMW pisicuta si VW Golf 3, si Peugeot 306 si evident batrana Dacie. Dintre ele m-am gandit la 306 sau golf 3, dar parca nu stiu de ce 306 imi face cu ochiul.

Vreau sa fie neaparat in 3 usi masina si am planuri maricele pentru ea; funny acum cand scriu aici parca 306 castiga teren din ce in ce mai mult, cred ca pana termin ramane 306

Intrebarile mele sunt cam asa:

- e rentabila o masinuta din asta (306)? Adica e lejer la intretinere de ex motor 1.6 si 90cp din 1999?
- masina nu e inscrisa in Romania, ce taxe trebuie sa platesc si cam cat ar costa!? Asta in conditiile in care eu am gasit una care e euro 3 si la care se ia in calcul emisia de CO2
- vreau ca in timp sa incep sa o modific (jante, faruri cu angel eyes, stopuri cu led, sunet), e costisitoare!?

Nu stiu ce altceva sa va mai intreb, pentru simplul motiv ca in mintea mea e haos momentan :P

Mersi mult si astept raspunsurile voastre!
tractor01 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-13, 18:30   #2
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Peugeot 306 sau Golf 3

La 306 sa ai grija cu puntea spate sa fie atent verificata.

Ca si upgrade-uri, gasesti destule la preturi normale.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 00:08   #3
tractor01

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Default Re: Peugeot 306 sau Golf 3

Quote:
Originally Posted by Sindrom View Post
La 306 sa ai grija cu puntea spate sa fie atent verificata.

Ca si upgrade-uri, gasesti destule la preturi normale.


Ok! Mersi!
Dar la revizie si piese in general sta bine!?
tractor01 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-13, 08:27   #4
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Peugeot 306 sau Golf 3

La fel ca si la restul, nimic iesit din comun contrar zvonurilor.
Sindrom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -